evamikulas
15.07.16,05:23
Dostávam fa za servis klimatizácii, ktoré sú už zabudované v stavbách viac rokov. Na školení sa hovorilo, že tento prenos sa vzťahuje len na dodanie a montáž nového zariadenia
zk24
15.07.16,03:35
Podla mna ide o dodanie sluzby s miestom dodania podla §16 odst 1. kde sa nehnutelnost nachadza. A teda podla toho.

(2) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až 4, 10 a 11 a pri tovare okrem tovaru dodaného formou zásielkového predaja, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku.

Alebo sa pytas na nieco ine ? Skus konkretizovat pripadne kto je dodavatel/odberatel.
Nandrolon
15.07.16,03:56
Poradové číslo 190, Oprava, servis klimatizačnej jednotky /nie priemyselnej/, sekcia F, divízia 43.
Takže ak sa jedná o opravu alebo servis NIE PRIEMYSELNEJ klímy, tak je povinný prenos daňovej povinnosti.
Dúfam, že netreba písať rozdiel medzi priemyselnou a nepriemyselnou klímou...
zk24
15.07.16,04:08
Aha, vramci tuzemska. A ja som si hned predstavila prenos vramci EU
Nandrolon
15.07.16,04:13
Nevadí, ja tieto hovadiny riešim denne. Každý týždeň sa vydáva nové usmernenie, kde pribúdajú nové položky, úplný chaos.
zk24
15.07.16,04:17
Zadavajuci to neupresnil, a ja zasa robim prevazne s EU, twkze prenos danovej povinnosti pre mna je automaticky EU :)