ivansopko
18.07.16,17:42
Dobrý deň, mám jeden veľký problém s našim predsedom SVBaNB nakoľko mi nechce znížiť mesačnú zálohovú platbu za byt aj keď mám za posledné tri roky vysoké preplatky ( rok 2014 preplatok 710 eur a rok 2015 848 eur. Nemám problém zaplatiť za mesiac o 15-20 eur viac,ale mne to vyšlo, že platím o 70 eur naviac. Ide hlavne o platbu za teplo a teplú vodu, v roku 2014 predpísaná platba bola 1023 a skutočný náklad bol 526, čo je viac o 48 percent. V roku 2015 predpísaná platba 1023 a skutočné náklady 417 eur,čo už je navýšenie o 59 percent. PORAĎTE prosím, ako by som mal postupovať. Ďakujem..... Len tak pre zaujímavosť, sme 48 bytovka
sito
18.07.16,17:24
Ivan, zasa jedno hovado, ktoré si myslí, že je bohom.

Bohovia ste všetci, aj bez bohovania.

"Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie







a) schvaľuje zmeny zmluvy o spoločenstve, stanovy spoločenstva a zásady hospodárenia,





b) schvaľuje rozpočet,




c) schvaľuje ročnú účtovnú závierku a vyúčtovanie úhrad za plnenia,





d) schvaľuje výšku mesačných úhrad za plnenia, mesačných platieb za správu a príspevkov do fondu prevádzky, údržby a opráv,





e) rozhoduje o použití prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv,





f) volí a odvoláva členov rady,





g) volí a odvoláva predsedu,





h) rozhoduje o zrušení, zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,




i) rozhoduje o úvere a o zabezpečení pohľadávok vyplývajúcich z poskytnutého úveru a o vstavbe a nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov,




j) rozhoduje o správe alebo o zmene spôsobu výkonu správy,




k) určuje odmenu predsedovi spoločenstva a členom rady,




l) rozhoduje o ďalších skutočnostiach, o ktorých podľa tohto zákona nerozhoduje iný orgán."



Neradím, ale ak nie sú zálohové platby napočítané objektívne podľa predchádzajúceho obdobia optimálne, 1/12 tak by som bral 1/12 z 417 € je 35 €. No nech 10 - 20 % naviac. Pri maxime je to 42 €. Pod maximom, no neviem? Za rok 504 €. Postav sa proti nemu, aj s tým maximom. Aj proti všetkým, ako Hus. Ak ti zhromaždenie schválilo takú nadplatbu, ak aj na návrh predsedu je to v rozpore so 182-kou. A rada čo na to? Len tak pre zaujímavosť, ste len štvorbytovka, len?