valeriam
13.07.16,11:10
Firma s.r.o. prijala finančný dar od neivestičného fondu so zameraním na zachovanie kultúrnych hodnôt, na zrealizovanie festivalu. Bola uzavretá Darovacia zmluva podľa par.628 Obč.zákonníka. Bude tento príjem s.r.o. považovaný za daňový príjem?
Ďakujem pekne za každý názor.
Consultix
13.07.16,09:12
S.r.o. je obchodna spolocnost, ktore bola zalozana za ucelom dosiahnutia zisku. Nejadna sa teda o neziskovu alebo dobrocinnu organizaciu. Prijem tejto spolocnosti, aj ked je to formou prijatia daru, sa povazuje za zdanitelny prijem.
valeriam
13.07.16,09:37
veľmi pekne ďakujem
Consultix
13.07.16,09:47
marjankaj ma upozornil na par. 12 ods. 7 pism. b), podla ktoreho predmetom dane nie je prijem ziskany darovanim.
Vychadzal som z toho, ze sro realizuje festival pravdepodobne ako usporiadatel v ramci svojej podnikatelskej cinnosti, takze prijaty dar zaroven suvisi s dosahovanim zisku.
Ale asi som pisal svoju odpoved prilis rychlo. Zjavne sem nemam chodit, ked som chory a duni mi v hlave :)
Co Vas nazor?
valeriam
13.07.16,11:49
Áno, s.r.o. realizuje tento festival a bude mať aj príjmy z jeho realizácie, ale ako čítam ten par.12 ods.7 písm.b, predmetom dane nie je príjem získaný darovaním napr. podľa par.628-630 obč.zákonníka- a to práve tá darovacia zmluva je podľa par.628 Obč.z. Takže posledné slovo- tento príjem NIE JE predmetom dane z príjmu a v daňovom priznaní bude odpočitateľnou položkou zo ZD.