fbomber
14.07.16,23:11
Zdravím, mám 17 a predávam rôzne itemy v jednej MMORPG hre. Momentálne zarábam dosť slušne a chystám sa expandovať tak by ma zaujímalo pri akej čiastke by som sa mal zastaviť(aspoň do 18-tich) a nemať povinnosť platiť dane.

Vopred ďakujem za odpoveď.
bodliak
14.07.16,21:16
Keď budeš mať plné všetky igelitky. To vieš, doba kešu ešte úplne neskončila.
fbomber
16.07.16,17:22
Problém je v tom, že keď to chcem robiť cez PayPal tak sa všetky aktivity s peniazmi posielajú úradom tak si chcem byť istý.
bodliak
17.07.16,06:30
"všetky aktivity s peniazmi posielajú úradom"

trochu paranoja.
Aké aktivity a akým uradom ?

Čo si myslíš, že PayPal pošle na Slovensko a komu ?
fbomber
17.07.16,09:45
Nieje to paranoja, majú to napísané v zluve o ochrane osobných údajov.

Posielajú sa finančné aktivity - príjem napríklad, to sa pošle banke a banka to posiela úradom.
avalik
17.07.16,09:54
Na zaklade coho predavas "itemy". Je to tovar? Sluzba? Ci to predavas ako licenciu? Je v sulade s obchodnymi podmienkami platformy cez ktoru ponukas a predavas svoje itemy, ze nie si este plnolety?
fbomber
17.07.16,10:09
Item ako tovar v hre. Ľudia sa mi ozvú alebo mi pošlú objednávku, pošlú mi peniaze a ja im pošlem požadovaný tovar v hre.

K tej platforme... robím to na meno rodinného príslušníka, takže všetko fajn.
Katy a R
17.07.16,10:15
len také info k daniam ... povinnosť platiť dane je rovnaká u 10 ročného daňovníka, u 17 ročného daňovníka, u 20 ročného daňovníka...
to záleží skôr od toho - že o aký príjem (či je zdaniteľný) sa jedná.
no a pozerám - píšeš, že to robíš na cudzie meno - tak to nie je tvoj problém, ale problém tej dotyčnej osoby ;)
je možné - že ten dotyčný to musí zdaniť od 1 eura, lebo určite má aj iné príjmy?? . (neviem ale, podľa čoho vlastne máš ten príjem)
avalik
17.07.16,10:16
Ak to robis na meno rodinneho prislusnika, tak prijmy si ma zdanit on.
Ten tovar, ktory predavas, ako ho ty ziskas?
KEJKA
17.07.16,10:19
a ten rodinný príslušník čo robí? ak je to na jeho meno tak sú to právne jeho príjmy a musí ich riešiť on.
fbomber
17.07.16,10:20
Viem, že to má zdaniť on, ja potrebujem vedieť, že od akej čiastky by sa musí začať daniť.

V hre je niečo ako aukčný dom, ja ho manipulujem aby som získal zisk. Jedná sa o hraciu menu.
fbomber
17.07.16,10:21
Podľa toho čo som pozeral, je to zdaniteľný príjem.
Katy a R
17.07.16,10:21
fbomber
17.07.16,10:23
Áno, ale ja (resp. on) sa nechystám platiť dane. Moja otázka je, že koľko toho môžem zarobiť bez toho, aby som musel platiť dane.
fbomber
17.07.16,10:31
Ale predsa je to zdaniteľný príjem, nie?
Katy a R
17.07.16,10:34
doplnila som - ale bez upresnenia je tu škoda niečo písať. pozri zák o DzP :)
fbomber
17.07.16,10:46
Dotyčný nemá žiadny prijem z podnikania.

Získavanie príjmu:
V hre zarobím hraciu menu
Reklamujem svoje služby
Zákazník sa mi ozve a podá objednávku, pošle mi peniaze, ja mu pošlem menu v hre
avalik
17.07.16,10:49
Hracia mena? Absolutne nechapem ako sa to premeni na realnu menu ... podstatne je, ze osoba ktora takto obchoduje, musi identifikovat vysku prijmu, a druh prijmu - ci ide o prijem z podnikania - definiciu najdes v zivnostenskom zakone, pripadne ci ide o ine prijmy - potom vies urcit hranicu ci su zdanitelne alebo nie ... ale kedze to robis na rodinneho prislusnika, tak je to jeho problem a aj pripadny postih za nelegalne podnikanie, ak by islo o podnikanie.
Katy a R
17.07.16,10:52
ešte raz - alebo doplň, alebo študuj zákon. Ja napr neviem identifikovať ten príjem - možno ??? by som ho dala do § 8 - ale fakt neviem (to musíš ty vedieť)
A nepísala som o príjme z podnikania - ten dotyčný robí DP zo všetkých (celosvetových) zdaniteľných príjmov. Nielen z príjmov z podnikania!
Katy a R
17.07.16,11:33
živnosť by som vylúčila ako prvé ;)
kopretinka
17.07.16,17:30
a čo to je? robí to pravidelne za účelom zisku.Aj keď je to počítačová hra,dostáva za to peniaze.programovanie nie je živnosť?
bodliak
17.07.16,17:59
Toto a programovanie ?
Potom aj jehovisti programujú.