maped
19.07.16,09:36
Prosím o poradenie. Klient má vo faktúrach uvedené splátky iPhone-1.splátka- z 24., v nasled.fa 2.splátka z 24. atď.
No memám k tomu nič iné. Faktúru za kúpu zariadenia a ani splátkový kalendár. Nemôžem to od klienta na požiadanie získať, tvrdí, že to je tiež všetko čo má. Len faktúru kde uvádzajú splátky.
Ako by ste postupovali s účtovaním, dávali by ste tieto splátky normálne medzi uznateľné výdavky alebo účtovali by ste to ako nedaňové ?
Ďakujem pekne.
avalik
19.07.16,08:22
Musi mat nejaku zmluvu k telefonu na splatky, len tak by mu ho nevydali.
maped
19.07.16,08:31
áno aj som ju žiadala a on nič nemá. Vraj sa pýtal a povedali že to má vo fa. Nespolupracuje, buď klame alebo sa zle pýtal. Tak teraz neviem čo s tým, či to dávať na základe uvedených splátok vo fa do nákladov.
avalik
19.07.16,09:18
Este pozri na stranke operatora podrobnosti k fakturacii
avalik
19.07.16,09:24
Az teraz som si vsimla, ze ide o orange ... oni k telefonu vystavuju samostatnu FA, nasledne v ramci mesacnej faktury uvadzaju aj sumu splatky. Hladaj FA s DPH za telefon. Ak uctujes v PU, Kros vydal nedavno navod k tomuto uctovaniu.
maped
19.07.16,18:21
Ďakujem avalik, no fa nemám od neho, tak to neviem ako ju od neho získam.
Dav
20.07.16,05:18
Jednoducho, nedaj to ako daňový náklad, ale ako položku zvyšujúcu základ dane a informuj o tom podnikateľa.
cacka
20.07.16,05:44
Presne tak ako tvrdí "avalik". Nech zavolá do ORANGE, aby mu poslali FA. Tiež som to už 2x riešila.
maped
20.07.16,06:20
ďakujem
JAJA11
30.08.16,09:44
určite má faktúru za telefón a aj zmluvu. Mne tiež trvalo, kým to podnikateľ našiel :-) tam je všetko presne rozpísané.....
staffloverka
30.08.16,19:45
Dať do nedaňových nákladov. Moj klient mal tiez iphone z orange. Fakturu mu nedali fyzicky do ruky pri preberaní telefónu ale poslali mailom. Takze urcite to ma aj tvoj klient na maily. Pri preberani telefonu davaju len blocek o zaplateni akontacie (ale na nom je uvedene ze to nie je danovy doklad ) a tusim dohodu o splatkach. kym nedoda doklady neuctovat alebo dat na nedanove naklady.