staffloverka
14.07.16,16:35
Zamestnavatel ma pri pocte 20 ludi a viac povinnost zamestnat ZTP. Nezavisle od poctu ludi je povinny raz za 2 roky zabezpecit skolenie BOZP a pri vyssom pocte ludi moze vyuzit kolektivnu zmluvu. Su este aj ine povinnosti pre zamestnavatela pri pocte zamestnancov 20 a viac? Dakujem
kamosBA
20.07.16,08:22
Školenia BOZP sú len jednou z mnohých povinností zamestnávateľa v oblasti BOZP. Potrebujete bezpečnostnotechnickú službu, pracovnú zdravotnú službu, služby technika ochrany pred požiarmi a pod. Neviem presne, čo konkrétne ste svojou otázkou mali na mysli.
staffloverka
26.07.16,11:58
Otazkou som myslela, ci su nejake ine povinnosti, ktore vzniknu az od vyssieho poctu ludi. BoZP, pracovna zdr.sluzba a pod. su povinnosti pri zamestnavani co i len 1 pracovnika. Ale zaujima ma, ake povinnosti navyse mi vznikaju ak zamestnavam napr. 80 ludi.
kamosBA
26.07.16,12:47
Základné povinnosti zamestnávateľa vo vzťahu k BOZP sú uvedené napr. v § 6 zákona č. 124/2006 Z. z. Ak sa však pýtate výlučne na povinnosti vo vzťahu k počtu zamestnancov, tak tam možno spomenúť povinnosť vymenovať jedného zamestnanca alebo viacerých zamestnancov za zástupcov zamestnancov pre bezpečnosť (§ 19). Ďalej je to komisia BOZP pri viac ako 100 zamestnancoch, alebo povinnosť písomne vypracovať, pravidelne vyhodnocovať a podľa potreby aktualizovať koncepciu politiky BOZP pri viac ako 10 zamestnancoch (§ 6, písm. k). Takisto pri prekročení počtu 5, resp. 19 zamestnancov (podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností) nemôžete ako zamestnávateľ osobne vykonávať funkciu bezpečnostného technika na svojich pracoviskách. (nech ma kolegovia doplnia ak som na niečo zabudol)

Ostatné povinnosti na úseku BOZP sú platné bez závislosti od počtu zamestnancov.
staffloverka
26.07.16,14:33
Dakujem, velmi mi to pomohlo