krasotinka
23.06.06,09:49
Som SZCO, nie som platcom DPH. moj obrat nedosahuje 1,5 mil.korun.Dodavatel mi povedal, ze ked chcem s nim spolupracovat a som doteraz neplatca DPH mam sa stat platcom.Ake su vyhody a nevyhody byt platcom DPH?Vztahuje sa potom na mna aj podvojne uctovnictvo?Mozem s astat platkynou DPH dobrovolne, hocikedy?
Milan Benka
23.06.06,08:59
Som SZCO, nie som platcom DPH. moj obrat nedosahuje 1,5 mil.korun.Dodavatel mi povedal, ze ked chcem s nim spolupracovat a som doteraz neplatca DPH mam sa stat platcom.Ake su vyhody a nevyhody byt platcom DPH?Vztahuje sa potom na mna aj podvojne uctovnictvo?Mozem s astat platkynou DPH dobrovolne, hocikedy?

Výhody a nevýhody si musí zvážiť každý sám. Nedá sa ich zovšeobecniť. Záleží na činnostiach, ktoré prevádzate.
Podvojné účto zatiaľ nie je povinné pre SZČO - plátcov DPH. Bola o to snaha, ale nejak nebola dotiahnutá do konca.
Plátcom DPH sa môžete stať dobrovoľne hocikedy, aj keď nedosahujete obrat. Na DÚ to trvá zopár dní.
Janka6685
23.06.06,09:07
Je nejaký návod na to, ako zistiť, či by bolo výhodné stať sa platcom DPH?
Milan Benka
23.06.06,09:27
Je nejaký návod na to, ako zistiť, či by bolo výhodné stať sa platcom DPH?

Jednoznačne záleží na konkrétnych podmienkach.
1. Akú činnosť robím?
2. Dodávatelia - platcovia alebo nie?
3. Odberatelia - plátcovia alebo nie?
4. Čo pozitívne mi prinesie registrácia za plátcu ?
5. Aké to bude mať negatíva ?

Aspoň týchto základných 5 otázok si treba zodpovedať a zhodnotiť, čo bude pre Vás lepšie. Je to na Vašom rozhodnutí.
Paula
23.06.06,09:48
Orim
26.06.06,20:53
Prišla mi faktúra pre SVB za revíziu elektriny v dome. Na faktúre bolo napísané, že dotyčný nie je platcom DPH.
Čo z toho pre mňa vyplýva okrem zaplatenia faktúry.
Milan Benka
27.06.06,04:34
Zaúčtovať a zaplatiť.
Orim
28.06.06,21:16
Myslel som, či nemám odviesť nejakú daň.

Tak to mám za sebou dík :)