viemzeneviem
18.07.16,20:55
Požiadala som o rozvod z dôvodu, že manželovi rodičia zasahovali do nášho života spôsobom, ktorý sa stal pre mňa neznesiteľným. On bol vo všetkom na ich strane a aj teraz akoby to s ním nič nerobilo, že sa rozvádzame, lebo jeho rodičia ho v tom podporujú. Pritom sme spoločne vybudovali jeho podnikanie, kým som sa starala o deti a domácnosť a teraz, keď si našiel priateľku, čo popiera, ale mám nato dôkazy, som prestala naňho prať, variť, spávame v oddelených miestnostiach. On naliehal na mňa, samozrejme na podnet rodičov, že to je moja povinnosť, lebo potrebuje zázemie na to, aby mohol pracovať, ale som odmietla s tým, nech zázemie preňho zabezpečia rodičia a priateľka a požiadala som o rozvod. Prestal prispievať na rodinné výdavky, musela som si požičať peniaze, aby som dokázala zaplatiť nájomné a kupovať jedlo pre seba a deti. Najnovšie si zobral všetky dokumenty, ktoré sa týkajú podnikania a sprístupnil ich svojim rodičom. Kompletné prístupové údaje k bankovým účtom, výpisom, fakturácii, dokonca aj do elektronickej zdravotnej dokumentácie, kde sú aj údaje našich detí. Ako môžem s tým niečo urobiť, aby svokrovci nemali právo spravovať tieto citlivé údaje a informácie?
misoft
18.07.16,20:16
Máš ešte prístup k účtom? Je spoludisponent na účte? Máš prístup k zdravotnej poisťovni a teda k dokumentácii? Zmeniť prihlasovacie údaje. Ak je potrebné k tomu e-mail, založ si svoj a tam nech ti to posielajú. Zrušiť ho ako spoludisponenta.
Akonáhle sa ti podarí zmeniť prístup k účtom a do poisťovne - teda k dokumentácii - môžu si pískať. Ak sa niečo z toho, čo vydolovali, dostane von a zverejnia to - podať na nich TO, prípadne žalobu - poškodzovanie cudzích práv a osobných údajov.
Len potom sa budú čudovať, až príde obálka s modrým pruhom a náhodou vyfásnu.....
jslancik
19.07.16,03:46
Ťažko radiť, lebo väčšinou to býva všetko inak, ako to popisuje jedna strana... Zdá sa, že ti ide hlavne o "citlivé informácie pri podnikaní" . Nemôžeš mu nič vyčítať. Aj blbá účtovníčka má všetky tieto údaje.
Nevieme, aké postavenie máš vo firme. Ak by si bola konateľ a on nie, tak mas určite možnosti. Ale asi je to opačne.
Zdravotné záznamy vašich detí? No, je ich otec, snáď mu nechceš uprieť aj základné práva rodičovské? To, že poznajú starí rodicia zdr. stav vnúčat, nie je na súd. Keby to zneužili nejakým spôsobom (žiadny ma nenapadá), tak by sa to mohlo riešiť.
Zdá sa mi, že na chlapa a jeho rodičov sa snazis vyťahovať niečo za každú cenu. A to je brrrr... Musíš mat toho veľa za ušami. Keď chceš počuť pochlebovanie, chod na modrého koníka, tam sú povolené iba pochlebovacne názory.
veronikasad
19.07.16,05:45
Zobral si dokumenty týkajúce sa jeho podnikania, prečo by mu tam mala meniť prístupové heslá ?

Čo sa týa zdravotnej dokumentácie detí, treba riešiť s prísl. zdr.poisťovňou. Ale nepredpokladám úspech kým nie sú rozvedení, resp. deti zverené do výchovy matky ...
viemzeneviem
19.07.16,06:36
Práve to, že nemám prístup. Doteraz som spravovala všetky naše dokumenty, robila som účtovníctvo pre manžela a on to teraz všetko dal do rúk svojim rodičom. Čo ma najviac desí, že ak niečo vyvedú, my sme stále manželia a potom to padne aj na mňa.. A tiež v účtovníctve sú údaje nielen našich detí, ale aj môjho syna, kvôli uplatneniu daňového bonusu.. A k tým by už nemali mať vôbec prístup..Účet, kde som spoludisponent idem rušiť.
jslancik
19.07.16,06:51
no to sú teda vážne veci, údaje k daňovému bonusu...
čo by malo padnúť na teba? máte predsa s. r. o. (ak firmou nenazývaš živnosť), čiže všetko ostáva vo firme - ručí sama za seba. nechápem, čoho sa bojíš. resp. čo riešiš.
keby si sa bála, že si zoberie úver on súkromne, tak to by si mala problém aj ty. ale vo firme si môže robiť, čo chce, vaša domácnosť za to neručí.
veronikasad
19.07.16,06:51
Ak ide o podnikatelský účet, kde si spoludisponentom, zrušiť sa ti ho nepodarí. Čo sa týka r.č. tvojho syna, uvedeného v DP, myslím že si príliš podozrieravá... Ak by ho chcel tvoj muž zneužiť, tak asi existuje množstvo iných dokumentov na ktorých bolo počas manželstva použité...Živnostník má právo sám sa rozhodnúť kto mu bude spracovávať účtovníctvo aj aj keď je ženatý, nemusí to byť jeho manželka.
veronikasad
19.07.16,06:54
jslancik, z čoho vychádzaš že majú s.r.o. ?
jslancik
19.07.16,06:55
a ak má živnosť, tak áno, môže kadečo vyviesť. ale to očividne nerieši. očividne sa bojí, aby si niečo nevyviedla ty...
jslancik
19.07.16,06:58
veronika, očividne to bol zlý predpoklad. hovorila o "podnikaní", a vyzeralo to strašne dôležito. osobne nechápem niekoho, kto podniká na živnosť (a nie je to nejaký murár, čo fakt robí sám).
veronikasad
19.07.16,07:02
Robím účto živnostníkom viac ako 20 rokov a očividne nechápem drobných podnikatelov, ktorí zakladajú s.r.o. Ale to je na dlhú debatu a nie v tejto téme ...
Žabinka
19.07.16,07:06
viemzeneviem píše: Pritom sme spoločne vybudovali jeho podnikanie, kým som sa starala o deti a domácnosť.. takže asi firma - nevieme aká či PO alebo SZČO - je na údaje muža.. s tým ty nič neurobíš, ani s účtovníctvom, ani s bankou, ani s prístupovými údajmi.. pokiaľ nie si spolumajiteľ, ak sa jedná o PO, a ak je SZČO, dupľom nič neurobíš.. skús byť menej podozrievavá, a aj zákerná, teraz je to asi ťažké, ale bude ti lepšie na duši.. radšej sa zaoberaj podstatnejšími vecami, aby boli deti v poriadku, zabezpečené, nájdi si prácu, ak nemáš.. buď samostatná.. o tých veciach, o ktorých píšeš, rozhodnú iné inštancie, napr. súd..
willma
19.07.16,13:49
odhliadnuc od problému v podnikateľskej oblasti, ku ktorému sa vyjadriť neviem, môžem poradiť len jedno - dá sa na súd podať návrh na určenie výživného aj pred rozvodom ako na deti tak aj na manželku.