comodo
11.07.16,20:08
Rád by som našiel aspoň niekoľko ludí , kto úžíva lieky na tlak. Konkrétne Gopten a Concor.
Jedná sa mi o porovanie prípadných vedľajších účinkov. Presnejšie o nadmerné potenie.
Gopten má toto I písané vo vedľajších účinkoch ako zriedkavé.
Užívam tieto lieky niekolko rokov a tak sa mi zdá , že moje problémy s potením začali vtedy.
V poslednom case 2-3 rokoy , po zvýšení dávky , keďže to asi bolo málo a iné lieky mi nerobia dobre , sa mi problémy s potením zhoršili a už je to neúnosné. Vyšetrenia krvi ne endokrinológií sú tak-tak dobré – niekedy na hranici. Z doktorov na moje stažnosti každý len pokrčí plecami. Mám preto podozrenia na lieky ktoré úžívam. V chlade a bez pohybu, či v noci sa nepotím. Ako náhle niečo fyzickty robím , hlavne v teple , tečie so mna ako z vola. Hlavne z hlavy a hornej časti trupu. Dole ani veľmi nie. Budem rád keď niekto ozve a nepíše svoje poznatky.
Vďaka.
buchač
11.07.16,18:44
Concor som jeden čas užíval...teraz už nie.

Neviem, nespomínaš nič o iných vyšetreniach...pokrčenie pliec doktora za túto činnosť nepovažujem.
Myslím si, že by nebolo na škodu urobiť tie testy na diabetes. Potenie ako také je jedným z hlavných príznakov.
Preštuduj si príznaky... https://www.google.sk/search?client=opera&q=diabetes+pr%C3%ADznaky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Radšej skôr, ako vôbec...
comodo
12.07.16,05:05
Glykemia je v norme. Mal som porobene odbery s asi 30-timi ukazovatelmi + bolerioza , chlamydie.Zlateho stafilokoka mi nasli, to som uzil antibiotika , inak mam papierove vysledky vsetko ok.
Preto mam dojem , ze som niecim sustavne trávený.
evuš
12.07.16,05:18
Užívam Concor 5 - 1 tbl. ráno, nemyslím, že by to spôsoboval Concor, ale koľko ľudí - toľko reakcií organizmu...mne po mesiaci užívania ešte ďalšíeho lieku /už si nepamätám názov, užívala som ho len mesiac/ začali padať vlasy, dr. mi ich zmenila na Cynt 0,3 a som v pohode...i vlasy prestali padať..Našťastie moja dr. moje zdesenie z padania vlasov začala riešiť zmenou lieku a neodbila ma pokrčením pliec... A vraj ten liek spôsobuje padanie vlasov len u jedného pacienta zo 100 000 ... a hľa, ja som asi bola tá vyvolená :D:D;)

Určite sa poraď s internistom...a trvaj na tom, aby to riešili...
kopretinka
12.07.16,06:09
užívam gopten 0,5,ja sa potím aj bez neho,takže nemôžem poradiť. Mám rovnaký tlak bez neho aj s ním (normálny) neviem,prečo mi ho dr.predpísala,vraj na ochranu ciev....ja mám vysoký tep,ale to ju nezaujíma....
peterkos2
12.07.16,18:09
Užívam Gopten 2mg a tiež sa veľmi potím-nikdy mi nenapadlo,že to bude z tohto lieku.Zvykol som si
Concor som kedysi užíval,ale nepamätám,čo to so mnou robilo.Terazky ho užíva manželka a tá sa tuším nepotí
Dáša_
13.07.16,03:10
concor má niekoľko generických náhrad, možno by pomohla zmena v tomto smere. Ja tuším užívam už tretiu alebo štvrtú. A srandovne, moje problémy s potením odišli so železom z krvi. Čím menej železa, tým menej potenia. To samozrejme nie je cesta, lebo železo velmi treba....