Eva2010
12.07.16,07:24
Podnikateľovi boli uhradené faktúry na bratov účet. Ako uhradiť fa, keď účet nie je v účtovníctve a výbery z účtu sa nezhodujú s čiastkami na faktúre, aby sa platby previedli cez pokladňu. Podnikateľovi teraz ostávajú tieto fa ako neuhradené, čo v skutočnosti nie je pravda, pretože boli všetky uhradené, ale na iný účet, nie účet daňovníka. Viete prosím poradiť ako to vyriešiť? Je to dosť dôležité, nakoľko ak by sa uznali úhrady, podnikateľ je povinný sa registrovať za platcu DPH.
Veľmi pekne ďakujem
veronikasad
12.07.16,05:26
Úhrady uznať musíš, zaúčtuj cez interný doklad dňom úhrady a vypáruj s pohľadávkou.
Upozorni klienta, že platby na účet cudzej osoby sp neprípustné.
Eva2010
12.07.16,05:32
Podnikateľ má kontrolu z DU, a táto neuznala príjmy cez interné doklady, a stiahla mu žiadosť o registráciu DPH. A ja teraz neviem
ako ich uhradiť, a jedná sa aj o čas na registráciu DPH.
veronikasad
12.07.16,05:38
Tak to daj ako príjem do pokladne a prilož kopiu bankového výpisu z bratovho účtu. Inak, ešte som sa nestretla s tým, aby DU nechcel uznať POZD ...
Eva2010
12.07.16,05:41
Urobili už aj záznam z kontroly , kde je napísané, že nesplňajú hranicu pre platcu DPH, nakoľko z 57 tis. € je uznaných len 34 tis. (presne 23 tis. je na účte brata SZČO), na základe telef. rozhovoru, nemôže sa to dať do pokladne, pretože výber z bratovho brata bol všelijaký, len nie taký istý ako výšky faktúr.
veronikasad
12.07.16,06:03
Klient si poriadne skomplikoval život. Svoj účet nemá ? Či aký bol dôvod aby úhrada išla na bratov ?
Čo napísali v protokole k tým úhradám z bratvho účtu ? Podľa VS sú platby identifikovatelné s vystavenými faktúrami ? Brat je tiež podnikatel ?
Eva2010
12.07.16,06:31
Brat nie je podnikateľ, v zázname nie je spomínané o tých faktúrach, len o uznaných. Na bratov účet dali previesť peniaze kvôli exekútorovi, ktorý siahol SZČO na účet.
Pri telef. rozhovore som sa pýtala, čo s tými ostatnými faktúrami? Povedali mi, aby som napísala podnet na FS SR a oni mi odpovedia. A aj odpovedali, že na takéto otázky nie sú oprávnení odpovedať, že je potrebné sa obrátiť na daň. poradcov, účtovných poradcov.