peto111
16.07.16,15:34
Dobry den.

Mam 34 rokov, som dlhodobo nezamestnany, som vedeny na urade prace a som poberatelom hmotnej nudze, 61,60 euro.

Som praceneschopny, kvoli chronickemu ochoreniu, lekar ma dal na 3 mesiace na PN.

Chcem sa opytat, ci nahodou nemam narok na zvysene davky, pretoze nemam za co zit, ani si ako zvysit prijem, ani sa za co liecit, a doliecit, lebo nemam ani na vitaminy, ani na lieky.

Zijem s mamou, ktora je na starobnom dochodku a ma 61 rokov. Prosim poradte mi, lebo stav ktory mam ma ohrozuje na zivote, kedze sa nemam za co vyliecit, nielen ze sa z toho nemam ako dostat, ale moze sa mi to zhorsit.

Rodicia su rozvedeni, a ja mam trvaly pobyt s mamou, ona mi nic nedava, lebo nemame dobry vztah. V kazdom pripad jej ani vela neostava, kedze je fajciarka, a majitelka bytu, typujem, ze ked vsetko zaplati ostava jej tak akurat na jedlo..
V kazdom pripade, sa chcem opytat, ci nemam narok na vyssie davky.

Tu je oficialna stranka o zakonoch o hmotnej nudzi:

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675

Stale si to citam dokola tie zakony a neviem sa v tom nejak zorientovat. Na urade prace mi velmi napomocni neboli.


Ja sa ale chcem opytat, ci nahodou nemam narok na nieco, aj kvoli mame. Ci nieje spolocne posudzujuci clen domacnosti. Na urade prace mi povedali, ze nieje, lebo uz nemam 25 rokov. Ale v tych bodoch o spolocne posudzujucich clenoch v domacnosti je ako clen domacnosti spomenuty proste rodic. Konkretne toto:

d) rodičia a nezaopatrené deti žijúce s nimi v domácnosti,

Nieje to viazane na vek. Cize, ak sa pocita medzi clenov domacnosti, nemame nahodou narok na prispevok na byvanie, kedze je vlastnikom bytu? Prispevok na byvanie je 55 eur, ak ide o domacnost s jednym clenom, ale kedze sme tam dvaja, tak sa jedna o domacnost s viacernymi clenmi?

Dalej sa chcem opytat, konkretne ked som na PN a nemam si ako zvysit prijem, je tam napisane toto:

"Ochranný príspevok je určený na zabezpečenie osobných výdavkov člena domácnosti, ktorý nemá možnosť zabezpečiť si príjem alebo zvýšiť si príjem vlastnou prácou."

To som ja...

Ochranný príspevok za každého člena domácnosti je

a) 63,07 eura mesačne, ak ide o člena domácnosti podľa § 7 ods. 2 písm. a), b), d) až f),

Prosim viete mi zistit, ci sa tam nerata aj rodic, ktory je na starobnom dochodku? Ci je tiez clen domacnosti?

Tu je spomenute, ze ak je na starobnom dochodku a je clen domacnosti tak ano:
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/davky-hmotnej-nudzi/davka-hmotnej-nudzi/konanie-naroku.html


Prosim pomozte mi, je to pre mna otazka zivota a smrti, kedze nemam na lieky a neviem, ako sa mi bude kvoli tomu vyvijat to ochorenie. Zaroven sa mi zhorsuje zivotopis, kedze tam bude stale vacsia a vacsia bublina, cim neskor sa doliecim, tym horsie pre mna. Takisto mi neostava na elektricenku casto cestujem nacierno... riskujem pokutu, a neprospieva to kvoli stresu ani zdraviu, ked cestujem za lekarom... neviem uz co mam robit. Neviem ani na koho sa mam obratit o pomoc.

Za pripadnu pomoc dakujem, niekto, kto je dobry v zakonoch

velke diky.
ivka70
16.07.16,16:26
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/davky-hmotnej-nudzi/davka-hmotnej-nudzi/konanie-naroku.html

Mas narok na tento ochranny prispevok, treba dokladovat na UPSVaR PNku a asi aj poziadat o doplatok.

