filka
23.06.06,09:57
Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
saili
23.06.06,08:07
ahoj,

konkrétne s týmto hotelom skúsenosť nemám, ale minulý rok som bola v septembri na dovolenke v Tunisku a bola som dosť sklamaná. Hotel bol síce 4* a krásny, ale bolo nám povedané, že neodporúčajú výlety mimo. Boli sme jedine v hlavnom meste Tunise na trhoch.....a v jednej zoo. celý čas sme boli na pláži (typ bibione) a to ja nemusím. a večer ked sme chceli ísť do dediny mala som pocit že živá odtiaľ neodídem. Samozrejme sú tam uzatvorené hotelové komplexy...ale to ako keby si bola v klietke.
určite ti viac odporúčam Grecko........

ale to je na tebe. napísala som len moje osobné skúsenosti.

prajem krásnu dovolenku a daj potom, teda ak sa rozhodneš ísť do Tuniska ako bolo.
aáááá ešte niečo....strava bola fajn.....mali sme all inclusive......ale nápoje boli všetky veľmi sladé......takže 2 týždne som bola na vode......čo ma zase len výhody...nepribrala som.
Chobot
23.06.06,08:40
Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.

Ja si zase na rozdiel od saili neviem TUnisko vynachváliť. Jedno je pravda, nie každému vyhovuje určitý typ dovolenky - niekto chce aktívnu, niekto len "leháro".

My sme boli v Tunisku 2x, zakaždým v klubovom komplexe. Má to svoje výhody - máš svoju vlastnú pláž (nie typu Bibione), niekde aj bezplatné lehátka (pri all inclusive). Pravdou je, že hotely v meste nemávajú vlastnú pláž, ale ľudia chodia na spoločnú. Tam býva niekedy problém s miestom a hygienou a dovolenkujúci sú potom nespokojní s celou dovolenkou.

Ak si dáš all inclusive v klubovom komplexe, tak prakticky ani von chodiť nemusíš. Ale nie je problém zobrať si taxi - sú cenovo výhodné, treba sa však vopred dohodnúť na cene. Spýtajte sa niekoho, kto tam bude dlhšie, aká cena, nech to taxikár nepreženie. Mesto je bezpečné, aj keď ho saily vylíčila naopak. Možno je atraktívnejšia alebo blondína, na takésú domáci vysadení. Nie, neublížia, kriminalita je tam veľmi nízka (je to policajný štát), len zízajú, ako keby videli prvý krát ženskú. Dajú sa objednať aj zaujímavé výlety do púšte, do hlavného mesta, navštíviť Kartágo, potápať sa ...

Stravy bolo obidvakrát hojne, hladom sme netrpeli. Ale doporučujem to all inclusive, lebo nápoje v hoteloch a komplexoch sú drahé (pohár coly cca 2 USD).

My sme tam boli vždy v druhej polovici septembra, vzduch bol zakaždým cez 30 st.C, more okolo 26 st.C. Letisko je v Monastire, je to kúsok od mesta Sousse. Na prehliadku Sousse Ti stačí jeden deň, veľa toho tam nie je. V tom má saily pravdu, že nočný život ako v GR tam nenájdeš (kaviarničky, diskotéky). V meste sú len butiky (s dobiedzajúcimi predavačmi) a pamätihodnosti.

AK chceš vedieť niečo bližšie, pýtaj sa.
Gabi03
23.06.06,08:43
ja som tam bola v r. 2001 (13.september :) ) a co sa týka ubytovania, tak suhlasim so saili. v meste sa toho vela nedeje, nakolko je tam zakazany alkohol (ten najdes iba v hoteloch). nie ze by islo o alkohol :) .
ale na co mi urcite ostanu spomienky, je zajazd po celom Tunise. islo o dvojdnovy fakultativny vylet, kde sme presli takmer celu krajinu zo severu na juh a spat. boli sme na solnom jazere, navstivili sme oazu, jazdili na dzipoch, videli zoo, a hlavne saharu! :rolleyes: ten piesok je urcite najjemnejsi na svete (aj ho mam doma za mensi sacok). boli sme este pri mesite, videli krasne koberce. aby som nezabudla aj obydlia domorodcov v zemi! a tiez koloseum, tusim 3.najvacsie na svete. takze ten vylet sa urcite oplati.
chybu sme spravili v tom, ze tento vylet sme si zaplatili az v hoteli, takze 2 dni v hoteli prepadli (co sme tam neboli) a vyslo to trochu drahsie. mozno porozmyslaj o takmto vylete uz na SK, ponukaju aj viacdnove, nakolko na 2 dni je toho vela a hned potom do hotela na plaz lenosit.
hoci sme na výlete minuli 1/3 z celej dovolenky, nelutujem. bol to nadherny zazitok. uz len z toho, ze to bola svadobna cesta.
a co sa este tyka jedla. mne chutilo takmer vsetko. my sme si zaplatili polpenziu ale bohate to stacilo, nakolko aj ranajky aj vecere boli svedske stoly. okusila som aj tavie maso, tak to som nemusela. pitie vo veceri nebolo, ale po dni sme prisli na to, ze si este naberieme melony (tie tam boli neustale) a tie nam zahnali smad.
tak ak tam pojdes, daj vediet o zazitkoch.
stastnu cestu kamkolvek :)
Gabr
23.06.06,09:12
Pozri www.kartago.sk (http://www.kartago.sk) , hodnotenie hotelov, najdi si mesto a kontrétny hotel, sú tam len tri hodnotenia, ale konkrétne na Panoramu.
Ja som bola pri Mahdií minulý rok a podľa mňa /zbožňujem leháro/ to bolo niečo super. Dúfam, že budeš spokojná. Uži si to.
filka
23.06.06,09:54
Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?
AlaNR
23.06.06,10:21
Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?


Naber kopu dolárov, nad Eurami ohŕňali nos.
Chobot
23.06.06,10:41
Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?

My sme mali aj EUR aj doláre, nemali sme problémy ani s jednou menou. Obe nám v pohode zamenili.

