zk24
12.07.16,11:56
Ahojte,

nakreslila som si vlastný podorys - návrh domu. Veľkosť pozemku 602m2, zastavana plocha 9 x 13,5 m.

Co na to poviete? Ak si najdete minutku pozrieť mi na to, či vam neudrie niečo do oka, že je veľmi nepraktické a tak...

Vysvetlivky k orientácii:
N - sever
S - juh
W - západ
E - východ

Dakujem za akékoľvek pripomienky.

Zuzka
Chobot
12.07.16,11:23
JE to v pohode, nie je tam nič tak závažného. Akurát v kuchyni máš drez pod oknom - ak bude jednokrídlové, nebudeš ho vedieť otvoriť.

A ja by som tú stenu z haly potiahol až k sedačke, aby ten, čo príde, nevošiel rovno z predsiene do obývačky, ale aby najprv videl stenu a až potom prešiel do obývačky.

Tiež by som jedáleň presunul smerom dole (ak pozerám na obrázok) k oknu. Sedenie pri linke by som zrušil a tom mieste by som dal stôl aspoň pre 4 osoby (možno aj rozťahovací). Bol by bližšie ku kuchyni a aj obývačka by sa ti zväčšila. Alebo by som zároveň zväčšil spálňu a tú druhú izbu vedľa spálne posunutím priečky do obývačky. Tým by sa vyriešil aj ten návrh v druhej vete - aby sa z predsiene nevchádzalo rovno do obývačky.

Ale to sú moje úvahy, ak to tebe vyhovuje, tak si to nechaj tak. Ak je to tvoj prvý návrh, tak to eše párkrát pomeníte. My sme len štúdiu tvorili niekoľko mesiacov spolu s architektom.
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,12:21
Mne sa zdá jedáleň malá, ale to sa dalo riešiť premiestením nábytku. Páči sa mi "skriňová izolácia" medzi spálňami.
fortunka
12.07.16,12:33
JE to v pohode, nie je tam nič tak závažného. Akurát v kuchyni máš drez pod oknom - ak bude jednokrídlové, nebudeš ho vedieť otvoriť.


Ja mam drez pod jednokridlovym oknom a viem ho otvorit :D Zalezi od umvydla, baterie a umiestnenia. Osobne by som si ale uz NIKDY drez pod okno nedavala.. my to mame skoro v jednej rovine a to je stale ofrckane od vody. Ale to len taky prakticky dotaz...

Inak suhlasim s tym zrusenim pultu a vacsim stolom, ale zalezi aj na pocte osob... my sme momentalne 3 a pult mi chyba na ranajky atd. Stol mame 4-8 miestny prirazeny k ostrovceku. Izby, kupelne su podla mna ok, nebala by som sa vacsieho okna v kupelni :D Ak teda mate dobry vyhlad...
Ak by sa mala zmensit obyvacka a zvacsit tym izby, treba mysliet aj na vonkajsi vyzor - bude treba posunut okna.

Inak budete to aj za byvania menit, radsej univerzalnejsie riesenia co sa daju lahsie zariadit, nedajte si nahovorit architektmi ziadne divociny :D a prehadzovat.. byvam iba od minuleho leta, viem o com hovorim :DDDD Dostali sme sikmu stenu, krb rohovy a 7 okien do obyvacko-kuchyne a teraz je to nerazriaditelne :D Cize uznavame minimalizmus :D
zk24
12.07.16,12:38
Co robia ludia s umývadom? :D Ja mam umyvačku a musim povedať že v umyvadle len napušťam vodu ked varim, pripadne umyjem jablko. Ak je stale zafrkane, môžem zvažiť posunuť drez o pol metra bokom niekde.



ja som zatial sama. ťažko sa mi zariaduje a myslí na buducnosť, ked neviem v akom počte nakoniec skončím :D Takze momentálne je to RD pre 1 osobu :D

zvážim vačšiu jedalen.

Projekt chystam už takmer rok, prešlo to všetkymi možnými upravami, aj take ktore sa tu spomínaju ako stena pred obývačkou. Vela veci som zavrhla po tom ako som to videla v 3D navrhu, ked sa z toho domu stavala "katakomba". Preto som to nasledne otvorila, nech to vyzera vzdušne.

Som rada za všetky navrhy, aspon viem či som tými uvahami už prešla a mam dôvod rpečo je to tak, alebo som na niečo zabudla...

