JanulkaP
19.07.16,11:57
ahojte. prosím o radu. dcéra má zlomený prst. má plánované vyšetrenie u chirurga - kontrolné. ale ja som medzičasom na pn, som po operácii, už môžem chodiť, len nežijem s jej otcom v spoločnej domácnosti, dcéra je zverená mne do starostlivosti a neviem ako mám postupovať, či má radšej zavolať lekárovi, že nemôžem kvoli pn prísť alebo to risknúť a ísť. ak by mi prišla kontrola zobrali by mi toto do úvahy ako dôvod na neprítomnosť doma?
Tweety
19.07.16,10:00
V tomto prípade môžeš ísť k lekárovi. Určite by si to SP overila, že neporušuješ len tak LR.
ivka70
19.07.16,10:02
To je skor otazka na Socialnu poistovnu. Skor si myslim, ze neuznali.

Napriek tomu, ze dcera je zverena do tvojej opatery, jej otec nestratil rodicovske prava a k lekarovi by s nou ist mohol. Pripadne ina dospela osoba.

Ved ak by termin kontroly pripadol na cas operacie, tiez by si to musela nejako zariadit.
JanulkaP
19.07.16,10:09
otec sa z dcérou nevidel asi dva roky, je v exekučnom konaní vo výživnom tak predpokladám, že by ani nemal záujem s ňou ísť k lekárovi a hlavne ani ona by nešla. nemá k nemu žiadny vzťah...
samozrejme ze by som to musela zariadiť, keby som mala v ten deň operáciu, len bohužiaľ mama je mimo momentálne a sestra je v práci v ten deň...
JanulkaP
19.07.16,10:09
viete mi poradiť kde by som to našla, ak sa teda píše o tom v zákone neakom ...?
Tweety
19.07.16,10:21