Tunco
15.07.16,07:55
Pekný deň, prosím Vás, obdržal som faktúru s textom "Faktúrujeme Vám náklady na zamestnanca (Meno Priezvisko) " a ako príloha k faktúre je "Podklad k refakturácií nákladov na zamestnanca za mesiac MM/RRRR. Nemôžem sa dopátrať k tomu, či to v takomto znení môže byť. Viem, že na túto tému existuje viacero pojmov ako dočasné pridelenie zamestnanca, leasing zamestnanca, prenájom zamestnanca a podobne. Podľa prílohy faktúry však Matka dcére faktúruje iba 90 % mzdových nákladov, zvyšok 10% pracoval pre firmu, v ktorej je zamestnaný. Podľa môjho názoru musí byť k tomu minimálne zmluva - tá zatiaľ neexistuje. Ďalšia vec je, ako to správne pomenovať, slovo refakturácia podľa mňa nie je správne. Viete mi poradiť §, kde by som si podrobne preštudoval túto problematiku ?
Oblasť DPH (tomu rozumiem) - Ide o službu poskytnutú za odplatu a teda v oblasti uplatňovania DPH za poskytnutie služby za protihodnotu, ktorá podlieha dani.
Ide i o to, či formulácia na faktúre správna a podľa akého § by som sa mal riadiť a skontrolovať to - predsa len fakturácia miezd nie je úplne štandardná.
Tweety
15.07.16,06:19
ÁNo, je potrebná zmluva, ktorá bližšie špecifikuje predmet fakturácie. Je to fakturácia služby, teda je predmetom dph, tak ako iná služba.
Tunco
15.07.16,07:00
Ďakujem. Tým že nejde vyslovene o "požičanie" zamestnanca, možno by bolo lepšie spraviť zmluvu na výkon danej služby, kde bude dohodnutá cena za hod.