IvetaH
10.07.16,16:32
Robím mzdy a pozerám na podklady, kde zamestnanec oznámil zamestnávateľovi že končí v skúšobnej dobe a zamestnávateľ mi tu píše, že použiť jednomesačnú sankciu. Ja si myslím, že to možné nie je.
veronikasad
10.07.16,14:53
Ak bola v prác.zmluve dohodnutá skúšobná doba nie je možné uplatniť žiadnu sankciu
avalik
10.07.16,15:09
Spravne si myslis, zamestnavatelovi tam daj poznamku, nech si nastuduje pojmy vypoved, skoncenie PP v skusobnej dobe a vypovedna doba. ;)
IvetaH
10.07.16,15:25
Budem musieť s ním ukončiť spoluprácu, lebo bojujeme mesiac čo mesiac. So všetkým máme problém. Uberá mi to energiu aj čas.
Katy a R
10.07.16,15:27
vydržať ... niekdy stačí "podstrčiť" papierik s citáciou zákona ;) Akože - príde na to sám :)
terezamaria
10.07.16,16:52
Pokiaľ končí v skúšobnej dobe, tak nemôžete použiť žiadnu jednomesačnú sankciu.

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.