Doporučujem však zobrať menšie hodnoty bankoviek a postupne ich zamienať podľa potreby, nie veľa naraz, lebo TND nedovoľujú vyviezť a musíš ich minúť. Dajú sa aj zameniť späť na letisku, ale musíš mať potvrdenku o výmene valút a dostaneš nevýhodný kurz.
ata111
23.06.06,11:09
:o Pridám sa aj ja. V Tunise bolo fajn, dá sa súhlasiť so všetkými názormi. Boli sme v Souse, hotel Orient Palace*****. Keďže po troch dňoch ničnerobenia už bolo načase čosi podniknúť, prešli sme si celé pobrežie od portu El Kantaui až po Medinu v Souse. Je treba použiť taxíky, kde sa musíš vopred dohodnuť na cene. Hotel bol super, strava výborná. Ak sa náhodou pritrafí, že máš izbu dole, alebo z nejakého iného dôvodu nevyhovuje, dá sa za bakšiš 10 USD "vybaviť super room" bez problémov. Oveľa krajšie je okolie a hlavne pláže Mahdie - vychytený hotel Tapsus***, práve tu to funguje s bakšišom, na tento účel je treba mať drobáky v domácej mene, alebo ešte lepšie jednodolárovky. Odporúčam výlety - okruh Tuniskom, Kartágo, auto tu neodporúčajú si zapožičať, ale domorodci sú milí a budu kurizovať, aj keď prechádzkujete s manželom chytení za ruky. Rozhodne je to v Tunise voľnejšie na pohyb ako v Egypte. Zábava slabšia. Tunis odporúčam kdekoľvek. /predovšetkým s Kartágom alebo sever s Azur Reisen/.
ZlaticaB
26.06.06,06:55
Ja som tiež bola v Tunise v roku 2001 /13.septembra/ podobne ako Ty Gabi03, tiež sme prešli celú krajinu,vrátane púšte a jazdení na ťavách, bol to neuveriteľný zážitok celý pobyt v Tunise. Krásne hotely, pláže ... ale hotely musia mať viac ako 5 * inak je to na slabšej úrovni /aspoň podľa mojích skúsenosti/ výborna stráva mali sme stále švedské stoly so všetkým čo Ti hrdlo ráči vrátane zmrzlín, zákuskov a ovocia môj manžel obľubuje olivy takže si tam prišiel na svoje, len si musíš zvyknuť na to, že tie turistické centra a strediská sú nádherné ale keď ideš niekde mimo centie, tak to je hrôza - smrad a špina tu nemá obdoby/horšie ako naše rómske osady/ mala som trochu problém zvládnuť cestu z letiska do hotela už v autobuse ma ovanul pach, ktoý je typický pre Tunisko, no proste musela som sa ho naučiť dýchať počas tých 14 dní. Ale inač naozaj fajn. Prajem Ti príjemnú dovlenku.
Chobot
26.06.06,08:23
Ja som tiež bola v Tunise v roku 2001 /13.septembra/ podobne ako Ty Gabi03, tiež sme prešli celú krajinu,vrátane púšte a jazdení na ťavách, bol to neuveriteľný zážitok celý pobyt v Tunise. Krásne hotely, pláže ... ale hotely musia mať viac ako 5 * inak je to na slabšej úrovni /aspoň podľa mojích skúsenosti/ výborna stráva mali sme stále švedské stoly so všetkým čo Ti hrdlo ráči vrátane zmrzlín, zákuskov a ovocia môj manžel obľubuje olivy takže si tam prišiel na svoje, len si musíš zvyknuť na to, že tie turistické centra a strediská sú nádherné ale keď ideš niekde mimo centie, tak to je hrôza - smrad a špina tu nemá obdoby/horšie ako naše rómske osady/ mala som trochu problém zvládnuť cestu z letiska do hotela už v autobuse ma ovanul pach, ktoý je typický pre Tunisko, no proste musela som sa ho naučiť dýchať počas tých 14 dní. Ale inač naozaj fajn. Prajem Ti príjemnú dovlenku.

:D Zlatica, TY už si videla hotel, ktorý by mal viac ako 5*?:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

V Tunisku si mylím, že je celkom obstojný 4* alebo keď má 3,5*. V porovnaní s našími hotelmi treba z Tuniského označenia ubrať 0,5 - 1 hviezdičku, aby si dostala porovnateľnú kategóriu s našimi.

Inak máš pravdu, Tunisko je významný producent olív a ďatlí (zrejú v septembri a čerstvo sčernalé sú najlepšie).
dara
04.07.06,06:31
Ja by som do Tuniska už nikdy nechcela ísť. Stačilo mi jeden krát.
renča1
04.07.06,07:41
Ja sa zasa rozhodujem medzi Tunisom a Egyptom. Chcem ísť last minute a na stránke www.kartago.sk (http://www.kartago.sk) je dosť ponúkaných hotelov. Problém mám v tom ktorí z nich si mám vybrať. Poradíte mi niekto? V Tunise v trojhviezdičkov. hoteloch sú all inclusive a vo väčšina prípadov v 4**** je polpenzia. Mám obavu aby sa all inclus.v trojhviezd. nevyrovnal so stravou s polpenziou v 4****. Ak áno v tom prípade by som radšej brala hotel s 4*.

Ak už niekto z vás bol na dovolenke v Egypte a aj v Tunise môhli by ste mi poradiť, porovnať kde je lepšie?
Johanka
04.07.06,08:10
Ja som bola v Tunisku 2 x v tom istom hoteli - El Hana Beach v Sousse. Hneď vedľa je hotel CHems El Hana, ktorý má o jednu hviezdu navyše, ale je to úplne jedno. Majú spoločnú hotelovú záhradu s bazénom, palmy, trávička ... Pláž je len cez cestu. Mali sme iba polpenziu, ale to nebolo jedenie, ale obžerstvo. Je však pravda, že sme mali kus šťastia pri výbere hotela, pretože kamoška bola v tom istom meste o pár metrov ďalej a nadáva do dnešného dňa.
Na túto krajinu nedám dopustiť a takisto na sprievodcov z Kartágo tours. Domáci, ktorí študovali v ČR, pohoďáci, ale maximálne ochotní. Výlety sú super, aj keď výlet na Saharu je riadny zaberák, podľa mňa najlepší je folkórny večer.
Iba upozorním veľmi náročných turistov, hlavne hygienických úchylákov, že tie občasné konské maxibobky na ceste patria ku koloritu krajiny, nejaké to zvieratko na izbe - to sa Vám môže stať aj na Slovensku a všadeprítomné prašivé mačičky sú tiež len božie tvory :D .
filka
04.07.06,08:20
No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??
renča1
04.07.06,08:21
Ja som bola v Tunisku 2 x v tom istom hoteli - El Hana Beach v Sousse. Hneď vedľa je hotel CHems El Hana, ktorý má o jednu hviezdu navyše, ale je to úplne jedno. Majú spoločnú hotelovú záhradu s bazénom, palmy, trávička ... Pláž je len cez cestu. .

Johanka , prosím ťa a pláž pri tomto hoteli bola súkromná alebo verejná?
Johanka
04.07.06,08:30
Verejná, ale domorodci tam vôbec nechodili.
Johanka
04.07.06,08:33
No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??
Zaujímavé :confused: , my sme tam naposledy dva roky dozadu, tak naozaj neviem ....
Chobot
04.07.06,09:11
No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??

Záleží od uhla pohľadu a od očakávania. Taktiež od toho,aký je kto typ. Kritikovi nebude dobrý ani 5 hviezdičkový hotel, vždy si nájde niečo, čo by mohol kritizovať.

Ak ideš do Tuniska, musíš rátať s tým, že na uliciach nebude čisto ako v Singapúre. Že hotel bude mať sem tam rozbitú kachličku na dlažbe, že možno budú trochu vŕzgať dvere.

Neviem, čo konkrétne považovala za humus tá Tvoja švagriná, možno doma žije sterilne. Alebo možno mala smlu, že dostala zle vypratý uterák a už mala pokazenú dovolenku a všetko zrazu videla kriticky.

Kritika je vždy subjektívna. Dvaja ľudia Ti môžu úplne odlišne ohodnotiť ten istý hotel. Nič nie je čierno-biele, medzi tým je kopec odtieňov šedej.

Ak to budeš brať tak, že stráviš tam len týždeň - dva a nebueš sa pozerať na to, že záclona je deravá, ak nájdeš zle umytý tanier, nebudeš z toho robiť vedu, ale zoberiš si druhý - čistý, tak bude aj dovolenka príjmeným oddychom. AK sa budeš naháňať, aby si našla čo najviac chýb na hoteli a službách, tak si z dovolenky nič neužiješ a budeš mať len stres a hádky.
Chobot
04.07.06,09:20
Ja sa zasa rozhodujem medzi Tunisom a Egyptom. Chcem ísť last minute a na stránke www.kartago.sk (http://www.kartago.sk) je dosť ponúkaných hotelov. Problém mám v tom ktorí z nich si mám vybrať. Poradíte mi niekto? V Tunise v trojhviezdičkov. hoteloch sú all inclusive a vo väčšina prípadov v 4**** je polpenzia. Mám obavu aby sa all inclus.v trojhviezd. nevyrovnal so stravou s polpenziou v 4****. Ak áno v tom prípade by som radšej brala hotel s 4*.

Ak už niekto z vás bol na dovolenke v Egypte a aj v Tunise môhli by ste mi poradiť, porovnať kde je lepšie?

