mondes
11.07.16,14:08
Ahojte, prosím Vás, klient využil možnosť dotácie z ÚP na zamestnanie dlhodobo nezamestnaného. No nevedel presne, kedy mu ÚP tú žiadosť schváli, tak v júni zamestnal dotyčnú na dohodu o PČ s pravidelným príjmom. Od 1.7.2016 mu ÚP schválil žiadosť hneď sme ukončili k 30.6. dohodu a od 1.7. má TPP. No teraz ma napadlo, že dohodu mal len v rámci jedného mesiaca, či nemala byť na nepr. príjem. Ale ja som to pri prihlasovaní dohodára nemohla vedieť, že tá dohoda bude na konci mesiaca ukončená. Čo myslíte? Môžem to nechať na pravid. príjem, alebo je potrebné robiť nejaké zmeny z pravid. na nepravidelný príjem? Srdečná vďaka Vám.
Katy a R
11.07.16,12:22
mondes
11.07.16,13:01
Ďakujem, volala som aj na SP a že už to mám nechať tak, že je to uzavreté, len aby som poslala ELDP za dohodu. Tak už nič nemením, lebo narobím väčší chaos.
Mila123
11.07.16,18:53
je pravidlo, že ak prihlásiš dohodára a dohoda je v trvaní viac ako mesiac, resp. prechádza cez mesiac (stačí 31,7 a 1,8 ) má byť s pravidelný, príjmom, hľadí sa na stav ako si vychádzala pri prvom posúdení dohody.....
teda ak dohoda bola spísaná v 5/2016 a mala trvať do napr. 09/2016 má byť s pravidelným príjmom....
nič by sa nestalo keby takíto dohoda trvala v skutočnosti iba jeden deň......
(toľko zo školení - RNDr. J. Mihála)