Ste super
chandler
12.07.16,12:43
mne sa to paci, pekne si to vymyslela :)
allgreen
12.07.16,12:50
tiež sa mi to páči a tiež to mám rád tak otvorené :) len zo spálne trocha daleko na wc
zk24
12.07.16,12:54
WC je aj vo veľkej kupelni. To neni daleko, či? je to kvazi "hned oproti" :) na kroky asi tak 4 kroky :D je to maly domček
allgreen
12.07.16,13:10
Aáá pardon to som si nevšimol, to je ozaj na skok :D
misoft
12.07.16,13:13
To "mini"WC je celkom dobrý nápad... Si predstav - ideš z nákupu, chytí ťa to .... oné....- otvoríš vstup, drbneš tašky na zem a vletíš do "trónnej siene".... :D
zk24
12.07.16,13:14
to je WC pre navštevy... navštevy nechcem aby chodili do "nočnej zony". prípadne ked pri odchode len umyvaš ruky a tak... cchela som oddeliť nočnu a dennu časť. A do nočnej nech sa nechodí bežne.
zk24
12.07.16,13:27
Tak som vymenila stôl a "komodu" , aby bol vačši priestore pre prípadne vačší stol. ale menila som len zariadenie. Myslim že prve roky ani stôl nekupim. kym som sama je mi zbytočný, ale teda tu by mohol byť.


A prečo som nedala obývačku až dozadu a je za gaučom ešte priestor, lebo nechcem aby sa vychádzalo z obývačky na terasu, ale z jedalne alebo teda odniekial. nechcem aby ked niekto pozera telku, aby bol rušený tym že popred neho medzi gaučom a TV chodia "deti" z terasy. a nech robia šlapy po dome v lajne "Terasa - kuchyna". To bude tipujem najčastejší pohyb.


Aspon tak som uvažovala pri tomto navrhu
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,13:30
@zk24
mimotemy nechceš sa zoznámiť?
:D :D :D
zk24
12.07.16,13:35
Mam hypo, nie som až taka "bohata" ak o to ide :D
vicktor
12.07.16,13:43
Ten vstup do domu je maly dve pri/odchadzajuce osobyosoby sa tam budu tiesnit, rodina potrebuje viac skrin na topanky a kabaty.
Doporucujem zadverie pred vstupom, inak po otvoreni hned vidno a fuci do obyvacky (napr. spomen si na serial Krok za krokom - otvorili sa dvere a ktosi vosiel aj s fujavicou).
Rohovu vanu povazujem za neprakticku, uprednostnujem sprchovaci kut, ale nie taky zo stavebnin 90x90 (to mam ja a je maly), len murovany aspon 120x100.
Mame okno nad drezom, ja dociahnem na okno, manzelka nie.
Skoda nemat nadzemne podlazie.
Kde je cesta? Je to rovina ci svah? Chystate 2,5 metrove kamenne mury kolom dokola?
fortunka
12.07.16,13:46
Co robia ludia s umývadom? :D Ja mam umyvačku a musim povedať že v umyvadle len napušťam vodu ked varim, pripadne umyjem jablko. Ak je stale zafrkane, môžem zvažiť posunuť drez o pol metra bokom niekde.



ja som zatial sama. ťažko sa mi zariaduje a myslí na buducnosť, ked neviem v akom počte nakoniec skončím :D Takze momentálne je to RD pre 1 osobu :D

zvážim vačšiu jedalen.

Projekt chystam už takmer rok, prešlo to všetkymi možnými upravami, aj take ktore sa tu spomínaju ako stena pred obývačkou. Vela veci som zavrhla po tom ako som to videla v 3D navrhu, ked sa z toho domu stavala "katakomba". Preto som to nasledne otvorila, nech to vyzera vzdušne.

Som rada za všetky navrhy, aspon viem či som tými uvahami už prešla a mam dôvod rpečo je to tak, alebo som na niečo zabudla...

