tomas147
13.07.16,15:26
zdravím, prednedávnom sa mi pár krát podarilo na herni pokerstars.com vyhrať sumu ktorá dokopy robí pár tisíc, táto herňa má sídlo na ostrove Man som poviný niekam odvádzať daň z výhry keďže som to vlastne nevyhral na Slovensku? trebars niekam na ten ostrov? chcem si za tie peniaze kúpiť nejaké ojazdené auto , existuje na Slovensku zákon podľa ktorého musím dokazovať ako som k danému majetku prišiel? trebars nejaký doklad že som peniaze na to auto vyhral a neukradol ich? chcem predísť prípadnym problémom preto budem vďačný za každú reakciu
MichalLuc
21.07.16,13:49
Nebojte sa, žiadne problémy by nemali nastať o takom zákone som ešte nepočul, herne zvyčajne vyplatia len zdanenú výhru - najlepšie bude prekontrolovať si to v informáciach písaných priamo herňou, popr. zavolať tam alebo napísať mail a spýtať sa.
Ing. Ľubomír Janoška
21.07.16,14:26
Nahlasujem SPAM
misoft
21.07.16,15:30
pokerstars.com - registrovaná v UK. Platia na ňu anglické zákony. Teda i odvody daní. Výhry sú aj v Anglicku zdaňované, následne vyplácané.
A keďže je Anglicko (zatiaľ) členom EÚ - platí dohoda o dvojitom zdanení - t.z. že raz vybraná daň v jednom štáte, nemôže byť znova požadovaná v štáte druhom. Takže výhra je zdanená a ty nie si už povinný odvádzať daň z príjmu (ale bacha - v daňovom priznaní sa musí príjem uviesť!). Ale ty si tu povinný z tohto príjmu odviesť odvod do ZP.
A k druhej časti - pokiaľ to nie je milión € - nik sa nebude zaujímať odkiaľ máš peniaze na dodávku.
Katy a R
21.07.16,17:53
treba si najskôr ujasniť - že či nejde o oslobodený príjem (§ 9 odst 2 ) - zrejme ten poker má nejaký štatút ?? ;) - alebo žeby šlo o profesionálneho hráča ?
ak by šlo o oslobodený príjem - tak neriešiš nič :)
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov/obcania-sr-v-zahranici#VyhraCenaZoZahranicia