katuskaaaa
18.07.16,11:40
Musim platit koncesionarske poplatky ked som evidovany odberatel elektriny aj v pripade ze mam elektromer ktory je evidovany na cislo domu, ktory je neobyvany a nieje v nom ani elektrina zavedena? Elektromer mam len na stlpe a platim poplatok len zan. spotrebu elektriny mam nulovu.
dmc
18.07.16,10:15
Podla zakona sa plati ak.mas odberne miesto...a to mas. To - ze mas spotrebu 0 bohuzial nikoho nezaujima.
ivka70
18.07.16,10:46
Ak mas ine odberne miesto s tym istym odberatelom elektriny, staci nahlasit viacnasobny odber na stranke rtvs.
Ak mas len toto jedno odberne miesto, bez ohladu na spotrebu, koncesionarske poplatky platis.
buchač
18.07.16,10:56
Tak veru...
sito
18.07.16,13:30
Trocha nezmyselný zákon, ale je to zákon a je platný v súčastnosti.

Vidím to tak, že na pozemku stojí hlinená, prípadne drevená chalúpka, v ktorej vždy blikala petrolejka. No teba zaujal pozemok, hodne dávno. Dnes by ti nedali elektrikári prípojku na stĺp.

Skús požiadať o výnimku, možno ti povedia, že si môžeš na stĺp primontovať držiak na televízor, naň televízor a nebudeš mať dojem, že platíš za RTVS zbytočne. Koľko, 4,6 € mesačne, či 7?
katuskaaaa
18.07.16,14:47
pripojku na stlpe mi doovolili len koli tomu ze tam bol dreveny stlp ktory museli vymenit a kedze je to na mojom pozemku nemusela som suhlasit.

len potom aj tak nechapem preco na stranke maju napisane, ze platit musi odberateľ elektriny v domácnosti v odbernom mieste, pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome, kedze ja ziadnu elektrinu v dome ani v byte nespotrebuvam :D
sito
18.07.16,14:56
Ale ty si odberateľ, len neodoberáš. Prečo? Asi ten Danko za tým niečo vidí, že? Že musíš?
katuskaaaa
18.07.16,15:37
ano ved rozumiem ze musim platit a aj platim, aj ked je to cele na hlavu......... a ked uz ja platim, nechapem preco napr. moji rodicia hoci su dochodcovia menozu platit len polovicku ciastku, to maju zase na to vyhovorku ze mam u nich trvale bydlisko aj ja a mam prijem ...... cize ja si platim a koli mne aj rodicia plnu sumu ..... krasne to maju vymyslene
sito
18.07.16,15:45
No šak preto skoro sa rozsypali, vláda. Radičovej chcela zrušiť. Ten Danko musí niečo tušiť, že z Maďariča je cítiť len ...
ivka70
19.07.16,09:35
Bud sa odstahuj od rodicov (teda na papieri - zmen TP) napr. na ten dom bez spotreby elektriny alebo prepis elektrinu na tom dome na rodica, na ktoreho je elektrina tam, kde byvate a nahlaste viacnasobny odber.