Ste super

tak pre jedneho je to dost si myslim :))) Neprehanaj :D my sme prehnali a z 5 izieb vyuzivam realne 2 a jednu sem-tam, z 2 kupelien len jednu atd... ;) samo okrem kuch-obyvky. Wc som si aj ja overovala kde ho mas.. to pri dverach je dobre, ked je clovek vonku, detto umyt ruky. Inak to okno na terasu, co je za gaucom... by som dala od steny par cm... tak na sirku kniznice/srkine. Aby si si tam casom vedela dat nabytok ak by si chcela, ci uz kniznicu.. a aby si pri vstupe nemala v ceste tu komodu ....
K umyvadlu, keby si nebola sama tak by si videla, u nas je plne casto.. a umyva sa tam vsetko na varenie... nebodaj co to zo zahrady, kym este nemame na to umyvadlo von :)
zk24
12.07.16,13:50
Ten vstup do domu je maly dve pri/odchadzajuce osobyosoby sa tam budu tiesnit, rodina potrebuje viac skrin na topanky a kabaty.
Doporucujem zadverie pred vstupom, inak po otvoreni hned vidno a fuci do obyvacky (napr. spomen si na serial Krok za krokom - otvorili sa dvere a ktosi vosiel aj s fujavicou).
Rohovu vanu povazujem za neprakticku, uprednostnujem sprchovaci kut, ale nie taky zo stavebnin 90x90 (to mam ja a je maly), len murovany aspon 120x100.
Mame okno nad drezom, ja dociahnem na okno, manzelka nie.
Skoda nemat nadzemne podlazie.
Kde je cesta? Je to rovina ci svah? Chystate 2,5 metrove kamenne mury kolom dokola?


Nadzemne podlažie nebude, len odkaldací priestor. Je to bungalov, rovina. žiadne murovane ploty. Chcem klasicke podhrabovky, 3d pletivo, skôr zelen ako mury. samozrejme spredu kde sa bude otvarať vstup pre auta, tak tam bude iny plot, to je od ulice, dole.

Ako myslis zadverie? Aby to bolo prekryte strechou? Urobila som tam ten výkroj na vstup do domu. Nie je to postačujuce takto? Uličnu čiaru mam 6m. medzi murom a hranicou cesty je 1m travnatej plochy. A cesta je teda dole (pri pohlade na obrazok dole)...
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,13:54
Mam hypo, nie som až taka "bohata" ak o to ide :D
to bol pokus o vtip, aj ja mám "hypo" aj všetko ostatné.... ale dávaj si bacha na zlatokopov :D
vicktor
12.07.16,14:04
Ako myslis zadverie? .
Myslim tak, aby tam bol este "predkroj" / predvstup. Ako som napisal v zime pridete domov alebo budete vitam navstevu a snehova fujavica dofujaci az na gauc v obyvacke.

P.S. pre admina - preco sa nedaju prispevky komentovat?
zk24
12.07.16,14:05
Ved cely ten vstup je predkroj ci. ? Su vchodove dbere a este jedny dvere pred obyvackou.
vicktor
12.07.16,14:07
Aha, nie je tam oblucik, tak som to povazoval za otvoreny priechod.
zk24
12.07.16,14:08
3d... Nejako mi nejde pridat iny pohlad...
fortunka
12.07.16,14:11
Ved ale maju tam zadverie, nie? A detto aj pred dverami priestor pravedepodobne bude zastreseni... zase keby ho mala rozsirit, co by mozno o meter bodlo... tak by bolo treba natiahnut cely dom... podla mna.. z kuchyne ani izieb sa tam neda velmi brat, bolo by to natesno... a medzi obyvkou a vchodom ma este aj dvere... tam by sa inak hodili zasuvacky.

