ingak
18.07.16,18:26
Nebola schválená účtovná závierka v s.r.o. do 30.6.2016 za účtovné obdobie 2015. Neoznamujem to nikde až pri schválení?
Keď uvedieme schválenie napr. dnes a pošleme ozámenie do 5 dní bude to problém?
Dávajú sa za to pokuty?
avalik
18.07.16,16:37
doteraz nebola zrusena povinnost predlozit do ZL vyhlasenie podla § 9 ods. 6 zakona o obchodnom registri
ingak
18.07.16,20:36
Ako mám teraz postupovať, je to jednoosob. s.r.o., 30.6. je už pasé. Mám posielať neschválenú na súd? Alebo stačí ako som písala napr. dnes zápisnica a do piatich dní DU aj súd?
mondes
18.07.16,20:44
Do registra účtovných závierok sa ukladá aj oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky. Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku do lehoty na uloženie účtovnej závierky do registra účtovných závierok, ukladá neschválenú účtovnú závierku a oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky ukladá do registra dodatočne, najneskôr do piatich pracovných dní od jej schválenia. Vzor oznámenia o dátume schválenia účtovnej závierky ustanoví ministerstvo opatrením. Opatrenie vyhlasuje ministerstvo oznámením o jeho vydaní v Zbierke zákonov SR.
ingak
18.07.16,21:20
http://www.porada.sk/t267211-ukladanie-uctovnej-zavierky-do-registra.html
v odkaze podnikajte.sk
v texte:

V súčasnosti sa účtovná závierka vkladá len do registra účtovných závierok a do zbierky listín ju zasiela prevádzkovateľ registra účtovných závierok (DataCentrum). - See more at: https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/2012/category/uctovnictvo/article/register-uctovnych-zavierok-2015.xhtml#sthash.V0x91S0e.dpuf

predsa posielate na súd?

a dátumové riešenie môže byť?
avalik
18.07.16,21:43
Pozor, rozlisuj pojmy uctovna zavierka, oznamenie o schvaleni UZ a vyhlasenie podla § 9 ods. 6.
Tánička
02.11.16,20:04
Na DÚ posielam oznámenie o dátume schválenia účt.závierky. Posielam iba to jediné tlačivo predpísané DÚ,
alebo sa k tomu prikladá aj znovu účtovná závierka s doplneným dátumom schválenia spolu so zápisnicou z valného zhromaždenia?
Ak sme schvaľovali účt. závierky za 3 roky jedným valným zhromaždením, posielam oznámenie za každý rok zvlášť?
Ďakujem
avalik
02.11.16,20:11
Ano, ozmamenie za kazdy rok zvlast, bez priloh.
Info k tomu mas aj na stranke FS - aj tu na porade to uz urcite bolo zodpovedane - pouzivaj vyhladavac.
Otazky sa do komentarov nezadavaju.