- 34,69 € mesačne, ak ide o člena domácnosti, ktorý má nepriaznivý zdravotný stav, za ktorý sa na účely tohto zákona považuje choroba, úraz alebo karanténne opatrenie, pre ktoré je fyzická osoba uznaná ošetrujúcim lekárom za dočasne práceneschopného na viac ako 30 po sebe nasledujúcich dní,

Este mozes skusit ziadat o jednorazovu davku v hmotnej nudzi a v lekarni lieky bez doplatku, kazdu ucinnu latku by mali mat aj bez doplatku na lieky.
peto111
19.07.16,07:53
Diky moc. A to co je tam napisane, ze 63,07e za kazdeho clena domacnosti, ktory dosiahol ved potrebny na starobny dochodok? Netyka sa to mojej mami, ktora ma 61 rokov? Nieje posudzovana ako clen domacnosti? (tetuska na urade mi povedala, ze nieje, lebo nemam uz 25 rokov, ale predsa rodicia niesu posudzovany na zaklade veku)

A co prispevok na byvanie, ked je mama vlastnikom bytu, ma 61 rokov a je na starobnom dochodku?
ivka70
19.07.16,08:03
Ty si predsa posudzovany sam, pretoze mas 34 rokov. S mamou by si bol posudzovany, keby si mal menej ako 25 rokov ato by sa do vasho spolocneho prijmu ratal aj mamin dochodok.
Ten sa zjavne nepocita a mamin prijem ti do davky v hmotnej nudzi nepocitaju.
Ten bod by platil , keby mamin dochodok bol nizsi ako davky v hmotnej nudzi a aj ona by o DHN ziadal (samostatne).
ivka70
19.07.16,08:06
Prispevok na byvanie - na ten by si mal narok zasa ty (ako poberatel davky), keby si vedel vydokladovat, ze platis pravidelne za domacnost - cize napriklad by byt bol tvoj a ty platis poplatky alebo mas najomnu zmluvu a aspon 6 mesiacov pravidelne platis.
Ak nevies preukazat svoje vydavky na byvanie, narok ti nepriznaju.
Na ten sa mozes na UPSVaR pytat, ci nenajdete cestu ako ho vydokladovat.
peto111
19.07.16,08:48
Dakujem Ti za upresnenie.

Cize, keby ju tam nahodou zaratali, a ma 400 eur dochodok, tak to znamena, ze by sme mali narok na 61 zaklad+35 ochranny prispevok, +63 za nu ochranny prispevok, + 82 na byvanie. Plus 60 zaklad za nu, co je dokopy 300 eur. Ale minus 400 eur znizene o 25% (do prijmu sa nerata 25% zo starobneho dochodku), takze dokopy nula? Cize este menej by som dostal ako takto? Dobre to ratam? No kebyze jej tam nezarataju ten dochodok, alebo len 50% vysky, tak je to v pohode.

Lenze ona je na tom zdravotne tiez zle, nema si ako privyrobit a ani nechce. A co je horsie, minie tak 90 eur na cigarety... kebyze nefajci, tak mi moze namiesto toho 45 eur dat, ale ona to da na cigarety... hmm, toto sa neda ... nechapem kde si mam privyrobit a ako, aby som mal aspon 150 eur na zivobytie, to uz by som si kupil aj lieky, vitaminy, na doliecenie a nejaku zdravu stravu,ananasy a tak... na ktore ani nemam peniaze. Ako sa mam z toho vyliecit, nechapem... vyzera to, ze su len 3 moznosti, zobrat, kradnut, alebo pracovat na cierno (co je tiez okradanie statu). Zobrat nedokazem, kradnut priamo tiez nie, takze asi musim pracovat na cierno... a stat si to robi sam, svojimi blbymi zakonmi, ze si k hmotnej nudzi nieje mozne privyrobit nejake drobne, 50 eur... a vlastne, aj na PN uz duplom nemozem pracovat, cize naciernno nieco cez internet robit, ja neviem, co ine... velmi nerad pracujem na cierno, velmi...
peto111
19.07.16,09:11
Pomozes prosim? Som v hmotnej nudzi.
Este to s tymi liekmi, to neplati asi na nejake doplnky, selen a tak? Lebo ani na b-komplex nemam, ten kupujem z DM. Akoby som sa sa z tejto situacie mal dostat, nenapada Ta este niekto? Nikto mi nepomoze, to je strasne.
ivka70
19.07.16,09:22
Keby ta posudzovali spolu s mamou, pri 400 eur dochodku by ti narok na DHN vobec nevznikol, lebo ako dvojica s takym prijmom by ste vysoko prekrocili podmienky naroku.

A matka nema dovod ti davat peniaze, si dospely a schopny sam sa zivit.