Sprchace su naj murovane, ked budem mat cas mozem ti odfotit nase kupelne, sice este bez nabytku ale ... :)))))
zk24
12.07.16,14:25
To su akoze posuvne dvere
avalik
12.07.16,14:49
Zuzka, vyzera to dobre, len sa mi zda malo ulozneho priestoru :) ... napr. kam das kufre, sportove potreby, sezonne veci ... kde to budes ukladat? ... a hlavne neskor, ak pribudnu deti
Rohova vana podla mna zbytocnost ... uvazuj, ked budes mat male dieta, tak prides o chrbat pri jeho kupani ...tiez suhasim s nazorom na vacsi murovany sprchovy kut, ak by sa dalo vyspekulovat, tak by som dala dvojumyvadlo a aj bidet - super vec aj pri detoch :)
fortunka
12.07.16,15:49
Inak vana sa da oblozit tak ze pod nou sa robi taky.. no.. skok, aby sa clovek vedel postavit uplne k nej.. cizi nohy idu trochu pod vanu... Ja nedam na rohovku dopustit :D deti su male kratko... do stredu sa postavi vanicka a hotovka :D a sprchovaci tam je, takze ho iba treba dobre "urobit" :) Izieb je tam habadej v kazdej vidim miesto na vstavanu skrinu a haraburdie moze ist na povalu :D ak teda nejaka bude.. mohla by byt.. alebo haraburdie nebude :D
zk24
12.07.16,17:31
Zuzka, vyzera to dobre, len sa mi zda malo ulozneho priestoru :) ... napr. kam das kufre, sportove potreby, sezonne veci ... kde to budes ukladat? ... a hlavne neskor, ak pribudnu deti
Rohova vana podla mna zbytocnost ... uvazuj, ked budes mat male dieta, tak prides o chrbat pri jeho kupani ...tiez suhasim s nazorom na vacsi murovany sprchovy kut, ak by sa dalo vyspekulovat, tak by som dala dvojumyvadlo a aj bidet - super vec aj pri detoch :)

Dvojumyvadlo to je. Ale software neumoznoval to nakreslit tak som aspon kvoli vytyceniu priestoru dala 1 velke. Vana neni dobra k detom? Ja ju chcem hlavne kvoli detom, teraz mam iba kut a vanu som brala pre deti.:) bidet nebude ale wc so sprskou to je. Na bidet neni miesto. Toto je wc ktore ma kvazi rucnu sprchu. Nemusis presadat, a spravis si smer a tlak aky chces. To je nahrada bidetu,

No odkladaci priestor... Hmmmm... Neviem kolko mi ho treba.ale dufam ze veci ako stromcek, lyze,.zimne gumy, atd pojdu do podkrovia.... Kolko treba skrin? Fakt netusim. Nemam deti ;)
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,19:03
Zuzka, na povalu povedú výklopné schody? Máš ich zosúladené s konštrukciou krovu?
buchač
12.07.16,19:22
...zimne gumy...pojdu do podkrovia

Jésus máriška...to vážne ?
Predpokladám, že nie iba gumy, ale rovno komplet kolesá.
No ja Ti neviem, ja dávam kolesá (či letné alebo zimné) do kôlničky. Mohol by som aj na pôjd, ale predsa len váha jedného kolesa má čo do seba...či ?

Na fotke máš pripojené aj siluetu auta, takže bude/je aj auto...to je jasná vec.
Odhliadnúc od samotného domčeka (celkom ujde) by si mohla (ak si už nie) pouvažovať aj nad umiestnením takých vecí, ktoré proste do domu nepatria...záhradné náradie, nejaká kosačka, atď....vhodný priestor pre partnera - tzv. trucovňa (ja mám dve)... ;) :D
zk24
12.07.16,19:42
Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie :) tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy :D
buchač
12.07.16,20:23
Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie :) tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy :D
Nie, nie je to problém...môj určite nie.
Dovolím si tvrdiť, že prehadzovať gumy na jednu sadu diskov nie je veľmi dobrá voľba...lepšie je mať dve sady diskov na letné a zimné pneu. Prehodenie je rýchlejšie a odpadá aj to neustále vyvažovanie atď....
Ale to sme odbočili.

Hm, ak môžem poznámočku k tomu domčeku...myslím si (ba som presvedčený), že postupom času zistíš/te, že rozmery proste nebudú vyhovovať...možno už hneď po postavení a uložení tých vecí.
Ale to je len môj súkromný názor...mimochodom, moja kôľňa má cca 5x6m a niekedy si myslím, že aj to je málo. ;)
Chobot
12.07.16,20:32
Ako myslis zadverie? .
Myslim tak, aby tam bol este "predkroj" / predvstup. Ako som napisal v zime pridete domov alebo budete vitam navstevu a snehova fujavica dofujaci az na gauc v obyvacke.

P.S. pre admina - preco sa nedaju prispevky komentovat?

[
LEbo je to debata. Do debaty môžeš pridávať hoci koľko príspevkov. A môžeš ich aj komentovať, ako ja - tým, že ich odcituješ.

