rasto168
12.07.16,11:05
dobry den potreboval by som poradit ako si vybrat banku v cr , ktora by bola premna najvyhodnejsia. zamestnavatel mi na cesky ucet bude posielat mzdu a ja potrebujem hlavne previest tie peniaze na svoj slovensky ucet vo VUB . Čiže potreboval by som bamku s minimalnimi poplatkami za prevod do sr . Taktiez sa chcem opytat ako je to s tymi kurzmi ze v pripade ked cghcem prevadzat peniaze z ceskej banky do slovenskej tak sa mam pozerat na kurz ceskej banky : "devize nákup" ...alebo ako to je , mam v tom kasu a neviem si uz rady tak za tie vase vopred dakujem :)
ivka70
12.07.16,09:19
Vyber si taku, ktora ma svoju partnersku v SR.
ak ti ide o VUB, hladaj v CR Intesa Sanpaolo group banku.

Ak nenajdes (nemusi tam taka existovat), tak pouvazuj nad CSOB, ktora ma pobocky v CR a SR a nadstandardne prevody medzi tymito dvoma krajinami.

A tu mas vysvetlene, ako je to s kurzami
http://finanza.sk/valuta-vs-deviza-alebo-ako-sa-vyznat-v-kurzovom-listku/
Deviza nakup by bola, keby banka od teba cudziu menu nakupovalal.
Cize ak by ti prisli ceske peniaze z ceskej banky do VUB, VUB by ich od teba nakupila aktualnym kurzom a previedla by ti na ucet EUR.
arizona
12.07.16,09:35
a bude ti posielat mzdu v eurach, ci CZK? Co je dost rozdiel
rasto168
12.07.16,10:00
Aha tak, čiže mňa zaujma kurz vo VUB :) Ďakujem :)
kn-alka
12.07.16,10:53
tak asi keď sa pýta na kurz., určite to nebude v EUR :D
vicktor
12.07.16,12:09
FIO !!!
Podporuje cesko-slovensky ucet a platobny styk = jedno cislo uctu a dva bankove kody.
zk24
12.07.16,12:10
Ja tiež používam Fio. K slovenskému účtu mam aj české štovrčíslie. Takže prevody su veľmi jednoduche. a je zadarmo, takže aj nasledne dalsí prevod na inu slovensku banku