Bol som aj tam aj tam. Podnebie máš skoro rovnaké v oboch krajinách. More je trochu krajšie v Egypte, lebo Tunisko má poväčšinou piesočnaté morské dno, kým Egypt koralové. To je ale tiež relatívne, lebo to môže byť rôzne v závislosti od lokality.

Možno kultúrne povedomie personálu sa mi zdalo trochu vyššie v Tunisku.

Služby sú tiež na podobnej úrovni - záleží od toho, na aký hotel natrafíš. Horšiu kvalitu hotela môžeš nájsť aj v jednej aj v druhej krajine. Zo skúseností by som si vyberal dovolenku v týchto krajinách v zariadeniach klubového typu, nie nejaký hotel v meste. Nie kvôli samotnému hotelu, ale kvôli vlastnej pláži - v kluboch sú lepšie udržiavané a mávajú vlastné zariadenia (lehátky, slnečníky, bar v blízkosti, niekde dokonca v rámci AI dávajú uteráky na pláž).

Zhrnutie: veľké rozdiely medzi TN a EG nie sú. To je ako keby si chcela porovnať pláže v Španielsku a na francúzskej riviére.
filka
04.07.06,09:22
Suhlasim s tebou Chobot,je to naozaj o tom co clovek ocakava.
Dakujem.
renča1
04.07.06,09:24
Chobot ďakujem asi sa rozhodneme pre Tunis. A na Djerbe si bol?
Chobot
04.07.06,09:33
Chobot ďakujem asi sa rozhodneme pre Tunis. A na Djerbe si bol?

Nie, nebol. Ale predpokladám, že to bude veľmi podobné Tunisku, akurát je to o niečo drahšie. Podľa štatistík som videl, že je tam o pár stupňov teplejšie a aj more tam má o jeden stupeň viac.
Johanka
04.07.06,09:48
Este ma napadlo - dobre si rozmyslite termín dovolenky, hlavne ak máte malé deti. Dospelý si rád cez obed pospí ...
My sme boli na prelome máj/jún . Napriek tomu , že Tunisko je moja srdcovka, júl/august by som tam neišla.
renča1
04.07.06,09:51
No a práveže posledný júl. a prvý augus.týždeň plánujeme ísť do Tunisa. A prečo nie v tomto období? My deti zatiaľ nemáme.
Chobot
04.07.06,09:58
Este ma napadlo - dobre si rozmyslite termín dovolenky, hlavne ak máte malé deti. Dospelý si rád cez obed pospí ...
My sme boli na prelome máj/jún . Napriek tomu , že Tunisko je moja srdcovka, júl/august by som tam neišla.

:D S pivom v ruke a nohami vo vode sa dá zvládnuť akákoľvek horúčava.:D
renča1
04.07.06,10:03
Tak pokiaľ len horúčava zohráva rolu z dôvodu ísť, neísť do Tunisa v tom období, tak mne osobne to neprekáža.
filka
04.07.06,10:25
My ideme tiez vtedy-koniec jula zaciatok augusta...
Pri mori sa ta horucava znasa uplne inak ako niekde v panelaku nemam pravdu?
A deti tiez este nemame,tak hadam to zvladneme:-)
renča1
04.07.06,10:31
Áno pri mori to je úplne iné. Takže hotel Panorama stredisko Sousse. My ešte hotel nemáme vybraný chceme ísť last minute. Takže ešte stále hladáme, rozhodujeme sa atd... Na koľko dní tam idete?
Chobot
04.07.06,10:37
My ideme tiez vtedy-koniec jula zaciatok augusta...
Pri mori sa ta horucava znasa uplne inak ako niekde v panelaku nemam pravdu?
A deti tiez este nemame,tak hadam to zvladneme:-)

Ak ešte nemáš deti a nie si viazaná na hlavnú prázdninovú sezónu, tak by som Ti doporučil ísť do Tuniska v septmebri.

Pokiaľ bol náš syn skôlkar, tak sme tam boli 2x vždy v plovici septembra. Cenovo je to o 10-20% lacnejšie, more nehorázne vyhriate, teploty sú tam stále cez 30 st. a ľudí pomenej. Na službách rozdiel nie je, lebo pre nich je sezóna až do novembra, kedy tam začnú chodiť nemeckí penzisti na prechádzkové pobyty.

Budúci rok plánujem radšej syna vypýtať na týždeň zo školy a ísť tam v septembri. Tento rok sa chystáme do Chorvátska.
AlaNR
04.07.06,13:10
My sme boli pred tromi rokmi v druhej polovici septembra a pre dvoch vyšiel last minute 22 tis.
Dokonca našich spoludovolenkárov len 17 tis.

Ale ten hotel bol klubový, volal sa Samira v Hammamete. Podľa toho to tam aj vyzeralo.
katti
10.07.06,10:20
Ahojte.
Ja chodím do Tunisu každý rok. Neviem si predstaviť leto bez dovolenky aká je tam. Chodím do Sousse. Boli sme už v troch hoteloch. Hana beach, Marhaba a Marabout. Marabout má len 3* ale mne sa páči najviac. Strava je tam super. Pláž je len pre hotelových hostí, lehátko máš dva metre od mora a domorodcov tam strážna služba nenechá ani sekundu.
Mesto poznáme ako svoju dlaň a nikdy sa tam nenudíme.
Ak máš rada nočný život a rada sa zabavíš na diskotéke tak tam ich máš neúrekom.
Môžeš ísť taxíkom do Monastiru alebo Port El Kantaoui a uvidíš dve veľmi pekné mestá.
Ale ak ti môžem poradiť tak hotel Panorama asi nebude ten najlepší. K pláži to máš dosť ďaleko a hlavne cez rušnú križovatku. Odporúčam ti radšej hotel priamo na pláži. Je ich tam dosť a dá sa vybrať.
Bola som aj v Egypte. Ak sa chceš pozrieť na kultúru tak asi je lepší Egypt ale na zábavu je lepší Tunis.
Nemusíš sa báť chodiť aj mimo areál nič sa ti tam nestane, policajti sú na skoro na každom kroku a mesto nie je zase až také hrozné. Samozrejme sú tam aj časti kde to nie je najkrajšie ale dá sa to prežiť.
Dúfam, že zažiješ krásne chvíle a budeš spokojná.
domacnost
10.07.06,10:41
Bol niekto na Tabarke? Môhol by mi niekto opísať ako bolo? Doporučiť hotel , ktorý patrí medzi najlepšie? Iba jedna cestovka a to CK Azur Reisen ponúka Tabarku, dosť zlého som na nich počula, ak máte niekto skúsenosti môžte prispeť príspevkom?
filka
11.07.06,12:46
No dovolenka je uz zajednana,to som nechala na mojich svagrovcov,takze j auz zistujem len nazory dodatocne:-)
Dufam,ze Panorama nebude az taka hrozna...Ideme na 8 dni,inak sa nam nedali sklbit dovolenky-ideme totiz viaceri.
Dakujem za prispevky vsetkym.
Odchadzame 28.7. tak po prichode sa podelim o zazitky.
marcelaStanakova
11.07.06,15:11
Skús www.invia.sk a daj si recenzie hotelov snáď to tam nájdeš!
Dass
11.07.06,15:33
Ja som sa z Tunisu vratila v piatok. Bola to taka polovicna hroza. Davajte si pozor na cestovku . Nas cestovka Best Reisen oklama a mam pocit, ze az podviedla. Mali sme ist do Hotela El Hana Beach 3* v Sousse a presunuli do Club hotela Skanes Rivage 3. Na pol ceste medzi Sousse a Monastirom v Clube 3000 pre dochodcov z Francuzska. Ubytovanie az po zmene dobre - cistota na izbe velmi dobra /denne ciste uteraky/ ,cista plaz, jedlo hruza, jedalen pod holym nebom na stoloch a stolickach z PVC, pod nohami macky, nad hlavou hrdlicky. More dobre aj plaz cista - lehatka a slnecniky v cene. Animacne programy len po francuzsky, bar o nicom, bez cerstvych dzusov a bez arabskej kavy a bez ponukoveho listka. Takze vybrali sme si podla doporucenia kamaratov mesto a boli sme od neho vzdialny 12 km. Nic moc. A na margo cestovky - Medina CK a Best Reisen ako som sa doma dozvedela ma jedneho majitela a my sme sa stali len dalsou obetou tohto tiez podnikatela.
DanielaSL
11.07.06,18:46
Ja som bola prvý raz na dovolenke na Djerbe v 3* hoteli s polpenziou a bola to hrôza. Našťastie ten hotel hneď na druhý rok prestala cestovka ponúkať. Bolo tam veľa čechov a slovákov a všetci sa na stretnutí s delegátkou na niečo sťažovali. Vtedy som si povedala, že do Tunisu už nikdy viac. Náhoda zapracovala a ja som sa o rok ocitla v Tunise. Bolo výborne. Hotel sa nachádzal v mestečku Mahdia, bol tiež 3* , ale s all inclusive . Keď som to raz skúsila, musím povedať , že v týchto krajinách by som už iné nebrala. Od svojej dovolenky na Djerbe si dávam veľký pozor pri výbere hotela. V katalógu to vyzerá vždy veľmi pekne a skutočnosť býva úplne iná. Keď si niečo vyberiem ,skúsim si na internete nájsť recenzie a hodnotenia hotelov. A podľa toho sa potom riadim. Odvtedy som nebola nespokojná.
Marína
12.07.06,05:22
Tento rok sa chystáme do Chorvátska.
A kam do Chorvátska sa chystáte?
Chobot
12.07.06,06:27
A kam do Chorvátska sa chystáte?