Ak je téma zadaná ako otázka, tam každý môže pridať iba jednu odpoveď, ale k odpovediam sa môžu pridávať komentáre. Treba rozlišovať medzi diskusiou a otázkou.
zk24
13.07.16,04:45
Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie :) tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy :D
Nie, nie je to problém...môj určite nie.
Dovolím si tvrdiť, že prehadzovať gumy na jednu sadu diskov nie je veľmi dobrá voľba...lepšie je mať dve sady diskov na letné a zimné pneu. Prehodenie je rýchlejšie a odpadá aj to neustále vyvažovanie atď....
Ale to sme odbočili.

Hm, ak môžem poznámočku k tomu domčeku...myslím si (ba som presvedčený), že postupom času zistíš/te, že rozmery proste nebudú vyhovovať...možno už hneď po postavení a uložení tých vecí.
Ale to je len môj súkromný názor...mimochodom, moja kôľňa má cca 5x6m a niekedy si myslím, že aj to je málo. ;)


Je mi jasne ze cim vacsi tym lepsi. Ale uff 30m2 si nemozem dovolit. Pozerala som ake sa predavaju, a z toho som vychadzala. Vacsinou to je 2x2m. Vychadzam aj z mojich financnych (ne) moznosti. Mozno si neviem uplne predstavit co vsetko take clovek ma na dome... 5x6 ved to je uz plnohodnotna garaz :) Ten asi tiez nebude hned od zaciatku. Postavim dom a pak uvidim kolko zahradneho domceku tam vojde. Ale ked pozeram co maju ludia, tak vacsinou ten 2x2. Preto som z toho vychadzala.
zk24
13.07.16,07:27
Veľmi pekný. Ale to si asi finančne aj rozmerovo nemôžem dovoliť... Sama neviem odhadnuť čo všetko sa mi pri dome nahromadí, čo tam treba odpratať.
marleau
13.07.16,07:35
Cenová predstava na dom?
zk24
13.07.16,07:36
Dom či záhradný domček?
marleau
13.07.16,07:38
Dom či záhradný domček?
Dom. Reku či sa mi oplatí to len tak nezáväzne spočítať....
zk24
13.07.16,07:40
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie ;)
marleau
13.07.16,07:52
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie ;)
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.
Chobot
13.07.16,07:55
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie ;)

Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.
zk24
13.07.16,07:56
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.

Všetko okrem interieru... (obklady, dlažby, sanita...). Holodom mal by obsahovať hrubu stavbu, strechu, komín, okna, upravené steny, exterierove zateplenie, podlahové kurenie, krb.... atd...
zk24
13.07.16,07:59
Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.

No jo no... S tym mam problem, že cenové ponuky dostanem až ked budem mať hotový projekt. Nikto sa so mnou nechce a asi sa to ani nedá, baviť seriozne na zaklade iba načrtov. A preto ani neviem čo dať do projektu. Ci tehlu, či ako... Lebo vlastne neviem čo si budem môcť dovoliť... a nasledne potom meniť projekt ak naprojektujem 25cm steny a budu nakoniec ine... Ale musím povedať že stavať sam dom niečo do seba ma. Ešte pred rokom som nepočula výraz valbova strecha. Dnes poznam všetky typy :D
marleau
13.07.16,08:03
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.

Všetko okrem interieru... (obklady, dlažby, sanita...). Holodom mal by obsahovať hrubu stavbu, strechu, komín, okna, upravené steny, exterierove zateplenie, podlahové kurenie, krb.... atd...
To sa musí dať aj za menej. Napíšem to takto, aby to nevyznelo, že si robím reklamu, ale: Robil som čosi málo väčší dom, hrubú stavbu bez krytiny a v drevostavbe som sa zmestil do 30 tisíc, pričom, strop bol pochôdzny, krokvy pohľadové, strop zaizolovaný 30 cm a súčasťou bol aj carport pre dve autá z pohľadových lepených hranolov a podbitím tatrancom.
marleau
13.07.16,08:07
Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.

