maros111
19.07.16,11:48
Dobry den,
mam otazku. kupil som dve hrube stavby na jednom pozemku.
prva stavba je rodinny dom a druha je garaz. avsak garaz nechcem ale chcem mat z nej rodinny dom. mam problemy so susedom ktory nieje priamy sused ale byva o jeden pozemok dalej. stale namieta, a mailom mi dal negativne vediet ze tato stavba sa nedokonci. ze bude namietat. povodne to mal byt u povodneho majitela autoservis co sa im nemacilo a aj ich chapem no ja chcem zmenit ucel stavby a byvat tam s rodinou. v zadnom dome budu rodicia.
dakujem za rady a kludne sa ptajte. prajem pekny den



obrazok situacie v prilohe :)
ivka70
19.07.16,09:53
a daval si ziadost na stavebny urad na zmenu ucelu stavby?
bodliak
19.07.16,09:54
Namietať môže, na to má právo. Otázka je, či sú jeho námietky oprávnené.
Voči čomu sa ohradil ? Meníš výšku, budeš mu tieniť ?
maros111
19.07.16,10:17
u povodneho majitela namietok mal vela no krajsky sud mu vsetky namietky zamietol pretoze boli neopravnene. otazka je preco je v staveb.konani kedze nieje priamy ucastnik staveb.konania.
vyska ostava taka aka je nic sa tam nebude menit.
maros111
19.07.16,10:19
to som zatial nedal, architekt dokoncuje projekt no v kratkej dobe podam. no co ak bude stale namietat?
maros111
19.07.16,10:20
ani tienit mu nebudem lebo juh je na obrazku dole, sever hore
arizona
19.07.16,10:21
Namietat moze kolko chce. Ak ti to stav.urad schvali a stavbou neporusis zaden zakon,tak si moze sused akurat tak "piskat"
bodliak
19.07.16,10:23
Tak to je potom diagnóza. Poznám viac takých prípadov, znamená to natiahnutie termínov, kým prebehnú všetky lehoty na odvolania...
ivka70
19.07.16,10:24
Namietat moze - oficialne pripomienkovat stavebne konanie. Ma na to pravo. Ak bude vobec ucastnikom stavebneho konania. Inak ta jeho reci zaujimat nemusia.
maros111
19.07.16,10:27
problem je ze bol prizvany do staveb.konania u povodneho majitela a stale tam figuruje :( neviem preco.
da sa odtial vylucit?
jezo421
19.07.16,10:30
Pravdepodobne ani namietat nebude, lebo nie je ucastnikom stavebneho konania, teda nedostane z uradu zasielku o zacati stavebneho konania. Aspon u nas to funguje tak, ze ucastnikmi su len majitelia priamo susediacej parcely, teda u teba "Sused1".
maros111
19.07.16,10:31
tomu natahovaniu sa chcem vyhnut. bude to len obycajny dom nic zvlastne. ucastnici maju prava a prava no mam aj ja nejake?
maros111
19.07.16,10:33
super, dakujem takto aj ja rozmyslam len sa obavam ze na urade ma nejaku znamu ktora mu takuto zasielku doruci aj ked by nemala kedze by nemala. toho sa obavam. co potom?
maros111
19.07.16,10:35
porusit zakon nechem, chcem to mat vsetko normalne spravene a v klude si byvat.
draik
19.07.16,10:47
Vy máte právo postaviť stavbu, ostatní účastníci konania majú právo podať pripomienky. Keďže je vlastníkom susednej stavby, účastníkom konania je oprávnene.
jezo421
19.07.16,10:49
Tak sa prestan obavat a skus si dovtedy pozriet stavebny zakon. Namietky nemoze podavat hockto, to by sa na Slovensku toho moc nepostavilo :-) V podstate este pred kupou si si mal vyziadat stanovisko obce k tomu, co tam chces stavat. Ak mas suhlas a dodrzis zakonne normy, mozu si vsetci namietaci piskat (to ti tu uz radili uz iny)
maros111
19.07.16,10:49
priamy sused je "sused1" modra farba ten ktory ma namietky je zlty resp zeleny. dakujem :)
arizona
19.07.16,11:01
Len ma tak napadlo,pri pozerani na ten obrazok...nebol ten "modry sliz" pozemku tiahnuci sa vedla tvojho predany niekomu z rodiny majitela pozemku c.1 a 2?
Martuk
19.07.16,11:20
Záleží na tom, prečo sa sťažuje. Dôvody môžu byť rôzne. Neskúšal si sa ho spýtať čo mu vadí a prečo sa stále sťažuje?
misoft
19.07.16,14:58
Ak sa začneš "obávať" a "nejaká známa" na úrade bude akceptovať námietku suseda, ktorý NIE JE účastníkom konania - podať podnet o prešetrenie postupu príslušného stavebného úradu (teda v obci) vyššiemu ÚC (napr. okres) - a uvidíš, ako sa to otočí.
misoft
19.07.16,15:01
@draik - podľa nákresu - sťažuje sa sused, ktorého pozemok nesusedí - teda nie je účastníkom konania, teda jeho námietky sú irelevantné a nemajú sa brať do úvahy - tak by to mal stavebný úrad brať. Ak to SÚ nepochopí - je vyššia inštancia nad nimi a tá ich "umravní". Prípadne by ich "umravnilo" aj zneužívanie právomoci verejného činiteľa.
pavol54
19.07.16,18:28
Šakali vyjú a karavána ide ďalej, vôbec si ho nevšímaj ani s ním na túto tému nekomunikuj, nie je účastníkom stavebného konania.