Katka41
19.07.16,20:55
ahojte, prosím Vás ako je z pohľadu účtovníctva a daní najlepšie zbaviť sa zásob?? Účtujeme spôsobom B. Nakupujeme kalendáre a diáre. Tie pre rok 2016 sú už v tomto období absolútne neaktuálne a teraz potrebujeme nájsť spôsob ako tieto tovary z účtovníctva dostať "bezbolestne" von. Poradí mi prosím niekto?

ďakujem
jakubzemko
19.07.16,20:32
Môžete ho darovať alebo zlikvidovať. V oboch prípadoch bude obstarávacia cena daňovo neuznaná. Pri likvidácii môže byť za istých okolností daňovo uznaná. Pozrite paragraf 21 odstavec dva zákona o dani z príjmov.
Soňa K
20.07.16,08:05
Predať do zberu, ak bude mať niekto vôbec záujem.
Katka41
26.07.16,19:17
Ďakujem za neužitočnú odpoveď. Predsa len som niečo normálne zistila. Možno to niekomu pomôže. Zásoby treba predať na faktúru pod cenu a zaplatiť minimálnu DPH z nich. Tým sa to vyrieši. Dám výdaj zo skladu, faktúra bude na kalendáre a diáre za rok 2016, ktorý sa už nepredá a ja odvediem nižšiu DPH ako by som skutočne musela.
Soňa K
27.07.16,15:52
Čo je na nej neužitočné ? V zberni by vám dali aspoň nejaké eurá, za faktúru, ktorú vystavíš len kvôli odpisu zo skladu, Ti kto zaplatí ? Alebo ste našli niekoho, kto naozaj zaplatí staré kalendáre ?