Ideme autom do Baška Vody, hotel Urania.
Orim
14.07.06,20:26
Môj znamy bol na Tabarke v 4* all inclusiv. Hovoril, že nikde inde už nepojde tak bol spokojný. Bohužial meno hotela som zabudol. Bolo to teraz v júni.
Miriam.x
14.07.06,20:27
Tunise. Bolo výborne. Hotel sa nachádzal v mestečku Mahdia, bol tiež 3* , ale s all inclusive .
Nebol to náhodou Thapsuss??? ;)
DanielaSL
15.07.06,16:47
Nebol to náhodou Thapsuss??? ;)

Bol to hotel El Mehdi...ale na Thapsuss som vtedy tiež počula len samú chválu...
Miriam.x
15.07.06,20:02
Thapsus je veľmi dobrý hotel, bola som tam 2x, vyrovná sa 4* hotelom. A taký skvelý animačný program ako majú tam som nevidela nikde.
ldi
16.07.06,08:03
Pozná niekdo v meste Mahdia alebo v jeho okolí hotel Iberostar El Fatima?
ivet.b
13.03.07,13:44
Ja som tiez bola v Thapsuse, prelom september/oktober. Polpenzia, ale mala som co robit, aby som stihla za 8 dni vsetko aspon ochutnat. Plaz- naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhera.
Tento rok sa chystame 22.5.-29.5. na djerbu, konkr. hotel djerba palace****. Mate niekto z neho skusenosti?
1janka
13.03.07,16:09
ja som tiež bola v tunise v sousse v hoteli el ghana beach či ako sa to volalo...ale tiež som mala pocit že som vklietke..neodporúčam samej..jedine s priateľom..domorodci sú dotieraví...a čo je najhoršie..prehnačkovala a pre.....kadečo...celú dovolenku...pozor na vodu a stravu...je to pekná krajina treba ju vidieť...ale stačilo raz...moja skúsenosť...:)
renča1
13.03.07,16:15
Ja som tiez bola v Thapsuse, prelom september/oktober. Polpenzia, ale mala som co robit, aby som stihla za 8 dni vsetko aspon ochutnat. Plaz- naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhera.
Tento rok sa chystame 22.5.-29.5. na djerbu, konkr. hotel djerba palace****. Mate niekto z neho skusenosti?


V Tunise som bola 3x v Sousse, na Djerbe a na Tabarke. Najkrajšie je na Djerbe, lagúny, kraby, ale hlavne ešte teplejšie more. Tento rok sa chystám konečne do Egypta, ak by mi nevyšiel Egypt , tak by som volila Djerbu...Určite sa ti bude páčiť. Mne sa skôr páčia kľudnejšie letoviská a to Djerba oproti iným je kľudnejšia a taktiež nie až tak vyspelejšia... :)
nina100
13.03.07,17:07
Pridávam sa - bola som v Tunise minulý rok koncom augusta, trochu sme sa obávali, lebo sme cestovali s trojročným synom - ale žiadne obavy sa nenaplnili. Bola to naozaj krásna dovolenka, ktorú sme si doslova vychutnali - mali sme all inkl., hotel 4hviezd. v Hammamete, služby bez problémov, krásna pláž, priezračná voda ....
Jediné čo mi vadilo - boli dotieravý Tunisania, ale na to si treba zvyknúť - som blondína, takze si ma obzerali ....
Inak na čo by som chcela upozorniť - piť vodu z kúpených fliaš, cez obednajšie horúčavy sa radšej ukryť - hlavne ked cestujete s detičkami a bez čoho by som do Tunisu nesla - je all inclusive. Verte oplatí sa, hlavne v týchto oblastiach.:)
Ingrid G.
25.04.07,13:48
Priznám sa, že som v Tunisku ešte nebola. Idem s rodinou posledný júnový týždeň - vybrali sme si hotelový komplex prízemných viliek El Mouradi Club Kantaoui - malo by to byť v blízkosti jachtového prístavu Port El Kantaoui. Mám trocha obavy - v katalógu to vyzerá dobre, ale papier znesie hocičo. Prosím, ak tam niekto bol, napíšte mi.
ludmilla
26.04.07,09:10
Ingrid, nepoznám ten hotel, ale boli sme v Sousse na dovolenke a tiež sme navštívili Port El Kantaouri, v jeho blízkosti je aj veľký zábavný park Hannibal park. Ale čo by som Ti veľmi odporučila je 2-oj dňový výlet na Saharu. Zanechal vo mne úžasné dojmy. Pripájam foto z výletu.
My ideme tentokrát v auguste na Djerbu - Zarzis hotel Zita Beach Resort.
Prajem pekné zážitky!
Gabi03
26.04.07,09:20
Tiež odporúčam fakulatívny výlet po celom Tunisku, ale upozorňujem, ak máte možnosť, zaplaťte si to ešte na Slovensku a až potom sa ubytujte v hoteli, prípadne pred tým. Prečítaj si môj príspevok č. 4.
Chobot
26.04.07,09:24
Priznám sa, že som v Tunisku ešte nebola. Idem s rodinou posledný júnový týždeň - vybrali sme si hotelový komplex prízemných viliek El Mouradi Club Kantaoui - malo by to byť v blízkosti jachtového prístavu Port El Kantaoui. Mám trocha obavy - v katalógu to vyzerá dobre, ale papier znesie hocičo. Prosím, ak tam niekto bol, napíšte mi.

Boli sme v Port el Kantaui pred 6 rokmi. Je to také malé mestečko, ktoré má aj starobylú časť aj modernú. Predo mnou spomenuli park, je tam veľa kaviarničiek, malý prístav. My sme bývali v jednom hoteli vzdialenom od centra asi 5 min. taxíkom.

