sattelitka
19.07.16,08:22
Ktorí dohodári sa nemusia chodiť podpisovať na ÚP ? Je tam nejaká lehota, časová či finančná ?
monicka111
19.07.16,06:51
Povinnosťou uchádzača o zamestnanie je aktívne si hľadať zamestnanie a aktívne hľadanie zamestnania osobne preukazovať úradu v termíne a na mieste určenom úradom.
veronikasad
19.07.16,06:57
Ak zarobíš na dohodu viac ako 148,57€, už sa nebudeš chodiť "podpisovať" vôbec, lebo ťa z evidencie uchádzačov o zamestnanie vyradia. Rovnako, ak mesačne na predpísanom tlačive nepredložíš výšku príjmu z dohody ...

Inak pre dohodárov platia rovnaké povinnosti ako ostatných uchádzačov o zamestnanie, dátum kontaktu určuje ÚP ...
kn-alka
19.07.16,07:24
Momentálne si zasadli na tých, ktorí pracujú na dohodu. Chodí sa podpisovať každý týždeň :( - máme upratovačku na dohodu, ona sa sťažovala, že ju preháňajú každý týždeň, musí zháňať "pečiatky"
jslancik
19.07.16,07:29
je to pochopiteľné, vzhľadom na to, ako sa dohody zneužívajú. osobne môžem povedať, že by kľudne mohli výrazne viac pritvrdiť. aspoň by sa ľudia zobudili, že robiť na dohodu sa oplatí jedine zamestnávateľovi.
jslancik
19.07.16,07:30
hej, dobrí sú ti "dohodári", čo sa sťažujú, že nemajú kedy chodiť na úrad práce :D popri tých 2 hodinách práce denne, čo môžu maximálne odrobiť.
kn-alka
19.07.16,07:53
lenže ako vždy doplatia na to tí poctiví. Naša upratovačka má doma dvojčatá-prváčikov

Jej práca na 8 hodín nevyhovuje (manžel zarába, takže až tak ani nepotrebuje), no a dochádzať do mesta z dediny každý týždeň kvôli podpisu a zháňaní pečiatky :(
sattelitka
19.07.16,08:21
takže správne som pochopila, že nie sú žiadne výnimky ???
jslancik
19.07.16,08:29
keď nepotrebuje prácu, tak nech nepotrebuje ani úrad práce. potom nie je "uchádzač o zamestnanie", lebo nemá oň záujem. nech si platí sama poistenie, a potom môže povedať, že nepotrebuje zamestnanie.
mimochodom, interval návštev UPSVAR je na konkrétnom pracovníkovi. ja keď nedávno robil na dohodu, tak som sa chodil hlásiť každých 6 týždňov.
kn-alka
19.07.16,14:04
teraz bola zmena, dostali príkazom hlásiť sa každý týždeň
veronikasad
19.07.16,17:04
aké výnimky ?
veronikasad
19.07.16,17:06
Ak Vaša upratovačka robiť nechce, načo je teda na UP ?
kn-alka
19.07.16,17:40
nepísala som, že robiť nechce, len že jej nevyhovuje 8-hod. prac. uväzok, chodí aj na pohovory, len všade hľadajú ľudí na 8 hodín, prípadne viac, zmeny atď.

Teraz sa tu nejedná o to, prečo je na úrade práce, ale o to, že je choré preháňať ľudí každý týždeň, prácu si majú hľadať sami, lebo úrad práce ponúknuť prac.miesto nevie. Len im drbnú do ruky papier, nech si ide sám hľadať prácu.

Nehovoriac o tom, že väčšina ľudí je z dedín, do mesta musí dochádzať autobusom.

Tí, ktorí pracujú na čierno denne a pritom sú len na dohodu takto aj tak neprestanú pracovať na čierno, len sa odhlásia z úradu práce, zamestnávateľ ich aj tak neprijme na prac.zmluvu a nebude odvádzať odvody, týmto štát vôbec nič nedosiahne. Len na papieri bude evidovaná nižšia nezamestnanosť, a tamtí hore sa budú búchať do hrude, akí sú šikovní, a znížili nezamestnanosť, a práca na čierno bude pokračovať ďalej