nmoncsi7
19.07.16,20:54
Dobrý deň,
Náš zamestnanec včera zlomil ruku (doma, nie v robote), a bude práceneschopny aspoň dva mesiace.
Chcela by som opýtať že aké povinnosti máme ako zamestnávatelia pri PN nášho zamestnanca?

Preto sa pýtam lebo zatial sme nemali zamestnanca na PN a chceme splniť všetky naše zákonné povinnosti.

Dakujem
kn-alka
19.07.16,19:02
veronikasad
19.07.16,20:28
Ešte doplním Jarku, že keďže ide o ostatný úraz, zamestnanec spolu s PN-kou predkladá aj Hlásenie úrazu (na predpísanom tlačive SP), ktoré po 11. dni odstúpi zamestnávatel spolu so Žiadosťou o nemocenské SP. Bez vyplneného Hlásenia SP nemocenské v prípade ostatného úrazu nevyplatí.
nmoncsi7
21.07.16,12:29
Dakujem. Takže ako som dobre rozumela ja ako zamestnáveteľ:

- k SP pošlem "Žiadosť o nemocenské alebo úrazový príplatok- II.diel"- čo dostanem od zamestnanca, spolu s tlačivom "Hlásenie o úrazu" (i vprípade nepracovnom úraze) a vyplatím náhradu príjmu za prvých 10 dní PN.

- Zdravotnej poisťovni oznámím PN zamestnanca do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom PN vznikla.

- Po skončení PN pošlem Sociálnej Poisťovňe IV. časť -Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej PN (kópiu nechám)