Tie klubové hotely sú v podstate všetky rovnaké- jeden veľký oplotený komplex s vlastnou plážou. Komfort záleží od počtu hviezdičiek a od toho, aké služby ste si zakúpili, my preferujeme AI.

Ten tvoj má 4 hviezdičky, tak si myslím, že nebudete ľutovať.
Ingrid G.
26.04.07,11:13
Ďakujem za info.
Pekný deň.:)
heja3
30.04.07,07:52
Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
Gabi03
30.04.07,07:56
:D Vodu na pitný režim?!
V meste máš obchodíky s uzatvorenými fľašami s vodou. My sme mali tiež polpenziu, plus k večeri sme si priplatili fľašu vody. Okrem toho sme mali zo sebou niekoľko litrov vody. A aj domáce na dezinfekciu žalúdka. ;)
Ale dobrý tip je, ak budete mať švédske stoly, predpokladám, že tam nebude chýbať melón. Po raňajkách aj po večery (sme na to časom prišli) si dáte ešte ako dezert melóny, je to zdravé a aj uhasí to smäd.
heja3
30.04.07,08:19
:D Vodu na pitný režim?!
V meste máš obchodíky s uzatvorenými fľašami s vodou. My sme mali tiež polpenziu, plus k večeri sme si priplatili fľašu vody. Okrem toho sme mali zo sebou niekoľko litrov vody. A aj domáce na dezinfekciu žalúdka. ;)
Ale dobrý tip je, ak budete mať švédske stoly, predpokladám, že tam nebude chýbať melón. Po raňajkách aj po večery (sme na to časom prišli) si dáte ešte ako dezert melóny, je to zdravé a aj uhasí to smäd.

Díky za tip. "Domáce" - asi bylinkové budeme mať. Dá sa to dúfam priviezť v kufri.;) Švédske stoly=bufet?
Gabr
30.04.07,09:05
Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
Bola som v Thapsuse pred dvoma rokmi. Vodu na hoteli by som neodporúčala kupovať, lebo sa strašne predraží. Od hotela po hlavnej ceste, ktorá nie je moc frekventovaná, peši asi 10-15 minút sú malé potraviny, kde sa dá pitná voda kúpiť za slušnú cenu. Pred dvoma rokmi vychádzala 1,5 litrová fľaša cca na 16 sl. korún. Kupovali sme ich v baleniach po 6 /ako u nás/, ale nosili sme si ich v rupsaku, lebo na recepcií neradi vidia, že si ľudia nosia vodu kúpenú mimo hotela. Možno by ani nedovolili vodu vziať na izbu. Ale v rupsaku v pohode, ten nikdy nekotrolovali. Ja som bola s Thapsusom maximálne spokojná, len mimo sezóny tam nie je až taký animačný program, ako cez hlavnú sezónu. Ale určite si to užijete. Počasie v Tunise - aktuálne si môžeš pozrieť na www. yahoo.com, kliknúť na weawer, potom Africa, potom Tunisia a vybrať lokalitu. Vyber Monastir, ten je k Mahdií najbližie /asi 40 Km/. Je tam predpoveď cca na 7 dní dopredu. My sme boli 12.6 a teploty boli okolo 33-35 stupňov. Voda bola fantasticky teplá. Ale možno ten mesiac ešte bude cítiť. Prajem príjemnú dovolenku a užite si to. Pre mňa to bol maximálny oddych, bez stratostí , super. Dúfam, že Vám všetko vyjde super.
Gabr
30.04.07,09:07
Opravujem NIE weawer ale weather /počasie/
Chobot
30.04.07,09:13
Švédske stoly=bufet?Niekde som čítal, že rozdiel medzi švédskymi stolmi a bufetovou formou stravovania je ten, že pri bufetovej forme je prítomná obsluha, ktorá ľuďom naloží alebo pomôže naložiť na taniere. Stravník si prípadne naloží sám už iba šalát prípadne si zoberie pečivo.Pri švédskych stoloch obsluha iba dokladá prázdne misy, ale pri nakladaní jedla nepomáha. Všetko je na stoloch a ľudia sa obsluhujú sami.Ale ozančenie v katalógoch nie vždy zodpovedá tomutu, bežne je zaužívaný pojem bufet=švédsky stôl.
Gabr
30.04.07,11:02
V Thapsuse bol teda bufet, presne to isté ako švédske stoly, len o trošku menší výber jedál. Ale nakladali sme si sami a nestalo sa nám za 15 dní, žeby sme mali to isté na večeru. Raňajky boli dosť podobné, ale pestré. Úplne to postačovalo, večere bolo aj zo šesť druhov teplých jedál, ryby, vždy kuracina, baranina, prílohy zemiaky, ryža, špagety, pečivá, kopec zeleniny, dresingy, koláčov od výmyslu sveta. So stravou v Thapsuse som bola spokojná až nad očakávania. Myslím, že budeš spokojná, ak sa tam za tie dva roky nič nezmenilo. A poznám ľudí, ktorí tam boli tiež a nepočula som na tento hotel povedať nič zlé. No uvidíš, nechaj sa aj prekvapiť.
heja3
02.05.07,05:46
Gabr, Chobot, ďakujem za vysvetlenia, už sa moc teším. Aj keby počasie nebolo nič moc, aj tak budeme prvý raz pri mori, tak si to užijem. Môj muž sa vyjadril, že aj keby mrzlo, on sa do mora hodí ....:D:rolleyes:
AlaNR
02.05.07,07:20
Aj v časopise Šarm, ktorý dnes vyšiel, je pár obrázkov z Tuniska, aj pár rád, napr. aj orientačné ceny potravín....
Miriam.x
14.05.07,19:03
Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
My sme boli približne v tom istom termíme v Thapsuse pred pár rokmi. Vôbec sa nemusíš báť, že by tam bolo chladno. Možno bude trochu viac veterno, ale to v tom teple len oceníte. Verím, že sa ti bude páčiť. Do toho hotela by som išla hocikedy. Bola som tam 2x a vôbec toho neľutujem.
Prajem krásnu dovolenku. Daj vedieť ako bolo.;)
PS: Dosť záleží na tebe ako sa budú domorodci k tebe správať. Najlepšie je nevšímať si ich. Zabudni na "slušné správanie" a komunikuj s nimi málo. Ja som nemala problém.
heja3
29.05.07,10:51
My sme boli približne v tom istom termíme v Thapsuse pred pár rokmi. Vôbec sa nemusíš báť, že by tam bolo chladno. Možno bude trochu viac veterno, ale to v tom teple len oceníte. Verím, že sa ti bude páčiť. Do toho hotela by som išla hocikedy. Bola som tam 2x a vôbec toho neľutujem.
Prajem krásnu dovolenku. Daj vedieť ako bolo.;)
PS: Dosť záleží na tebe ako sa budú domorodci k tebe správať. Najlepšie je nevšímať si ich. Zabudni na "slušné správanie" a komunikuj s nimi málo. Ja som nemala problém.

