kuravesele
13.07.16,11:49
Mám FA od neplatcu DPH z Nemecka za prekladateľské a tlmočnícke služby. Je potrebné to samozdaniť? Alebo DPH vôbec neriešiť? Alebo sa neplatca mal pred dodaním služby registrovať na SK?

Mal niekto takýto prípad?
zk24
13.07.16,10:02
Podľa mna sa mal registrovať pred dodaním služby podľa § ktorý je ekvivalentom nášho §7a ZoDPH, a dodať službu pod IC DPH (DE*****) s odkazom na prenos danovej povinnosti. A vy takisto, ak nie ste platca DPH ste mali byť registrovani podľa §7a pri prijatí služby zo zahraničia zdaniteľnou osobou, a objednať službu pod Vašim IC DPH.
kuravesele
13.07.16,10:09
My sme platcovia DPH, tak teraz to ako spraviť keď on nám dal na FA odkaz že nie je platcom DPH...podľa mňa on to obvykle týmto spôsobom dodáva "poskytuje" služby na Slovensko...bez IČ DPH...lebo už to robí pár rokov...
zk24
14.07.16,04:58
Neda sa ho vyzvat na doplnenie udajiv, opravu faktury? Mozno ho len upozornit ?


http://www.porada.sk/t159430-samozdanit-fakturu-z-cr-od-neplatcu-dph.html
kuravesele
14.07.16,05:33
vyslovene nám povedal, že nie je platcom dph (podľa mňa on to berie tak, že on ako neplatca DPH príklad slovenský živnostník fakturuje bez DPH v tuzemsku...) ...tak teraz neviem ako postupovať...mám to už naštudované, že sa mal registrovať, ale keďže to neurobil a neurobí, tak neviem či to samozdaniť u nás a už nech on si obháji, že prečo sa neregistroval? ehm...
Kája.
14.07.16,19:07
Samozdaniť.
kuravesele
15.07.16,03:18
a v KV DPH zrejme nebude vadiť že v B1 bude namiesto jeho IČ DPH 0-nula, nakoľko nie je platca? A môžem si aj uplatniť odpočet DPH?