Cecil 67
15.07.16,22:17
V chove sliepok som viacmenej začiatočník. Do nedávna som bola len pozorovateľ a teraz sa o nich aj starám, no neviem, kde sa stala chyba. Sliepky dostali blšky, v kuríne sú drobné cicavé potvory,(neviem čo to je) :( a dnes keď som čistila kurín, tak som spozorovala, že majú aj hlisty. Je to normálne?? V obchode mi nič nepredali a dokonca som bola aj v lekárni, ani tam mi neporadili. Vraj mám ísť za veterinárom.
Neviem si rady. Kurín som dôkladne vyčistila a nastriekala savo aj ekologický prašok, poprášila som aj sliepky, no neviem, čo na tie hlísty. Poraďte mi, ak ste už mali takúto skúsenosť. A čomu sa mám v budúcnosti vyhýbať, aby sa to už nezopakovalo?
Chúďatá prestali sa niesť a báli sa ísť spať do kurína.
bodliak
16.07.16,06:12
Na dezinfekciu kurina sme pouzivali vapno, na odcervenie Helmirazin.
arizona
16.07.16,06:36
sosak
16.07.16,07:03
Chúďatá prestali sa niesť a báli sa ísť spať do kurína.
-------------------------------------------------------
Savo prenikavo zapácha a preto odmietajú ísť do kurína. Po čase Savo vyprchá a potom sa tam nasťahujú. Odjakživa sa na dezinfekciu používalo vápno.
branislavp
17.07.16,19:54
Všetko, čo existuje v kuríne vypratať, kurín vystriekať vápnom, do ktorého vmiešať savo, nie veľa. Nielen steny ošetriť, ale aj nádoby na vodu poriadne vyčistiť, nádoby na krmivo, aj bydlo nastriekať a iné veci, ktoré sa nachádzajú v kuríne. Pôvodné hniezdo z kurína vyhodiť, urobiť nové hniezdo z voňavého sena. Aj podlahu v kuríne vyzametať a poprskať vápnom. Popol z dreva je veľmi vhodný, aby sa v ňom sliepky kutrali. Do kurína daj listy z orecha - odpudzujú hmyz.. Daj sliepkam kyslú kapustu, nie veľa, na pitie zvlášť okrem čistej vody aj kapustnicu . Hygienu v kuríne je nutné dodržiavať pravidelne denno denne, aby boli nosnice v čistom prostredí a mali vždy dostatok kvalitného krmiva a vždy čerstvú vodu.
judit.esam
18.07.16,11:59
Mali sme tento problém viac krát, od slamy a tak, dajú sa kúpiť postreky proti tým tzv. blchám pre kurence a tak. skúste obchod pre zver, alebo gazdovský odchod, agro obchod, treba to viac krát postrekovať, trvá to cca mesiac kým všetky likvidujete, lebo stále liahnu nové a nové, a treba ich postrekovať a postrekovať.. :/
Cecil 67
18.07.16,20:14
Ďakujem, už som urobila všetko, čo mi tu bolo radené a myslím, že tie potvory už pokapali. Likvidovala som ich každé ráno, ale ešte predtým, sme to všetko dôkladne vyčistili, vystriekala som celý kurín savom, potom sme to všetko vypálili plameňometom, potom som kurín krásne vybielila vápnom a nakoniec každé ráno odstránila zbytky tých potvor,(bolo ich už iba zopár) zrejme prežili iba tie, čo ostali na sliepkach, ale už sa kúpu v popole s pieskom sú kľudné, nešklbú sa a dnes som sa dočkala prvých vajíčok :D Odteraz ich už budem kontrolovať častejšie a nedopustím, aby sa to zopakovalo.
Ani hlisty už nevidno.
legolas
30.07.16,18:09
...kurín vypratať, kúpiť naftu a vystriekať postrekovačom celý kurín, potom ho vybieliť vápnom, nezabudnúť aj na bydla, tie tiež postriekať naftou, je to najlepší prostriedok na odvšivavenie kurína, sliepky nechať von aspoň 24 hodín...
Martuk
01.08.16,06:44
my sme to mali doma tiež. Vypratali sme kurín, vymietli, napatlali vápnom a dali sme im na kutranie popol. Od tej doby má cicavý hmyz (švoly či ako sa to volá) utrum. Popol by mal zabrať aj na vši. Tie hlísty, to už bude niečo iné, na to bude treba nejaký iný sajrajt.
Peter z Bratislavy
01.09.16,06:31