Tak už sme naspäť. Bolo fantasticky - teplo, teplučké more, čistá pláž s bielym jemnučkým pieskom,fajnový hotel, chutná strava, bazén.
Pitný režim istili minerálky, podľa odporúčaní z obchodu, 10 min. od hotela. Ani sme nemali zdravotné problémy;)
Môžem odporúčať.
Jediné, čo kazilo imidž, boli obchodníci v meste (mestách) - furt otravovali. A ešte to, že dosť domácich čaká bakšiše, aj za to, čo neurobia.:mad: (1dinár=20 Sk)
maryann
10.07.07,10:19
Ahojte milí cestovatelia :D

prvýkrát v živote idem k moru, prvýkrát budem cestovať lietadlom a vlastne prvýkrát to bude moja vlastná dovolenka.
S dvoma kamarátkami sme sa dali nahovoriť na last minute do Tuniska, konkrétne budeme ubytované v hoteli El Hana Beach *** a cestujeme spoločnosťou Azur Reizen.
Má niekto nejaké skúsenosti s touto cestovkou a bol ubytovaný v rovnakom zariadení?
Budem vďačná za každú reakciu ;)
DanielaSL
10.07.07,10:38
Tak nech ti tá dovolenka vyjde.... skús pozrieť v recenziách hotelov....
Na jednej stránke som ti niečo našla..., ale sú aj iné stránky.
http://www.travel.sk/recenzie-hotelov/tunisko/sousse/el-hana-beach.html
maryann
10.07.07,12:01
Tak nech ti tá dovolenka vyjde.... skús pozrieť v recenziách hotelov....
Na jednej stránke som ti niečo našla..., ale sú aj iné stránky.
http://www.travel.sk/recenzie-hotelov/tunisko/sousse/el-hana-beach.html

Ďakujem ;)
111aida
13.07.07,05:23
ano ja mam skusenosti dovolenkou v Tunise. Pred dvoma rokmi som navštívila Mahdiu . Pristali sme v Monastire na letisku a odtial autobusom do hotela Thapsus. Čisté more zelenomodré, biely piesok na pláži, bohatá strava a to sme mali len polopenziu ale stačilo bohate. Mali sme so sebou s kamoškou deti vo veku 4,7,10,a 16 rokov. Ziadne žalúdočné problemy o deti sa nam postarali animatori, ktori aj nam sprijemnovali večer rôznym programom.
Kamoška sa tam znovu vrátila tohto roku. Ja možno na rok, a v tom prípade by som určte navštívila SAHARU.
Vrele doporučujem aj rodine s malými deťmi.
aida
jarito
08.08.07,07:40
CHcel by som sa spýtať johanky ako to tam je cenovo ked mala polpenziu s nápojmi a jedlo v restike v hotely atd. a ci stacila polpenzia
raya1
08.08.07,09:03
My sme sa vrátili asi pred 2 týždňami z Tuniska - Tabarky - hotel Morjane.
Vynikajúce, odporúčam !
EmilyN
08.08.07,11:38
ahoj,ja som bola v Tunise minuly rok v septembri a mne sa tam velmi pacilo.byvali sme v Monastire a za zabavou sme chodili do Sousse,kde boli velmi dobre diskoteky.Hotel bol velmi pekny,mali sme sukromnu plaz co mne osobne velmi vyhovuje.strava bola tie dobra,mali sme sice len polpenziu,ale uplne to stacilo.hotelovy personal robil celodenny program pre deti aj pre dospelych.mne osobne takyto druh dovolenky vyhovuje.jedine co mi velmi vadilo,boli doterny domaci.ale ak si ich nebudes vsimat tak budes mat pokoj:)
tento rok sa chystam do tunisu znova.

tak prajem peknu dovolenku.
elefanto
24.08.07,16:37
Ahojte!Zaciatkom septembra ideme do Tuniska do Souse,hotela Panorama a velmi by ma zaujimali vase prispevky.Ako tam bolo,bol hotel dost daleko od plaze,bol cisty.more a olaz tiez,lehatka na plazi boli zdarma,je to moc rusny hotel???? Ideme tam s 20mesacnym dietatkom tak ma to dost surne zaujima.Mali ste svoju cestovnu postielku alebo vam ju zapozicali v hoteli a za kolko?Ako ste riesili stravu dietatka?Na co nemame zabudnut?Dakujem vam za odpovede http://www.mimibazar.sk/images/64.gif

Filka!Ako bolo????Prosim podrobnosti.Diky:cool:
arizona
15.07.08,06:37
Ahojte cestovatelia,
oplatí sa zobrať do Tunisu angl. libry? Alebo je lepšie eurá?
Dík za rýchlu odpoveď:)
Chobot
15.07.08,06:55
Ahojte cestovatelia,
oplatí sa zobrať do Tunisu angl. libry? Alebo je lepšie eurá?
Dík za rýchlu odpoveď:)

Zober to, čo máš. Je jedno, či sú to GBP, EUR alebo USD, zamenia ti všetko na TND.

Ak rozmýšľaš, či tu na SK máš kúpiť GBP alebo EUR, tak ti stačí zobrať si EUR, nešpekuľuj nad tým, nič neušetríš. V TN je pevný kurz vo všetkých zmenárňach, akurát hotely si zoberú nejaké 1% poplatkov.

Ja som okrem toho bral aj jednodolárovky na bakšiš. Je to iné, keď im dáš papierovú dolárovku, než 1 EURovú mincu a dokonca je to lacnejšie. A bakšiš budú pýtať všade, to mi ver.

Prvýkrát ťa zinkasuje sprievodca po prílete - nejakých 10-15 EUR pre personál hotela. Hneď na to nasleduje bakšiš pre šoféra autobusu, ktorý ťa odvezie do hotela.

