evamila
10.07.16,18:09
Syn sa s priateľkou odsťahoval na privát.Teraz začali vymýšľať že si zoberú lízing na auto a pôžičku.Ich platy nie sú dosť veľké a bojíme sa aby sme neprišli o byt keďže syn má u nás trvalé bydlisko.Pomôže keď mu zrušíme trvalý pobyt?

Keď sme sa pýtali na mestskom úrade pracovníčka nám povedala že ak by mal syn exekúciu tak exekútor príde rovno k nám-či už má syn u nás TP alebo nie.
misoft
10.07.16,16:13
Trvalý pobyt má len informačný a registračný charakter. Nezakladá žiadny právny nárok na majetok.
Takže aj keby sa niečo... toto.... nie je majiteľom, nemôžu ti na majetok siahnuť......
Takže nemusíš rušiť TP.
buchač
10.07.16,16:15
Nech si berú...to je ich vec.....respektíve aj banky, či im pôžičku poskytne.
Je úplne jedno, či mu ten trvalý pobyt zrušíte alebo nie.
Trvalý pobyt totiž ešte neznamená nejaký právny nárok na daný byt...lebo ak iba vy - rodičia ste zapísaní v katastri nehnuteľností ako vlastníci, tak synátor nemá nárok...priateľka si môže tak akurát pískať.
dmc
10.07.16,16:52
..... pozdravujte pani na mestskom úrade. Prist moze a aj odist. O svoj byt (pokial nim nerucite alebo nieste spolmajitelia spolu so synom) koli exekucii syna nepridete. Exekutor moze exekuovat iba majetok syna a nie Vas.
buchač
10.07.16,17:29
To takých "pracovníkov" zamestnáva dané mesto ???

Hentá osoba by si ani len slušný pozdrav nezaslúžila...neviem, veru neviem, ako by som sa zachoval.
bubkoch
10.07.16,19:14
o byt prist nemozte, lebo jeho vlastnictvo je dokazatelne a nespochybnitelne, ale pokial ma syn u vas TP, tak exekutor moze prist do vasho bytu a exekuovat vsetky hnutelne veci co v nom najde a co hodnoverne nepreukazete ze patri vam a nie synovi
bubkoch
10.07.16,19:15
to ze hnutelny majetok v jej byte aj patri jej a nie synovi bude musiet exekutorovi preukazat, v opacnom pripade to moze exekutor zobrat
bubkoch
10.07.16,19:18
vsak dobre povedala pracovnicka, co sa ti nezda ?
buchač
10.07.16,21:55
bubkoch (Včera 22:18) vsak dobre povedala pracovnicka, co sa ti nezda ?
===================
Nezdá sa mi, ak pracovníčka informovala o exekútorovi v súvislosti LEN s bytom samotným.
Ak sa jedná o iný majetok, tak to je iné a aj jasné.