ivuska1212
14.07.16,21:02
Dobrý deň, chcem predať motorku a ozval sa mi záujemca z Čiech. Chcel by si po ňu prísť, odviezť na mojich značkách a potom urobiť prepis. Vraj je to tak jednoduchšie. Prosím vás, viete mi v tomto poradiť? Čo ak mi značku nepošle a ja ju tu nebudem môcť tu odhlásiť ? Ďakujem vopred za rady.
misoft
14.07.16,19:05
Nech si vybaví dočasné prepravné značky - ty ho odhlásiš, on prihlásiť na prevoz mimo SR na prepravných EČV. A v Čechách nech si to už zariaďuje ako chce....
zk24
14.07.16,19:06
ivuska1212
14.07.16,19:14
On si môže vybaviť prepravnu značku v CR, aj keď ešte nemá kupnopredajnu zmluvu?
misoft
14.07.16,20:02
Príspevok vyššie.
Teda - pokiaľ nemá údaje o vozidle(motorke), nie je ani majiteľom - tak mu nič nevydajú. Dostane značku tu na Slovensku. A v Čechách si potom prihlási podľa ich predpisov ako z cudziny dovezené vozidlo. Táto SK prepravná značka mu poslúži len dočasne, aby mohol vozidlo previezť z A do B (na Slovensku je zakázané bez EČV jazdiť).
ivka70
15.07.16,05:28
Jedine, ze by si motorku odviezol na privesnom voziku ....
ivuska1212
15.07.16,05:39
Jasné, to všetko musí oň ako kupujúci, ale čo je moja povinnosť? Musím ju tu odhlásiť. Ale myslíte, že sa to dá urobiť jeden deň? On sem musí prísť, aby sa vybavila prepravná značka? Alebo to môžem urobiť aj bez neho, ak mi pošle údaje a samozrejme aj peniaze za ňu....
zk24
15.07.16,05:47
Precitala si si tu linku z ministerstva vnutra?
ivuska1212
15.07.16,06:23
Áno, prečítala som si, ale nie je tam všetko, čo potrebujem. Napríklad aj to, či aj pri motorke, alebo skútri je nutné mať potvrdenie originality.....
misoft
15.07.16,14:54
Vozidlo je vozidlo - či jednostopové, alebo dvojstopové.....
A pri predaji do cudziny je KO nutná.
http://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:Uvod&lng=SK
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia
"Pri odhlásení vozidla do cudziny je držiteľ vozidla povinný predložiť:
-odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom hodnotenia "spôsobilé" alebo "dočasne spôsobilé" nie starší ako 15 dní, ak sú údaje na identifikátoroch vozidla čitateľné a bezpečne určiteľné.

UPOZORNENIE! Odborný posudok o kontrole originality vozidla sa pri odhlásení vozidla do cudziny nevyžaduje:
1) ak sa pri vývoze vozidla do cudziny nemení držiteľ vozidla (súčasný držiteľ evidovaný v SR sa "presťahuje" do cudziny),
2) ak sa do cudziny odhlásuje neevidované vozidlo (nové vozidlo zakúpedné od výrobcu vozidiel, resp. autorizovaného predajcu vozidiel), no v tomto prípade sa podľa § 119 ods. 3 zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke vyžaduje pristavenie vozidla na dopravnom inšpektoráte a umožnenie porovnania údajov uvádzaných v osvedčení o evidencii časť II s údajmi priamo na vozidle."
To upozornenie... nie je to tvoj prípad, takže - ÁNO - KO je nutná.

A ešte niečo. Pokiaľ bude toto všetko splnené - je to možné vykonať i za jeden deň (odporučenie - ako poznáme DI - do radu sa postaviť skoro ráno, aby sa to stihlo....)