Ak dostaneš zlú izbu, stačí zájsť na recepciu a nejakých 10-15 EUR recepčnému to napraví - hneď sa nájde krajšia izba.:D
arizona
15.07.08,12:38
Ahoj Chobot.
Srdečná vďaka za rýchlu odpoveď, pomohla.Prepáč, nestíhala som skôr odpísať.
Nepýtala som sa kvôli špekulovaniu, ibaže mám dosť ang.libier a nevedela som, či je lepšie ísť ich zameniť za eurá,či doláre.Zaujímalo ma hlavne, či tam nie je pre tie libry nejaký nevýhodný kurz.
Takže sme sa rozhodli-z každého čosi.
A s tými one-dolárikmi na bakšišné to je super nápad-realizovala som:D.
Ešte raz ďakujem za všetky rady a informácie:):):)
bonita
15.07.08,16:29
My sme boli v tunise v juni a nikde nas nezinkasovali o baksis pre sofera, ani pre personal. Na izbe som nechavala kazdy druhy den dolarovku, ale kamoska dala napr. 10 dolarov az na piaty den a kvetinky mala na posteli rovnako ako my. Na recepcii sme dali 10 dolarov, ale pytali sme izby vedla seba a tak ci tak by sme nechali na odchode. A pri obsluhe P mali sme polpenziu/ sme nechavali kalsicky tringelty v icg mene. Ja som bola velmi spokojna s dovolenkou.
zuzi1
15.07.08,17:57
My sme boli v Tunisku minulý rok a taktiež sme nedávali šoférovi žiadne sprepitné, nedali sme bakšiš ani na recepcii a izbu sme mali nornálnu. Bakšiš sme dávali len upratovačkám ( každý druhý deň 1 euro) a niektorým milým animátorom.
skvrnka
15.07.08,18:30
Chodím do Tunisu - Sousse už 9 rokov za sebou a niektorý aj dva krát. Takže myslím, že som sa za tú dobu už mohla stretnúť s rôznymi vecami.
Za celý čas som sa s požiadavkou sprievodcu na bakšišné
pre nikoho nestretla, ani pre šofera, proste počujem to v Tunise 1. krát.
Čo sa týka už na hoteli, tak tam je vhodné nechávať niečo
chyžnej, resp. čašníkovi. Čo sa týka meny je to jedno EUR alebo USD.
V Tunise som spokojná a preto ho doporučujem, samozrejme
je rozdiel aj v lokalitách - Sousse, Mahdia, Monastir, Nabeul, Hammamet,
aj v hoteloch.
Mne vyhovuje Sousse a preto sa tam rada vraciam.
katti
16.07.08,06:16
Ahojte, ja tiež chodím do Tuniska pravidelne už asi päť rokov a dvaktrá do roka, ale stále do toho istého hotela. Takže keď chcem izbu z výhľadom na more dám do pasu 10-20 eur a on už vie čo chcem. Boli sme aj v iných hoteloch v Sousse ale s týmto som fakt nadmieru spokojná. Niekde som počula, že je lepšie dávať upratovačkám dináre ako eur lebo majú problém so zmenárňou. My dávame bakšiš upratovačke a aj čašníkom, sú potom oveľa pozornejší. Fakt je, že si treba dávať pozor aký hotel si vyberiete. Je to podľa mňa dosť veľký rozdiel. Sousse poznám veľmi dobre tak ak Vás niečo zaujma tak sa kľudne opýtajte. Pa
DanielaSL
16.07.08,06:24
Zabudla si napísať názov toho hotela, s ktorým si spokojná. Mimochodom ja som bola v Tunise 2 x , ale stretla som sa tým, že delegátka hovorila pri výlete, že treba dať bakšiš šoférovi, mal tam aj niečo naň vpredu pripravené, našli sa ale aj takí turisti, čo nedali nič. A bola ich väčšina...
diabol4
16.07.08,06:35
Ahojte,
ja som vrátila u Tunisu (Mahdia) pred dvoma týždňami. Bola som tam prvý krát. More teplučké, čistučké vrátane pláže. Hotel a personál v pohode. Strava celkom ušla, až na raňajky, ktoré boli veľmi jednotvárne (vajcia, len jeden druh salámy, pečivo, džem). Mahdia je malé mestečko, nie je tam nič mimoriadne na videnie, povedala by som že dosť nuda. Niekoľko krát sme boli v Egypte (Hurgada) je to tam oveľa živšie. Kro nebol v arabskej krajine, nech sa pripraví na špinu na ulici a otravných predavačov (mne to nevadilo). S manželom sme sa zhodli, že Tunis už nenavštívime. V Tunise je lepší kurz Eura ako dolára.
pazll
16.07.08,10:30
Co poviete na Hammamet? Bol tam niekto a ak ano ake mate skusenosti?
katti
17.07.08,06:27
Hotel sa volá Marabout...Sousse je podľa mňa vhodný hlavne pre mladých alebo takých ktorí majú radi rušný život. Hamammet a Mahdia je zase pre rodiny z deťmi, ale tam som nebola tak sa možno mýlim...
Chobot
17.07.08,06:57
Ahojte,
ja som vrátila u Tunisu (Mahdia) pred dvoma týždňami. Bola som tam prvý krát. More teplučké, čistučké vrátane pláže. Hotel a personál v pohode. Strava celkom ušla, až na raňajky, ktoré boli veľmi jednotvárne (vajcia, len jeden druh salámy, pečivo, džem). Mahdia je malé mestečko, nie je tam nič mimoriadne na videnie, povedala by som že dosť nuda. Niekoľko krát sme boli v Egypte (Hurgada) je to tam oveľa živšie. Kro nebol v arabskej krajine, nech sa pripraví na špinu na ulici a otravných predavačov (mne to nevadilo). S manželom sme sa zhodli, že Tunis už nenavštívime. V Tunise je lepší kurz Eura ako dolára.

To, ako živo je v stredisku záleží od veľkosti mesta. Mahdia je skutočne v porovnaní s Hurghadou nezáživné mestečko, keby si ale bola v Sousse alebo aspoň v Monastire, tak by to bolo iné. Podľa mňa, keby niekoho vysadili bez toho, aby vedel v ktorej krajine je, tak by v prvej chvíli nezistil, či je v Sousse alebo Hurghade. Aj architektúra, ľudia aj mentalita je rovnaká.
Vlasta
17.07.08,07:54
Boli sme koncom júna v Tunise, oblasť Hamammet, hotel Dar Khayam a bolo super. Je pravda, že mimo hotel toho nebolo veľa na pozeranie, ale ak si chcete oddýchnuť, tak je to ono. V hotelovom komplexe sa dalo celkom slušne aktívne oddychovať - mali sme k dispozícii nemotorizované vodné športy, tobogány, posilovňu + program (aerobic, vodné polo,...).
pazll
17.07.08,09:14
Dakujem krasne Vlasta ;) ideme hlavne oddychovat a hadam aj co to precitam...
jani73
21.07.08,05:30
S manželom a synom sme boli v Tunisku-Susse- hotel Riadh Palms pred 4. rokmi. Hotel bol prekrásny, je to obrovský komplex cca 900 izbový 4*. Strava švédske stoly, jedlo od výmyslu sveta, mohli ste prísť na raňajky aj o 9,00 a stále boli plné stoly jedla. Mali sme len polpenziu ale úplne stačilo. Hotel je priamo na pláži, s vlasným veľkým bazénom. Na to že sme tam boli v máji, bola voda celkom teplá. Vzduch cca 27-30 stupňov. Do centra sme sa dostali vláčikoma pochodili tamojšie pamiatky ( mestské hradby, vežu). Každý večer bol pre dovolenkárov pripravený skvelý program kde sa všetci bavili, aj deti.
Doporučujem
arizona
28.07.08,20:09
Co poviete na Hammamet? Bol tam niekto a ak ano ake mate skusenosti?
Boli sme t.r. v Miramar-Hammamete.
Boli sme spokojní. Všetko čistučké-izby,areál,pláže,okolie.Strava pestrá,všetkého dostatok(šv.stoly).Prechádzky po meste bezpečné,bez problémov.Našlo sa zopár otravných predavačov,ale ozaj málo. Na nich platilo nezareagovať na žiaden svetový jazyk(angl.,tal.,nem.,) a odpovedať po slovensky a tváriť sa ,že nerozumiete.
Inak v hoteli platilo dáš-máš!Vedia to veľmi oceniť.
Čašník si nevšimne šóru a obslúži Vás prvého,ráno Vás čakajú obsadené lehátka na vybranom mieste,alebo vám chyžná ustelie do tvaru srdiečka a posype posteľ kvietkami.Bolo to také milé rozmaznávanie.:)
Pozor, nekupovať nič v prvé dni.Najlepšie sa zarába na nových "neopálených"turistoch".To čo kúpite prvé dni za 30-40 dinárov, kúpite neskôr za jeden-dva:D
sisima
03.08.09,09:16
mám otázku, aku menu je lepsie vziat do Tunisu?
ked som tam bola pred 3-4 rokmi, bol vyhodnejsi dolar (fungovalo to tam tak, ze ceny boli rovnake v USD aj v Eurach ale na USD bol nizsi kurz ako je to aj teraz ...) len neviem, ci uz nerobia rozdiely medzi tymito dvoma menami ...
stanco007
28.01.10,18:20
Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesia
Xanti
28.01.10,18:49
Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Ja som letela z KE. Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, Je to tak, poobede odlet z KE a odlet z Tunisu skoro ráno. takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Je to tak z BA sa letí ráno, a odlieta sa z Tunisu do BA večer. Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesiaJa som bola v Tabarke, v Abou Navas Montazas bolo tam fajn.
Trip
29.01.10,18:09
Ak sa mysli hotel Marabout v Sousse, tak tam som bol, cca 10 rokov dozadu :-), dobry hotel, dobry bazen.