Je mozne si privyrobit aj k davke v hmotnej nudzi, len ti 75% zapocitaju ako prijem. Ucelom davky je preklenut nejake nepriaznive obdobie, nie dlhodobo z nej zit.

Vyzivove doplnky nikto nepovazuje za nevyhnutnu liecbu, preto ich ani ZP nedoplaca, ak si chronicky chory a nemozes pracovat, skus poziadat o invalidny dochodok, ak ti vznine narok a mas dostatocny pocet rokov plateneho poistenia.
peto111
19.07.16,10:29
No ja by som svojmu choremu synovi rozdal aj posledne, co by som mal, ale tak kazdy sme nejaky...
BXLmiami
19.07.16,12:09
Máš 34,dokedy ťa má opatrovať do dôchodku?Zvlášť ked sama na tom nie je dobre.Doplnky výživy nie sú nevyhnutná liečba.
peto111
20.07.16,01:01
Nevies, co je laska.
BXLmiami
20.07.16,05:22
:-)).Láska je doviesť dieťa okolo 20 rokov na vlastné nohy.Poznáš to porekadlo-nie dať rybu ale kúpiť udicu a naučiť ryby loviť.
BXLmiami
20.07.16,05:24
A mimochodm,ty vieš čo je láska?
peto111
20.07.16,06:52
Dobre, nechcem tu chatovat, napisal som to sem, preto, ze som bol niekolko krat blizko smrti, nebudem tu rozpisovat moje peklo, ktore som kvoli tomu zazil, ale tie smajliky si niekde zober, ked sa chces usmievat. Nikomu by som neprial to peklo, ked mu nediagnostikuju chorobu, ktora mu postupne znici zdravie tak, ze skonci skoro ako kripel, a potom mu ani vlastni rodicia nepomozu, ked si nema ako privyrobit... a bojuje o pomoc... nikomu to neprajem zazit a laska to urcite nieje, ked niekto vie dat 100 eur na cigarety, ale vlastnemu decku nevie prihodit 50 eur, ked si nema ako k 60 euram privyrobit... kym sa nedolieci. VItaminy poznam tak dobre, ze by sa mi zlepsila sanca na uzdravenie aspon o 50%... ale nemam na ne. Studoval som to roky, co ako brat, a su to efektivne veci, len treba aspon takych 30-40 eur mesacne na doplnky. To je vsetko co Ti k tomu poviem, a viem takisto, ze kazdy, kto sa smial, bude plakat, minimalne v case smrti, lebo to peklo, ake to je, ani nechci vediet (opustat telo), nemoze tam byt Nebo zadarmo, a peklo som videl uz milion krat... takze len tolko k tomu, viac uz k teme, aj ked asi uz vsetko bolo zodpovedane, ze nemam narok na nic, lebo dochodok aj tak znizuje hmotnu nudzu, to by sme museli mat doma este nejake nezaopatrene deti, ale aj tak by to nebolo nic moc.

