Milan Benka
23.06.06,13:06
U nového klienta mám problém.
V r.2002 vystavil fa za tovar. Nakoľko k prevzatiu tovaru napokon nedošlo, odberateľ mu fa vrátil. A tu prichádzame k jadru problému. Nebolo prevedené stornovanie fa, ani jej dobropis. DPH z danej fa sa odviedla do št. rozpočtu. Teraz, po 4 rokoch, sa dalo dokopy dokumentáciu ( odberateľ zaslal kópie dokladov o vrátení fa). Ako postupovať ?
Vystaviť dobropis ako opravu základu dane k fa spred 4 rokov ?
Ako to uviesť do DP ? Do r.25? Mám vôbec ešte nárok znížiť si daňovú povinnosť ?
Alebo musím urobiť DDP ? Na dotknuté obdobie zatiaľ nebola robená kontrola.
Ja viem, že je piatok poobede. Ani mne to už dnes nejak nemyslí, ale skúste poradiť.
Tweety
23.06.06,11:12
U nového klienta mám problém.
V r.2002 vystavil fa za tovar. Nakoľko k prevzatiu tovaru napokon nedošlo, odberateľ mu fa vrátil. A tu prichádzame k jadru problému. Nebolo prevedené stornovanie fa, ani jej dobropis. DPH z danej fa sa odviedla do št. rozpočtu. Teraz, po 4 rokoch, sa dalo dokopy dokumentáciu dokumentáciu ( odberateľ zaslal kópie dokladov o vrátení fa). Ako postupovať ?
Vystaviť dobropis ako opravu základu dane k fa spred 4 rokov ?
Ako to uviesť do DP ? Do r.25? Mám vôbec ešte nárok znížiť si daňovú povinnosť ?
Alebo musím urobiť DDP ? Na dotknuté obdobie zatiaľ nebola robená kontrola.
Ja viem, že je piatok poobede. Ani mne to už dnes nejak nemyslí, ale skúste poradiť.
§ 85
(5) Pri oprave základu dane zdaniteľného plnenia uskutočneného do 31. decembra 2003 vrátane sa použije sadzba dane platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri pôvodnom zdaniteľnom plnení.
Paula
23.06.06,11:21
Vystaviť dobropis ako opravu základu dane k fa spred 4 rokov ?
Ako to uviesť do DP ?
základ dane = r. 23 mínusom
daň = r.24 mínusom
Milan Benka
23.06.06,11:35
Ďakujem :D :D :D