Gabr
23.06.06,08:42
Prosím vás, viete mi poradiť?
Česká firma vykonala pre nás stavebné práce v tuzemsku, česká firma je registrovaná na Slovensku ako platiteľ DPH - má slovenské IČ DPH.
Prišla nám faktúra v CZK s miestom dodania Slovensko so sl. IČ. Predpokladám, že by som ju mala zaevidovať len ako došlú tuzemskú faktúru, nie ako zahraničnú. Len som si nie istá. Máte niekto skúsenosti, ako na to v Omege? Ďakujem.
Ešte otázočku, akým kurzom ju zaevidovať? Dňom prijatia? Díky moc
Gabr
23.06.06,07:54
Naozaj neviete niekto poradiť? Prosíííííííííííím.
Gabr
26.06.06,05:12
Prosííííííííííím, čas tlačí. Ďakujem
sgm
26.06.06,07:07
Pokiaľ ste mali zmluvu na fakturáciu v cudzej mene, potom si zadáš v okienku mena - CZK, vyhľadaj si aktuálny kurz k dátumu vykonania účt.prípadu. Ak zmluva znie na SKK, potom faktúru vráť na prepracovanie do slovenskej meny.
Bea
babenko1
01.07.06,18:36
Prosím vás, viete mi poradiť?
Česká firma vykonala pre nás stavebné práce v tuzemsku, česká firma je registrovaná na Slovensku ako platiteľ DPH - má slovenské IČ DPH.
Prišla nám faktúra v CZK s miestom dodania Slovensko so sl. IČ. Predpokladám, že by som ju mala zaevidovať len ako došlú tuzemskú faktúru, nie ako zahraničnú. Len som si nie istá. Máte niekto skúsenosti, ako na to v Omege? Ďakujem.
Ešte otázočku, akým kurzom ju zaevidovať? Dňom prijatia? Díky mocak je v czk, zaúčtuješ ju do zahraničných faktúr, vyčísliš tam základ dane, dph