Takze problem vidim v tom, ze niekto dostane 400 eur dochodok, a ked ma decko, ktore ma hocikolko rokov, ked je PN a je z neho pomaly invalid,a nema ani na lieciva aby sa doliecolo, a on da 90 eur na cigy, ale jemu neda ani 10 eur sam od seba, tak to laska rozhodne nieje, je to anti-laska. A nevztahuje sa to na vek ok? Laska je na cely zivot, ked ma tvoje decko 34 rokov a ochorie, mas mu dat rovnako ako si mu daval vreckove, ked si nemohlo privyrobit, ked bolo male.. aspon ja to tak vidim, a viem,z e stari rodicia by mi urcite dali... no to boli este veriaci zbozni ludia dobreho ducha, ktori urcite o laske vedeli viac, nez tato generacia, co prisla po nich, anti-kristi. Ale viem, ze bude Bozi sud, a je pekelny, lebo bol som uz blizko tam, kde sa odchadza, niekolko krat, a som na hrane smrti aj teraz, viem ze to tam je, a neprejde skoro nikto bez srdca... a kam sa chodi, ked sa urezevaju hlavy detom v tomto svete? Nech si kazdy domysli sam... ja som tam mal peklo, a to som dobry clovel, ale nemodlil som sa a nebol som svaty, znesvacoval som aj sexom, to vsetko su hriechy, za ktore sa ide do nekompromisne do pekla... takze nesmej sa mi tu mily miami, neprejde nikto a kazdemu zvedne ten jeho usmev, ver mi, len c osa smrt priblizi... je mi to podozrive, ked sa niekto smeje, kedze sa blizi ku kazdemu... mne veru usmev uz ovedol, a to som bol aky pohodak, studak, ale ... veru pride rad na kazdeho, ludia by si mali pomahat, to je moja dedukcia... a urcite ten co place je blizsie k pravde, ako ten co sa smeje... tak mi nehovor, ze neviem nieco o laske, lebo viem, a dal by som aj 50 rocnemu, synovi, aj polovicu dochodku, ked ho milujem, ked dostane zakernu chorobu , ver mi... ze to je laska. Nie nedat mu, a nechat ho roky trapit sa zo 60 eur mesacne, zit ako potkan, len preto, ze ma praceschopny vek... ale ty to asi vidis tak, ze este aj vozickara invalida by si odstrcil od seba, len preto, ze je v praceschopnom veku... no proste diabol jak vysity.
BXLmiami
20.07.16,06:59
1-potrebovala by som názor druhej strany
2-máš dobrého psychiatra?
peto111
20.07.16,07:24
A este jedna vec ma napadla. Cielom nieje odchovat dieta a vyhodit ho v 20tke... to je diabol tejto modernej doby. Cielom je udrzat rodinu, veru tak... to je to, co tato generacia nevie. Clovek, co vie, o laske, udrzi aj 2 generacie v jednom dome, to je laska... a tak vela krat aj bolo, ze ludia dobreho ducha aj spolunazivali vo viacgeneracnom dome, a vychadzali dobre, aj so starkymi...

A psychiatra si strc vies kam...
jslancik
20.07.16,08:14
a čo to povedali v cirkvi, kde chodíš, na tvoje potreby? tí predsa hovoria o láske, či ani moc nie?
prečo tvrdíš, že ti matka nepomáha? veď u nej žiješ, bývaš, stravuješ sa. za tých 60€ mesačne by si dlho nevyžil.
a ak ti chýba pád desiatok eur mesačne - to si zarobíš za 2-3 dni v práci. to by si snáď dokázal odpracovať, nejakých 24 hodín do mesiaca. očividne ťa tvoja choroba neobmedzuje dostatočne v hľadaní si práce, keďže ID neriešiš. a musí to byť zaujímavá a veľmi vážna choroba, keď sa dá liečiť/potlačiť vitamínmi a doplnkami výživy.
že sa ti zhoršuje životopis? ťažká choroba v životopise nie je na škodu, je to dokonca výhoda... namiesto prázdneho "plkania" sa v niečom zdokonaľuj, aby si mal čo ponúknuť zamestnávateľovi. prípadne rozmýšľaj, v akej oblasti by si mohol pracovať aj so svojou "chorobou". vyplakúvať a ľutovať sa, aký si chudáčik, to ešte nikomu nepomohlo...
BXLmiami
20.07.16,08:19
:-) Nikto ho nemá vyhodiť,pre mna nech je v rodine,ale nech rovnocenne prispieva na chod domácnosti.Nech býva,ale zároven platí za bývanie a ak nemá peniaze nech to v rámci domácnosti odrobí.Aj s ťažkým zápalom pľúc a 40 st.teplotou som sa musela postarť o 2 deti,tak mi nevrav že sa to nedá.
peto111
20.07.16,08:53
Vy ste ini diabli, normalne sa mi tisnu slzy do oci. Ani naznak empatie, bezcitna spolocnost. A tak vyzera aj ich planeta, a dlho uz veru nebude...

do cirkvi nechodim. Je to cisty diabol. Uz sa tym ani netaja, ze polovica hlavnych predstavenych su slobodni murari. Od tej diabolskej institucie davam ruky prec, je to len naoko. Takze cirkev nie.

Nebyvam u nej, neda sa tam vydrzat, ani po nej nejem. Jest po niekom, kto ta nemiluje, nieje najlepsi napad, a sposobuje to chronicke choroby. Staci sa pozriet, ako chronicky chora je tato civilizacia. Treba jest len po niekom, kto vari z lasky, alebo si varit vlastne...

2-3 dni si nezarobim, kiezby to tak bolo. Vobec si nepochopil moju situaciu, a zase utocis. Prave o to ide, ze k hmotnej nudzi si NEMOZES privyrobit, lebo sa Ti znizuje o 75% samotna hmotna nudza, takze nezarobis NIC dalsie. 50 eur sa NEDA privyrobit. Inak y som tu nepiseal, samozrejme za 50 eur, robotu by som zvladol, ale nie na cierno.