Neviem, ci to tu bolo spomenute, ale podla mna su najlepsie na Tunisku fakultativne vylety na sever sahary. Bol som na takom 2-dnovom vylete, spali sme v oaze Touzeur - to bolo najlepsie z celej dovolenky - hotel na kopci, s paradnym bazenom s vyhladom na palmy a pust v pozadi - raj na zemi...
mareko
29.01.10,21:18
Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesia
Stanco, bola som v Thapsuse 9/2008. Je to celkom príjemný hotel za rozumnú cenu. No musíš sa pripraviť na to, že ťa po príchode ubytujú v suteréne v najhorších izbách a až po sťažnosti a obdržaní bakšišu 5 USD sa budeš sťahovať do peknej, slnečnej izby. Nedávaj doláre hneď pri príchode do pasu, ale až keď sa budeš sťažovať na zlú izbu. My sme vložili doláče do pasu hneď a jedna izba bola OK a druhá práve tá v suteréne, úplný des. Strava primeraná cene, každý deň bolo aj ovocie aj koláčiky či zákusky. V izbách bolo čisto (na arabský spôsob), každý deň upratané a ustlané, posteľné prádlo menené aj počas pobytu. Na pláži aj pri bazéne lehátka a slnečníky zdarma. Pre deti a dorast animácie (aj na pláži a pri bazéne). Nebol to žiaden extra luxus, ale pohodová dovolenka. V Mahdii je krásne čisté more a biely piesok s množstvom mušličiek. Pohrajú sa malí aj veľkí. S odletmi neviem, lebo sme leteli z BA. Ak by si chcel aj dáke fotky, pošlem ti meilom (aj doplňujúce info). Recenzie nájdeš na www.orbion.cz.
skvrnka
30.01.10,08:46
V Marabout som bola aj minulý rok a aj predchádzajúce roky.
Chodievam tam v júni.
Niekto tu spomínal, že bol pred 10 rokmi. Bola som aj ja aj vtedy,
ale odvtedy sa tam veľmi veľa zmenilo k ešte lepšiemu. Celé
prostredie v rámci hotela bolo prerobené - t.j. reštaurácia, bar, bazén
(predtým bol jeden obdlžnikový bazén), teraz tam spravili vlastne
aquapark s toboganmi, bazénom , detským, upravili celé plochy
na slnenie a šport. V hoteli je polpenzia, švedské stoly, pre mňa
vyhovujúci výber. Hneď zo záhrady ste na pláži, má aj plážový bar.
Ja uprednostňujem mesto Sousse, lebo aj z letiska netrvá cesta
dlho. Chodievam takisto v last minute, čo je výborná cena.
VRELE doporučujem.
stanco007
30.01.10,11:00
V Marabout som bola aj minulý rok a aj predchádzajúce roky.
Chodievam tam v júni.
Niekto tu spomínal, že bol pred 10 rokmi. Bola som aj ja aj vtedy,
ale odvtedy sa tam veľmi veľa zmenilo k ešte lepšiemu. Celé
prostredie v rámci hotela bolo prerobené - t.j. reštaurácia, bar, bazén
(predtým bol jeden obdlžnikový bazén), teraz tam spravili vlastne
aquapark s toboganmi, bazénom , detským, upravili celé plochy
na slnenie a šport. V hoteli je polpenzia, švedské stoly, pre mňa
vyhovujúci výber. Hneď zo záhrady ste na pláži, má aj plážový bar.
Ja uprednostňujem mesto Sousse, lebo aj z letiska netrvá cesta
dlho. Chodievam takisto v last minute, čo je výborná cena.
VRELE doporučujem.
Mne sa ten hotel zapacil hned ako som si o nom precital v katalogu. Ak sa smiem opytat, tak kolko vas vysla ta dovolenka? My tam chceme ist na 11-12 dni s all inclusive co tam je. Odlial ste leteli? Zaujima ma miesto a casy letov? Spravanie delegata, personalu hotela, strava-rozmanitost? A hocico co vas napadne co by sa nam mohlo zist ked tam pojdeme. Teplota vody a vzduchu tam v juni?
stanco007
30.01.10,11:05
Stanco, bola som v Thapsuse 9/2008. Je to celkom príjemný hotel za rozumnú cenu. No musíš sa pripraviť na to, že ťa po príchode ubytujú v suteréne v najhorších izbách a až po sťažnosti a obdržaní bakšišu 5 USD sa budeš sťahovať do peknej, slnečnej izby. Nedávaj doláre hneď pri príchode do pasu, ale až keď sa budeš sťažovať na zlú izbu. My sme vložili doláče do pasu hneď a jedna izba bola OK a druhá práve tá v suteréne, úplný des. Strava primeraná cene, každý deň bolo aj ovocie aj koláčiky či zákusky. V izbách bolo čisto (na arabský spôsob), každý deň upratané a ustlané, posteľné prádlo menené aj počas pobytu. Na pláži aj pri bazéne lehátka a slnečníky zdarma. Pre deti a dorast animácie (aj na pláži a pri bazéne). Nebol to žiaden extra luxus, ale pohodová dovolenka. V Mahdii je krásne čisté more a biely piesok s množstvom mušličiek. Pohrajú sa malí aj veľkí. S odletmi neviem, lebo sme leteli z BA. Ak by si chcel aj dáke fotky, pošlem ti meilom (aj doplňujúce info). Recenzie nájdeš na www.orbion.cz (http://www.orbion.cz).
A je to pravidlom stale, ze novym hostom daju tu zlu izbu? Ci len nahodou na niektorych skusaji tieto ich finty? A co sa tyka all inclusive s tym nebol problem? Dal si vyuzit nonstop a aj na plazi? Ina k nejake rady? Dost mi zalezi aj na tych casoch letov lebo si myslim, ze sa nejak velmi menit nebudu asi
skvrnka
30.01.10,11:44
Veľmi ťažko sa odpovedá na dotazy: cena, časy odletu, delegát.
Asi toľko letela som z Bratislava, skutočne rôzne časy odletov,
pretože každú sezonu je to inak a to sa vlastné dozviete až krátko pred odletom, iné letecké spoločnosti, letela som Tunisair, Nouvelair,Slovak Air, Seagle Air, takisto niekedy sú meškania niekedy nie, minulý rok toho bolo mimoriadne veľa, napr. v júni sme meškali len cca 30 minut čiže zrejme ešte relatívne pred sezonu a v septembri keď sme išli znova, tak na ceste späť cca 6 hodín. Ak by sme si to moc pripúšťali, musíme ostať radšej sedieť doma. Takisto je rozdiel s ktorou cestovkou letíte, aj tam sú rôzne časy odletov (do Tunisu som už išla s Kartagom,Medinou, Horizontravel, Azurreizen...). Myslím, že ponuka v stravovaní je dostatočná, len čo sa týka Marabout hotel- tento neposkytuje, teda už cca mojich 12 rokov all inclusive, preto v júni chodím do Marabout a v auguste-septembri do iného hotela kde je aj all inclusive. Ťažko aj k cene, pretože niekedy dávno som išla za cca Sk 10.000,- aj s poplatkami, teraz posledné roky cca 12-14 000,- čo s poplatkami je tiež dobrá cena. Delegáti sú rôzni, aj dobrí aj slabší, ale ak sa pýtate snažia sa výjsť v ústrety. O izbách - tzv všimné - by som Vám tiež mohla popísať celú stranu, je to skutočne rôzne, ale so všimným určite lepšie a to sa týka aj všimné potom pre chyžné, čašníkov a pod.samozrejme nie povinné.
mareko
30.01.10,18:21
A je to pravidlom stale, ze novym hostom daju tu zlu izbu? Ci len nahodou na niektorych skusaji tieto ich finty? A co sa tyka all inclusive s tym nebol problem? Dal si vyuzit nonstop a aj na plazi? Ina k nejake rady? Dost mi zalezi aj na tych casoch letov lebo si myslim, ze sa nejak velmi menit nebudu asi
S tou zlou izbou je to pravidlo, že to skúšajú predovšetkým na Slovákoch a Čechoch. Netuším prečo to tak je. All inclusive sme nemali, ale v tomto hoteli sa na pláži služba AI nevyužívala a non stop tiž nie. Non stopbýva iba v niektorých luxusných hoteloch. Spravidla sú služby od rána do 24 hod., niekde len do 23 hod. To si treba preveriť priamo v cestovke či v hoteli. Na tému odletov už odpovedané bolo.