No jo no... S tym mam problem, že cenové ponuky dostanem až ked budem mať hotový projekt. Nikto sa so mnou nechce a asi sa to ani nedá, baviť seriozne na zaklade iba načrtov. A preto ani neviem čo dať do projektu. Ci tehlu, či ako... Lebo vlastne neviem čo si budem môcť dovoliť... a nasledne potom meniť projekt ak naprojektujem 25cm steny a budu nakoniec ine... Ale musím povedať že stavať sam dom niečo do seba ma. Ešte pred rokom som nepočula výraz valbova strecha. Dnes poznam všetky typy :D
Ja zasa robím ponuky skoro výlučne na základe podkladov pre architekta, pretože po architektovi musím veľa vecí meniť. Trikrát sa mi stalo, že mi architekt povedal, že to máme postaviť a on to potom nakreslí, že sa nemáme úplne držať oficiálnych výkresov. Samozrejme gro stavby, architektúra ostali, menili sa len detaily, s ktorými si on nevedel rady.
marleau
13.07.16,08:10
On sa ľahko zmontuje aj komplikovanejší pôdorys, ja v tom rozdiel nerobím. Cenu ovplyvňuje len komplikovanosť krovu. Aspoň mne teda.
ivka70
13.07.16,08:50
Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.16,08:51
Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.
Katalógové projekty veľmi často (skoro vždy) porušujú ergonomické normy, človek je v nich stiesnený.
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.16,08:54
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie ;)
Zlá správa je, že rozpočet stavby je reálne vždy vyšší, nezávisle na tom, aké je to číslo :(
zk24
13.07.16,09:30
Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.


ivka, preto, lebo vždy mi niečo na katalogovom projekte nevyhovuje. Ci orientacia na pozemku, kvoli svetovym stranam. Viac ako 9x13,5 si nemôžem dovoliť, či cenovo, či veľkostne na pozemok, ak chcem aby mi ostalo relatívne dostatok trávnika. Mne by sa terasa napravo domu už nevošla, a ani mi nevyhovuje orientáciou. Musí byť dozadu na juh. A ak by bola tam, už mi tam nevyhovuje to že sa na terasu chodí cez obývačku...

Neviem, prešla som katalogovych projektov asi tisicky. A v každom ma niečo zaujalo ale každy mal niečo čo mi nevyhovovalo. Katalogove projekty beriem ako inšpiraciu, či cenovu, alebo akukoľvek. Každa zmena do katalogoveho projektu je cca 150€. a s tým by som sa dostala vždy na cenu mojho individuálneho projektu, kedze zmena projektu je aj "zrkadlove otočenie domu" na pozemku... atd...

Začala som katalogmi, a po roku som ich zatvorila a rok kreslím svoj.

Najprv som mala navrhnutý projekt na rozmer 11x11 m, až nam nedošlo upovedomenie poštou zo stavebného uradu že sa rozhodli dať uličnu čiaru až 6 metrov, čo mi značne narušilo nakres. lebo za domom by mi ostavalo už veľmi malo priestoru. Preto som to zmenila na obdlžnik 9x13,5m. A do strán už viac nemôžem ísť a ani do hlbky...
ivka70
13.07.16,09:33
Katalógové projekty veľmi často (skoro vždy) porušujú ergonomické normy, človek je v nich stiesnený.

Ale ten jej dom je este mensi ako katalogovy, myslis, ze tam s nejakou ergonomoiu pocita?



Začala som katalogmi, a po roku som ich zatvorila a rok kreslím svoj.

Najprv som mala navrhnutý projekt na rozmer 11x11 m, až nam nedošlo upovedomenie poštou zo stavebného uradu že sa rozhodli dať uličnu čiaru až 6 metrov, čo mi značne narušilo nakres. lebo za domom by mi ostavalo už veľmi malo priestoru. Preto som to zmenila na obdlžnik 9x13,5m. A do strán už viac nemôžem ísť a ani do hlbky...

Rok? Asi mas vela casu.
JA som sa len pytala ....pretoze tych projektov je skutocne tolko, ze je umenie sa netrafit :)
zk24
13.07.16,09:41
Rok? Asi mas vela casu.
JA som sa len pytala ....pretoze tych projektov je skutocne tolko, ze je umenie sa netrafit :)

:D Ano mám. Netlačí ma termín, a takisto nechcem prísť ani o zdravie ani o nervy pri tom :) Zatial je to zábavka :) Do dôchodku to snad stíham :D :D

Niektoré projekty su krásne, ale napríklad strašne malo projektov ma technicku miestnost vôbec. Proste ked človek ide stavať dom, vie čo chce, a viem že 4m2 kupelna mi nestačí na to čo chcem.... a tak... stačí aj malá mailčkosť s ktoru človek nie je stotožnený a už ten projekt nechce :)
marleau
13.07.16,10:23
Katalógové projekty sú dobré akurát na čiastočnú inšpiráciu.