A k PN sa neda zarabat pokial viem... to uz vobec nie.

Chorobu mi nediagnostikovali, inak by som mal narok na ZTP (podla tabulky mam 70 bodov, co je cez 50)... roky bojujem o to, aby mi to diagnostikovali, no zatial neuspesne... som zvedavy, ci mi potom doplatia skody, ktore mi to sposobilo, lebo pri ZTP by som mal narok aj na kompenzaciu.

Vyplakavat, ej veru, kazdeho zlomi jedna choroba, kazdy ma svoj limit ,hrdina, presne taky utocnik som ol aj ja... ale ked ta bude zivot lamat na kolese, kladivom ti drvit hnaty, uvidis, ze aj ty mas limity... ale niekomu treba rakovinu ,ze z neho ostane az trasuci uzlicek nervov, 50 kilova kostra, ktora ostane zo 100 kiloveho chlapa... potom placu az tam... je o tom aj knizka, od jednej Pani, co robila s ludmi, ktori dozivali, ze tam plakali, ale uz sa nic nedalo zmenit, zivot bol za nimi, a oni uz len cakali na smrt.

Mudrlant, ak nevies pomoct, tak nepis... nevies nic o mne, ani o situacii, v ktorej som, nevies nic o zivote, a ani o pekle, o tom, co je po smrti. Ako si dovolujes utocit? Radsej nepis nic.

Viera neznamena automaticky cirkev , ano? CIrkev je materialna institucia, ktora niecomu veri, viera je len o Bohu, a o duchovne. Nemusis patrit do ziadnej cirkvi, aby si kracal za Bohom.

Vela chorob sa da potlacit alebo vyrazne zlepsit doplnkami vyzivy, ale to je opat nieco, co ani netusis... ani to tu nebudem rozoberat, zzhladom na to, ze som studoval roky. Vela ludom som aj poradil a dakovali mi, usetrilo im to stovky eur, za neucinne doplnky, a pomohlo... ale veru oni tie peniaze na to mali, tak som im aspon radil, ked ja som nemal.

A ver tomu, ze zijem zo 60 eur. Postupne som predaval, co som mal. A to som mal este napadnutu nervovu sustavu a mozog, tou zakernou chorobou, neslo mi spat, ani triezvo uvazovat, v podstate mi inteligencia klesla, schopnost sustredit sa, zapamatat si, urobilo to oz mna v podstate dementa. To som uz rozchodil za tie roky, ze sa mi vracia psychicka sila. Ked sa pozries, ako je definovovane znizenie pracovnej schopnosti, tak je to o 50-70% tam je ta hranica, ked sa clovek poklada za tak ohrozeneho, ze nieje mozne si zarobit pracou, ked su jeho fyzicke psychicke a dusevne schopnosti znizene, o 70%. Veru zazil som to, co je to, ked ti zakerne ochorenie odpali telo zvnutra, a zasiahne aj nerovovu sustavu... zrazu niesi taky macher, nejdu ti ani banalne ukony, ako umyt si zuby, trafit sa lyzickou na miestou, kde chces, stale ti vsetko pada... a nemozes spat. Prezil som len modlitbami, kazdy den 2-3 hodiny. Inak by bolo po mne. Neprajem Ti to zazit, a v tomto Ta necaju blizny tvoji, ze si lenivy a vymyslas si to, leo mas 34 rokov... dakujem pekne. Falosnych cirkevnych hodnostarov nemusim, ti ludia , "veriaci", co chodia do kostola, je to cele pretvarka, krestania vobec nepomahaju, ani z nich nestrsi laska. Maju v sebe rovnakeho diabla, ako neveriaci. Zopar krat mi hodili nejake jedlo... ale veru, ja niesom zobrak v duchu a s tym mam problem, neviem ist zobrat na ulicu. Studoval som VS, som bojovnik, co mi tu pises, ze chudacik. Chcel by som, aby si sa mi pozrel do oci. Co som si vsimol, tu na fore, aj na ostatnych chyba ludskost, takmer kazdemu v nudzi sa do prispevku vyroja odsudzovaci, nelutostni, ktori cloveka v nudzi katuju este viac. Kedysi to take nebolo, a ani na zahranicnych forach to take nieje, ale slovaci... teda to je jedna velka spina co z nich vznikla, cely narod aj narodnu hrdost si nechali zobrat... veru nepis mi tu taketo , lebo je to zbytocne. Co mi dal Tvoj prispevok? Iba bere energiu, je uplne negativny. Nikdy by som nic take cloveku co je v nudzi nepisal, ved ho nepoznam osobne, ani jeho situaciu. A si uplne mimo vo vsetkych bodoch, nevies ani to, ze k PN a hmotnej nudzi si nemozes privyrobit par eur, a to je ten zabijak. Inak by som sem nepisal, keby sa dalo zarobit 50-100 eur. Tak som bez problemov, uz davno praceschopny...

