Zuz222
14.07.16,16:53
Dobry den,

voci mojej osobe je uz dlhsie dobu zacate exekutorske konanie. Moja otazka je ci to ovplyvni vyber personalistu vo veci vyberu novych kandidatov na pracovnu poziciu v praci, do ktorej sa hlasim. Prihliadaju na tento fakt?
Zaznamenava sa to do registra trestov?
buchač
14.07.16,15:03
NIE, záznam sa nevytvára.

viď Zákon o registri trestov č. 311/1999.
-----------------------------------
Ono sa to ale aj tak prevalí, máš jedno....nemá význam zatajovať, skôr to pohorší pohľad na Tvoju osobu ako opak.
...a ak Ťa príjmu, kľudne dostaneš padáka v skúšobnej dobe (bez udania dôvodu) a budeš nahratý.
Skôr by som sa priznal a argumentoval tým, že máš síce exekúciu, ale chceš sa jej zbaviť a bez príjmu sa to predsa nedá.
jslancik
14.07.16,15:09
nikto ti to nepovie, ale pravdepodobne ovplyvní. a síce z dvoch dôvodov.
prvý: to, že máš exekúciu, svedčí dosť o tebe a tvojich vlastnostiach. ak hľadá zamestnávateľ zodpovedného a šikovného človeka, tak ten s exekúciou to určite nebude.
druhý: zamestnávateľ má navyše roboty a je niekedy doslova buzerovaný exe. kanceláriami vo veci zamestnanca s exekúciou. a väčšina si radšej vyberie človeka, s ktorým nebude mať zbytočnú námahu navyše...
že to na prac. pohovore nemusíš spomenúť? ha, ha... zamestnávateľ sa to určite dozvie počas skúšobnej lehoty, a ciao...
samozrejme, veľa zaváži, koho hľadá zamestnávateľ. či človeka so špeciálnymi schopnosťami, alebo človeka "za pás". Lenže človek s exekúciou asi nebude nijak extra šikovný a zodpovedný. Ak by náhodou áno, tak si to dokáže na pohovore veľmi dobre odkomunikovať a obhájiť.