Prdelka
11.07.16,22:06
Ahojte poradaci,chcela by som sa opytat,ci je nejaky sposob ako by sme mohli odstranit stary dreveny plot suseda,ktory je ale na nasom pozemku.Riesili sme so starostom,ten nam dohodol so susedou,ze spravi nove oplotenie,to uz bude podla geometraku,ale stare drevene udajne nemozeme odstranit,pretoze suseda ho chce zachovat,netusim preco,ale ostane u nas,na nasom pozemku,.Je to ale jej majetok...Som z toho zmatena,vie nam nuekto pomoct? Dakujem
arizona
11.07.16,20:10
Vyzvi susedu pisomne, nech si do tebou urceneho datumu plot odstrani.Potom si ho moze nasledne "uchovavat" a "zachovavat" tam kde bude chciet,ale na svojom pozemku....

Upozorni ju,ze ak neodstrani, ze ho das odstranit ty,ale ze jej fakturu posles k preplateniu :-P
Prdelka
11.07.16,20:21
Takze mam na to pravo,aby ho odstranila,kedze je na nasom pozemku? Mam to adresovat jej alebo to bude lepsie cez starostu,ktory mi ale povedal,ze na to odstranenie pokial s tym ona suhlasit nebude,nemam pravo?Dokmym sme jej nepovedali,ze chceme vymenit ten plot,nase vztahy boli Ok,ale tento plot to pokaslal,aj ked netusim preco na nom tak trva,ked je polorozpadnuty..
buchač
11.07.16,20:39
ze spravi nove oplotenie,to uz bude podla geometraku,ale stare drevene udajne nemozeme odstranit,pretoze suseda ho chce zachovat,netusim preco,ale ostane u nas,na nasom pozemku,.Je to ale jej majetok...

Ako môže byť cudzí majetok na vlastnom pozemku ?
Povedzme, že starý plot bol podľa starého stavu postavený 1-2 metre od nového geometrického zamerania. To mi chceš povedať, že by ten starý plot stál až do zhnitia ?

Samozrejme, že vzťahy boli OK, lebo susedka využívala bezodplatne vašu pôdu...lenže vy ste si dovolili vyžadovať nápravu podľa skutočného a skutkového stavu.

No ja teda neviem...ale ten polorozpadnutý plot by veľmi rýchlo padol. Kľudne aj na moje náklady a robotu, aspoň by som mal drevo do krbu.

Suseda vyzvi na odstránenie (písomne)...a ono taký dodatok ohľadom finančnej náhrady (uplatnenej na súde) za bezplatné využívanie pozemku by tiež možno urobilo svoje.
-----------------------------------------
Poznámka :

Nie je náhodou susedka nejaká pani v tom vyššom veku, keď sa starosta v tejto situácii angažuje ?
Poniektorí starší (starí) ľudia sú na niektoré veci totiž dosť hákliví...možno plot susedke pripomína jej staviteľa.....a to je už iná hra, to je dosť ťažké byť cynikom.
Prdelka
12.07.16,04:21
Presne trafeny klinec po hlavicke :) a ona "domaca", my pristahovalci...tazko sa jej vysvetluje ze mame geometrak stary asi 2 roky a tam to ma byt inac,ked ona stale, ze to tak je uz "100" rokov.. tak vidim ze budeme musiet riesit oficialne,pisomne,ked to inac nejde..dakujem pekne za radu.
jslancik
12.07.16,07:50
však si z nás nerobíš prdel? :D
riešenie je stručné - písomná výzva s termínom (napr. 14 dní, mesiac)adresovaná susedke (doporučene, s podpísaním prevzatia). Po uplynutí termínu bez diskusie odstrániť plot.

K novému plotu - keďže bude na novom mieste - nebude to oprava ani výmena, ale úplne nový plot - sa bude musieť vyjadriť aj starosta. A môže ti robiť problémy. Pozisťuj si, ako je to s novým plotom, je tu toho dosť, a na googli ešte viac :D
Prdelka
12.07.16,09:53
Nerobím si prdel, my sme to riešili cez starostu a nový plot je už vo výstavbe (asi mesiac) ale robí sa na tom v spolupráci so starostom, ktorý ho pre ňu robí, takže v tomto problém nie je, ale starosta ma práve na to upozornil, že je to jej plot (ten starý) a preto ho nemôžeme bez jej súhlasu odstrániť my, to je to čo riešim.. Budem to teda riešiť výzvou a uvidíme. Ďakujem potom dám vedieť.. :)
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,10:25
Ja by som susedke ešte prihodil aj spätné nájomné za zabratý pozemok.
arizona
12.07.16,10:32
K vystavbe noveho plotu bude potrebovat stav.povolenie.A pravdepodobne aj suhlas susedky...Sa mi zda, ze starosta sa nejako moc interesuje .-)
taiko
12.07.16,11:02
Vykasli sa na starostu a opytaj sa pravnika. Starosta nie je autoritou, ktora moze toto rozhodovat.
fortunka
12.07.16,12:21
So susedou sa nedohadas, ani cez starostku.. nakolko napr. u nas na dedine su "zauzivane stavy".. pravnik, vyzva/list, a plot dole... mne povedala starostka ze geometrak bol vytvoreni ale smola, pani co ho robila v dedine asi nikdy nebola a teda stavby so su tam na cierno desatrocia neriesila, tak sa napr. stalo ze susedova dvojgaraz zasahuje do prijazdovej cesty k domom a teda jeden dom je o kus okrateny o zahradu lebo je tam posunuta cesta.. no nik to nebude riesit.. detto preco nam po sukromnej ceste ktoru obec nechce chodi 10 chatarov co s nou nic nemaju spolocne detto nik neriesi.. (mali svoju cestu, tu si nechali zarast a zlikvidovat a kedze bola nasa v novvom stave chodia cez nu...) ;) no a kedze my sme nie povodny vlastnik pocuvame iba "ten predtym" povolil/dovolil/neriesil.. alebo sme mu dali 100 eur za vecne bremeno a my sme povinny im cestu zabezpecit/udrziavat/opravovat :D
Prdelka
12.07.16,12:33
Ďakujem, presne už som to mala v pláne, že poprosím kamaráta právnika, nech mi aj pomôže dať dokopy nejakú výzvu, nech to má aj vážnosť..
vicktor
12.07.16,12:58
"udajne nemozeme odstranit,pretoze suseda ho chce zachovat,netusim preco,ale ostane u nas,na nasom pozemku,.Je to ale jej majetok..."

Trochu hovadina ze z dovodu jej majetku sa s tym nesmie hybat.
Otec kedysi za sociku postavil garaz na mestskom pozemku, samozrejme platil najomne. V zmluve bolo ze na vyzvu ju musi zburat, ak nezbura, spravi to mesto na otcove naklady. Ziaden ohlad koho je garaz majetok.
Vy sice zmluvu nemate, ale pravo je snad rovnake.
Pripadne co tak rozobrat drevene laty a tie suc majetkom susedy poprehadzovat ponad nove pletivo do jej zahrady?
:)