nordic
19.07.16,11:19
Ahojte, za mlada som sa narobil kopec hluposti a porobil si dlhy jak na firme , tak ako sukromna osoba. Tie veci ma teraz dobiehaju.
To je v poriadku. Veci platim, ale obcas vyskoci nejaka vec a uz uz hrozi exekucia a nechcem aby mi zablokovali peniaze na ucte ked zrovna nemam sa ako dohodnut s exekutorom.

Moje jedna firma ktoru mam teraz je v likvidacii a vznika druha ktoru si chcem drzat TIP TOP a z nej platit veci a riesit dlhy ako sukromna osoba. O co mi ide. Tu novu firmu planujem fakt drzat v 100 percentnom stave. Ide mi o to ze prijem mam, staly a docela v pohode. Fakturujem ako programator. Takze ciastka sa pohybuje mesacne cca 3-4 000 eur. ako kedy. Ide mi o to ze ked pridem o to ze si exekutor zoberie podiel v mojej firme a zablokuje mi peniaze na firemnom ucte vdaka sukromnym problemom tak ma to zruinuje. Nasyti to sice jedneho exekutora ale ja sa ocitnem v problemoch. Chcem sa opytat ako sa da tejto moznosti zabranit. Ako zabranit tomu aby exekutor vdaka sukromnym problemom siahol na moj podiel v mojej firme ktora sluzi iba nato ze cez nu fakturujem

Dakujem za odpovede, nesudte ma prosim zato co som porobil. Vsetky svoje starosti chcem riesit. ale neda sa zaplatit naraz vsetko.
jslancik
19.07.16,09:33
môžeš to vyriešiť tak, aby tvoja súkromná firma nebola tvoja súkromná firma. To platí aj o akomkoľvek majetku, ktorý by uspokojil exekútorov. Také ľahké nevieš?
nordic
19.07.16,09:37
To samozrejme viem. Ale nechcem to uplne tak riesit. nechcem to prepisovat na ziadneho znameho, ani na rodinu ani nikoho. Myslis ze keby zalozim ale firmu v Uk, alebo offshore na seba a ta firma bude vlastnik tej firmy na SK, tak je to OK ?
jslancik
19.07.16,09:39
teoreticky, ak by si si zaplatil istú službu (niečo ako tichý spoločník, alebo tak sa to nejak volá). má to v ponuke každá firma, čo zakladá LTD v UK.
nordic
19.07.16,09:41
A vies mi prosim poskytnut blizsie info ? pripadne ma naviest kde by som si o tom mohol zohnat info ?