judit.esam
18.07.16,12:54
Dobrý deň, firemné auto z roku 2007 by chcel kúpiť zamestnanec firmy, ako na to? Môžme určiť sami cenu a predať auto? Asi na faktúru, alebo aké sú možnosti? Aký zákon mám vyhľadať? Aký je postup?
Chceme zamestnancovi výhodné podmienky..
evuš
18.07.16,11:06
Môžete uzavrieť kúpno-predajnú zmluvu, vystavíte k nej PPD... predpokladám, že auto je odpísané, nemá žiadnu ZC...cenu si dohodnete...zmluva by mala obsahovať údaje o predávajúcom+kupujúcom, najazdené km, číslo VIN...kto auto prepíše a podobné náležitosti, aby boli obe strany kryté..
judit.esam
18.07.16,11:13
takže na základe kúpno predajnej zmluvy predá konateľ za napr 1000€s dph. firma účtuje DPH a zamestnanec len zaplatí a hotovo? auto je odpísané už viac ako 6 rokov. zamastenec nebude platiť dph alebo tak? ďakujem
Tweety
18.07.16,11:16
takže na základe kúpno predajnej zmluvy predá konateľ za napr 1000€s dph. firma účtuje DPH a zamestnanec len zaplatí a hotovo? auto je odpísané už viac ako 6 rokov. zamastenec nebude platiť dph alebo tak? ďakujem

Veď dph zaplatí zamestnávateľovi priamo vo faktúre alebo cez KPZ.
judit.esam
18.07.16,11:34
prepáčte za nevedomosť, len niekde písali, že ak kúpi osoba fyzická v daňovom priznaní musí odviesť daň z trhovej ceny a tak, preto som z toho jeleň . Ale tým pádom auto je dávno odpísané, aj keď zamestnanec je "osoba blízka" stačí KPZ a ceny nemusí byť trhová môže byť aj nižšia?
c.s.i.
18.07.16,11:51
pokiaľ je auto plne odpísané, t.j. v účtovníctve je cena 0 eur , tak len predáte za sumu, na ktorej ste sa dohodli,napr tých 1000 eur a hotovo.
judit.esam
18.07.16,12:01
viete my poradiť paragraf, či zákon, či niečo aby som to účtovníčke mohla podložiť, že na základe toho a toho,, ďakujeem :)