vlado.porada
17.07.16,13:43
Dobry den. Chcem sa spytat, kedze som platca DPH, mam DPH uctovat firme, ak som pre nu vykonal pracu v Nemecku? Cize ja - slovenska s.r.o., firma s ktorou som mal zmluvu o dielo - slovenska s.r.o., vykonanie prace v nemecku - nemecka firma. Dat teda na fakturu sumu s DPH? Dakujem.
zk24
17.07.16,12:57
Ahoj,

O ake sluzby ide?
Ak podla §15 odst 1 dodavate sluzbu odberatelovi, ktory ma sidlo v inom clenskom state (Nemecko), a poskytol vam jeho IcDph, vystavite fakturu bez dph, s odkazom na prenos danovej povinnosti. Fa zahrniete do suhrnneho vykazu.

Skuste upresnit o aku suzbu pripadne islo.
vlado.porada
17.07.16,15:33
Zmluvu som uzavrel medzi mnou a slovenskou s.r.o. s tym, ze slovenskej s.r.o. vykonam zamocnicke prace v nemecku. Cize de facto odberatel mojej sluzby (teda zamocnickych prac) je nemecka firma a de jure fakturujem a plati ma slovenska s.r.o. IC DPH nemeckej firmy nemam. Alebo mam pre istotu vystavit fakturu s DPH a slovenska s.r.o. si to poriesi?
zk24
17.07.16,15:44
Este raz. Ide o zamocnicke prace vykonane v Nemecku, ale tvojim odberatelom je slovenska s.r.o.... Teda komu fakturujes....
vlado.porada
17.07.16,16:18
Fakturujem slovenskej s.r.o.
zk24
17.07.16,16:26
Predpokladam ze zamocnicke prace sa viazu k nehnutelnosti? Ak ano, podka 16 odst.1 je miesto dodania tam, kde sa nehnutelnost nachadza, teda v Nemecku, preto nemozete uplatnit slovensku dph. Vas slovensky odberatel je registrovany pre ic dph v nemecku? Ma priradene aj nemecke ic dph? (DE....)
vlado.porada
17.07.16,16:30
Nie, neviazu sa k nehnutelnosti. Resp. v nehnutelnosti (fabrike) sa vyrabaju veci zo "zeleza". To, ci odberatel je registrovany pre nemecke IC DPH neviem. Cize mam fakturovat cenu prace bez DPH?
zk24
17.07.16,17:40
Takze ked to zhrniem, nejde o stavebne prace ani ine sluzby viazuce sa na nehnutelnost. Odberat je slovenska s.r.o. V tom pripade by som fakturovala s DPH slovenskemu odberatelovi.



Ak sa mylim, opravte ma.
vlado.porada
17.07.16,18:06
Tak dufam, ze sa nemylite. Dakujem