Katarína75
19.07.16,13:40
Poprosim, ako postupovat pri uplatnovani vydavkov na automobil kupeneho na podnikanie aj na sukromne ucely. Som platca DPH.
Je mi jasne, ze vsetky vydavky (obstaravacia cena auta bez dph, PH, odpisy, opravy) budem kratit v pomere 80:20. Nie je mi jasne DPH, taktiez musm kratit DPH pri kupe auta na 80:20?
Tweety
19.07.16,13:42
Áno, aj dph.
Nóni2
20.07.16,13:58
Taký istý prípad som riešila včera, kde som dala tú istú otázku na Daňový centrum-poradňu, kde mi povedali, že zákon o DPH nie je prepojený na § 19 ods.2.písm.t) zákona o dani z príjmov. Tak teraz neviem ako vlastne postupovať, keď Tweety tvrdí, že dph áno.
jakubzemko
20.07.16,21:54
Majú pravdu. Podľa zákona o dani z príjmov sa môžete rozhodnúť kratit výdavky vo výške 80 %. Podľa zákona o dph nesmiete odpocitat dph pripadajucu na súkromnú spotrebu. Čiže ak vyuzivate auto 50 % na podnikanie dph odpocitate 50 percent a výdavky 80 percent. Toď teória a ja osobne by som sa nepriznal že používam auto na 50 percent na podnikanie. Dal by som si tých 80.
Katarína75
27.07.16,09:40
ved to, ako si to nakoniec uzavrela? ja som dala dph na 80:20.