chiky
19.07.16,23:36
Chcem sa opytat a velmi by ma ja zaujimalo ake prava maju zamestnanci alebo resp.ako to ma fungovat pri zamestnancovi ktory pracuje na polovicny uvazok.mam priklad znama robi upratovacku na pol.uvazok pracovnu dobu ma 5hod a 45 min skratena doba s dovodu aby jej nemuseli zaplatit min mzdu pretoze udajne ludia
pracujuci 6 hod a viac maju pravo na min mzdu .dovolenku maju ako norm.zamestnaci na plny uvazok az na to ze ju vobec nemaju zaplatenu vyplatu maju stale rovnaku uz niekolko rokov na vyplatnej paske nemaju vobec kolko maju na hodinu menil sa im nadriadeny teda zamestnavatel uz asi dva krat no stale maju zmluvy od stareho zamestnavatela a su plateny od m2 co som este nikdy nepocul aby bola upratovacka platena od m2 .tak sa pytam ake maju prava da sa s tyn nieco robit lebo podla mna to nieje v poriadku
07milan
27.07.16,06:27
Napíš E-mail na IBP,kde požiadaj o poradenstvo,odborne Ti poradia,mne poradili OK.
Katy a R
27.07.16,06:44
Dobre by bolo pozrieť si zákonník práce . práva majú ako všetci zamestnanci :)
pretože toto, čo píšeš, vôbec nie je pravda .. treba si overiť najskôr fakty - že ako to je naozaj ! .. a nie že čo je tam "údajne" ... :)
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2013-a.html
Až potom ten IP.
napr - mzda nemusí byľ len hodinová ...
chiky
30.07.16,14:49
Bohuzial to co som napisala su fakty a co sa tyka tej mzdy ja viem ze nemusi byt len hodinova ale aby boli platene upratovacky od m2???ale dakujem za odpovef
Katy a R
30.07.16,16:28
je to možno nie bežné - ale mne sa to až také zvláštne nevidí. veď plocha, ktorú je treba upratať sa musí brať do úvahy. a svoje práva si musí zamestnanec vedieť obhájiť. zamestnanci majú nárok aj na dovolenku, a aj na min mzdu - určite ju dostáva aj pri skrátenom úväzku. A čo ak pred rokmi mali platy vysoko nad minimum ? ... tak teraz môžu "stagnovať" ;),
Consultix
31.07.16,08:33
Dobre poradit je mozne len na dobre polozenu otazku.