sattelitka
12.07.16,11:56
Ahojte, zo štatis.úradu prišlo oznámenie, že FO platca dph má povinnosť spravodajskú v systéme INTRASTAT---zaregistrovali sme sa, a čakáme zatiaľ na odozvu zo štat.úradu. ČOmu ale nerozumieme, je že ten list prišiel s dátumom 3/2015 a za rok 2014 vraj sme prekročili prah olobodenia (akým zázrakom to majiteľ našiel až teraz nechápem)..ale teraz neviem ako postupovať...mám poslať toto hlásenie za rok 2014 ? a je to za celý rok naraz - jedno hlásenie? a potom aj za celý rok 2015 ..tiež raz za rok? či každý mesiac? ako sa to vlastne ráta, čítlai sme už na finan.riad. aj na štatist. no je to nejak nezrozumiteľne napísane. Ďakujem za odpovede.
Žabinka
12.07.16,10:56
neviem ako to funguje teraz, ale ja som kedysi dávno tiež dostala pozdrav zo ŠÚ.. v ňom bol uvedený termín prekročenia prahu oslobodenia.. tak som spätne súhrnne - ale položkovite - uviedla všetok tovar až do aktuálneho dátumu, bolo tiež asi rok spätne, a potom som už posielala hlásenia klasicky mesačne..
tu https://slovak.statistics.sk/wps/portal/ext/surveys/intrastat/reporting.obligation/!ut/p/b1/jZLdSsQwEIWfxSfIadK_vZyNNg1batrYuvZGeiFLwd31Qnx-21IEFSfO3ZDv44ThiEEcxXAZP6bT-D5dL-Prsg_pc1-5fL-PCDgcNCgnrRKSkTXxDDzNAP4YwuoX3knaxUbftvcF7IOWua9SC USbrw2VcVYBeWUSWCq7dtcoBVL_y2cCFp-apvFV38P0cn5WkUHddUCRbT4DfMvP4ROQcVHcNg7KppvPAMz_v cZP_zfA-T4J-DPA-XdxwJ8Bxpd1wF8ALr9MA_klfz8Xup9DqD-PYlgRroErwFU8VJIh1AIWkFnGAxaZqMvr-UW8nbuvOWKykzvdfALCGBcC/dl4/d5/L2dJQSEvUUt3QS80SmtFL1o2X1ZMUDhCQjFBMDBLS0MwQThBQz M1QTIxU1M1/ si na mailovú adresu skús napísať dotaz ako máš postupovať.. mne ochotne poradili, nebola ani pokuta..
sattelitka
12.07.16,13:25
a ak mám takých faktúr mesačne napr. 20ks a v každej jednej je asi 30-70 druhov tovaru (sladkosti, keksíky,čokoládky, slané tyčinky atď) tak to mám každý jeden druh tovaru rozpisovať a hľadať kód a zrátavať aj kg ???? veď to iné veci ani v mesiaci nestihnem !