A veru, s urcitym ochorenim Ta nikto nezamestna, ked ti zmizne 90% energie, lebo Ti zasiahne pecen, a psychicke vlastnosti s Ti znizia, takze mas problemy so sustredenim, zapamatanim si, kto Ti da taku pracu. Nehovoriac o traviacih problemoch a hnackach, ked musis kazdy druhy - treti den odbiehat na zachod 10 krat kazdu chvilu, kvoli hnacke... ej veru, mudry si velmi... nechci vediet ako su postavene tieto zakony, su totalny zabijak, ked dostanes nieco vazne, a blizky Ta v tom nechaju... nepomozes si, moje skusenosti... hrdina, ked Ti odide telo a nervova sustava, nepomozes si... mnohi skoncili na ulici, vidim ich tam... aky si mudry... ale ved zivot je nastaveny tak, ze dojde na kazdeho, to je to, co som sa naucil. Takze tolko k Tvojmu prispevku.
jslancik
20.07.16,09:03
bla bla bla
bla bla bla
nechápem jednému - napíšeš, že si ukrutne chorý. potom, že si na PN, potom, že ti nediagnostikovali "chorobu". prečo si teda na PN? máš dôvod byť na PN?
a keď si taký zúfalý, tak prečo sa "mierne nezaprieš" a nejdeš na tých pár hodín robiť "načierno". za pár mesiacov by si bol predsa zdravý a mohol by si pracovať normálne.
empatia ti nepomôže. ty sa potrebuješ vyburcovať, prestať sa ľutovať a začať hľadať, ako sa niečo dá spraviť, nie prečo sa to nedá. tebe vyhovuje byť v hmotnej núdzi. veď sa vzchop, kašli na almužnu od štátu, a začni sa živiť sám. Vieš, čo sa píše - Kto nepracuje, nech ani neje. A neverím, že by nedokázal odpracovať pár hodín denne.
BXLmiami
20.07.16,09:27
Treba si to prepnúť v hlave a to je ťažké.
peto111
20.07.16,10:22
Veru, bla bla bla, budes pocut aj na Bozom sude, ked sa budes dozadovat vstupit do Nebeskej brany, kym Ta budu vlastni demoni napadat a trhat zaziva, ale bude Ti odoprete , podla toho ako Ti Jezis povedal... nesud inych, nerob inym to, co nechces aby robili Tebe. Ked budes zufalo volat o pomoc, spoza nebeskej brany budes pocut "bla bla bla". Tak veru je, a ver mi, ze o tom nieco viem. A este Ti budu hovorit, aby si sa prestal lutovat a vschopil sa, zatial co Ti vytahuju vnutornosti zaziva... ej veru, vesmir je spravodlivy, a kazdemu sa vrati presne to co si zasluzi.

Par dni pracovat na cierno... ok, takze nabadas ma na pracu nacierno? Veru uz vela krat som nad tym rozmyslal... zatial som nenasiel dobrovolnika, myslis si, ze zamestnavatelia to davaju len tak? Nikto Ti to neda, pre 20 eur, bude riskovat pokutu???? Spamataj sa, nikto Ti neda len tak pracu nacierno, a este k tomu vzhladom na moje ochorenie, som nebol schopny pracovat fyzicky, a stabilne. U prace ide o stablitu, aby si kazdy druhy den nevolal, ze mas tie problemy, nehovoriac o pracovnom vykone, za tychto okolnosti. Si mudry, ale nevies, o com hovoris.

