PetraBar
13.07.16,08:47
Dobrý deň,
prosím Vás, mame zákaznika, ktorému sme vystavili doteraz 3 riadne FA , ktoré sú už aj zaplatené. Teraz od nas chce aby sme mu vystavili FA s celkovou sumou od ktorej su nasledne odčítané tie tri faktury - a vysledna suma FA ma byt 0.
Lenže tie tri faktury neboli predfaktúry, nevadi to?
Moze byt ostra faktúra s nulovou hodnotou?
jslancik
13.07.16,07:32
zistiť dôvod a vysvetliť, že to nepotrebuje. Neboli to zálohové faktúry. To by mohol hocikto od hocikoho pýtať také kraviny. Slušne vysvetliť, že nie je dôvod také veci robiť. môžete mu poslať prehľad o zaplatených faktúrach, resp. niečo na spôsob odsúhlasenia pohľadávok a záväzkov. Podľa toho, pre čo to vlastne chce...
PetraBar
13.07.16,07:34
To som sa snazila aj vysvetlit, ona povedala, ze ma 6000faktur a ze vsetky uctuje ako zalohove... Na toto som jej nevedela nevedela co mam povedat
jslancik
13.07.16,07:36
že ich všetky účtuje zle a nech to robí tak, ako sa to robiť má.
zk24
13.07.16,07:46
Ak má ostrú fakturu - danový doklad, ktoru učtuje ako ZFA, hmm... to je jej problem. Ved to neni len "okrasný" rozdiel, to je rozdiel častokrat aj danový...
Consultix
13.07.16,10:13
Povedat mu, ze bohuzial mate moznost vystavovat doklady len v medziach legislativy a zdraveho rozumu. Nakolko nedoslo k dodaniu, nieje na zaklade coho vystavit fakturu. V pripade predchadzajucich dodani boli faktury uz vystavene v zmysle zakona.
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.16,10:30
Ja by som ich len taktne - ale doslovne - upozornil, že daňové doklady som im už vystavil. Práve, že je to rozdiel v daňových povinnostiach a zrejme by radi presunuli minulé náklady do terajšieho obdobia.
Consultix
13.07.16,10:36
Ak by im islo len o to, tak zmenia nakladovy ucet na povodnych fakturach na ucet casoveho rozlisenia. Ale tak ci tak sa nevyhnu DDP, ak to bolo v predchadzajucom hospodarskom roku...