Yvvetta
23.06.06,07:37
Opäť som tu s otázkou.
SZČO - FO je zároveň spoločníkom v s.r.o.
(nie je konateľ, je iba spoločník).
V s.r.o. má dohodu o vykonaní práce - funkcia riaditeľ.
Odvádzajú sa odvody z tejto dohody, ak už FO odvádza odvody za seba ako SZČO ?
A môže vôbec s.r.o. uzavrieť dohodu o vykonaní práce so svojim spoločníkom ?
Yvvetta
23.06.06,10:14
Nemá nikto takéto znalosti ?
KEJKA
23.06.06,10:29
uzavrieť dohodu, či zmluvu na funkciu riaditeľa síce môže, ale nie DOVP, ide predsa o sústavne vykonávanie funkcie. Môže byť aj vymednovaný za riaditeľa s určením zmluvného platu.
Yvvetta
24.06.06,13:20
Dobre súhlasím, spoločník nemá mať vo svojej s.r.o. uzavretú dohodu o vyk.práce, ale iný druh zmluvy.
Ale keď dostáva spoločník za prácu v s.r.o. odmenu a tento spoločník je zároveň SZČO odvádzajú sa odvody z tejto odmeny, ak už FO odvádza odvody za seba ako SZČO ?
Yvvetta
26.06.06,07:45
Neviete mi poradiť ?
evina
26.06.06,07:54
Neviete mi poradiť ?

Z dohody o vykonaní prác t.č. odvádza len zamestnávateľ úrazové poistenie. Do SP a ZP platí odvody SZČO na základe svojho príjmu z podnikateľskej činnosti.
Yvvetta
26.06.06,08:06
Ja som volala do Všeobecnej zdr. poisť. na nejakú zelenú bezplatnú linku a tam mi slečna po dlhom radení sa s niekým potom povedala, že keď spoločník má nejakú odmenu v s.r.o. (nezáleží či dohodu, zmluvnú odmenu a pod.) stále platí do zdr. poisť. a nezáleží ani na tom, či už je poistený z iného titulu (SZČO, alebo zamestnanec).
Vykonáva činnosť pre s.r.o., z ktorej dostáva odmenu a musí platiť.
Z toho mi vychádza, že budeme musieť odviesť odvody do zdravotnej posťovni (10+4%).
Vďaka Vám všetkým za spoluprácu.