Zivit sam by som sa chcel, ani nevies ako. Uz len cakam, kedy sa mi podari z toho dostat. Vyzera, ze to bude MMS co ma z toho dostane, zacal som to brat pred mesiacom, a zatial najvyssi ucinok, doslova to tu chorobu katuje... to je Bozi dar, ale viem ze je to zakazane, ani lekar mi to neschvalil, takze o tom mlcim. A nechcem hovorit hop, kym nepreskocim, ale bez toho MMS, by som asi nebol schopny ani tychto riadkov... veru az ked to bude iste, az potom napisem svoju skusenost, aby som sa nesklamal, ale uz teraz vidim, ze nasledky na tele budu na doliecovanie roky...

a nelutujem sa, neboj, len potrebujem pomoc, lebo nemam za co zit. a este k tym doplnkom. Vobec nieje pravda, ze su neucinne, ci take nieco si spomenul.

Doplnky ako probiotika ked mas hnacky ze niesu ucinne, alebo Kolostrum, ci enzymi? Vsetky tieto stoja aj 10 eur za mesiac pouzivania, a tieto este aj medicina priznava ze funguju. Na enzymi dokonca vyrobili klinicky overeny Wobenzym, a probiotika funguju, na to su tiez studie. A ostatne, neschvaluju, preto ze by im ohrozovali zisky, to je jasne, ze to musi ist cez farmaceuticky priemysel.

Ale ze niesu ucinne doplnky ako Kurkumin, Aleo vera, ko-enzymovy B-komplex, na znizovanie homocysteinu, B12 a dalsie, to vobec nieje pravda, pretoze su a velmi zvysuju sancu na vyliecenie. Rovnako aj betaglukany, ktore zvysuju imunitu, urcite zvysia % sance, na vyliecenie,a minimalne aj regeneracia je rychlejsia, s vitaminom C s postupnym uvolnovanim, a to vsetko ide do penazi. A ze silymarin nieje ucinny? Pozri si testy... este aj pri otravach hubami, klasicka medicina pouziva silymarin v megadavkach, co casto zachranuje zivot, ked je to otaza zivota a smrti , ci to pecen ustoji alebo nie. TAk mi tu nehovor, ze to nezavazi. Ked mas 50 eur na doplnky mesacne, a vies to pouzivat, tak sa Ti dramaticky zvysuje sanca na uzdravenie z akejkolvek chronickej choroby.... a navyse regeneracia je ovela rychlejsie. Ked ale tie peniaze nemas, tak mas smolu... zdravie je luxusny tovar. Ale MMS je nastastie zadarmo, to ma zachranilo , vyzera... a ze vitamin D nieje ucinny? Pozri si, ze studie preukazuju velky protirakovinovy potencial... a mnoho ludom chyba, i ja mam znizenu hodnotu. Ale ani na vitamin D som nemal, to som este nespomenul antioxidanty, a kopec dalsich, ako pycnogenol, vsetko drahe veci... veru, nic nevies, kolko 50 eur na doplnky spravi, ked dostanes chronicku chorobu... vela, je to casto rozdiel zivota a smrti. Moct mat o 50 eur viac, tak som uz mozno aj zavodou, ale vsetko co som si mohol dovolit, je lacny bkomplex z DMky, a trochu vitaminu C, tiez z DMky... tolko mi ostalo... ani na probiotika nie, a tie by mi pomohli, a ani na ten silymarin... takze radsej mi tu velmi nerad... lebo este nakoniec Ty budes potrebovat moju radu.
jslancik
20.07.16,10:33
mladý muž, o MMS a CDS toho viem určite viac, ako ty. nechápem, prečo sa ničíš MMS, keď CDS2 má tie isté "účinné látky" bez chemického odpadu... ale to je nadlho.
o tom, čo kto bude počuť na Božom súde, by sme sa tiež mohli dlho rozprávať.
"čierna práca" je zdá sa jediné východisko pre teba. keď sa teda nechceš vzdať hlúpych 60€. či ťa na ňu nabádam, alebo nie, to je jedno. je to možnosť, zdá sa, že jediná.
že je problém robiť načierno? prosím ťa... neschvaľujem to, ale je to bežná prax, zneužívať Dohodu. A ani náhodou nie je problém nájsť zamestnávateľa, čo s tým nemá problém.
O tvojom ochorení nič nevieme, takže ťažko sa baviť, čo môžeš a čo nemôžeš robiť. O vážnosti tvojej choroby si myslím svoje, na základe toho, čo si tu popísal (resp. nepopísal). Takže áno, neviem, o čom hovorím, lebo si nám nič rozumné neprezradil.