denys_jay
20.07.16,08:12
Čaute, som študentkou TRUNI 3. rok učiteľstvo bio a chem a na II. stupeň by som chcela prestúpiť na FBP- Bezpečnosť a kontrola potravín....mám šancu, že ma príjmu aj keď budem mať bakalára z inej VŠ? :) Dík za odpovede
ivka70
20.07.16,06:17
Na to ti snad odpovie len studijne oddelenie danej fakulty.
Tam si treba zistit, ze s akym vzdelanim si mozes dat ziadost a aj pripladne priblizne, ake rozdielove skusky ci prijimacky by si musela robit.

Myslis, ze nejaky student ti napise, ze mas alebo nemas sancu?
(povodne bolo v nazve: Študent z Fakulty biotechnológie a potravinárstva? Potrebujem info....)
taiko
20.07.16,06:34
Šancu určite máš. Otázkou ale ostáva, aká je tá šanca vysoká. To sa odvíja aj od toho, aké sú podmienky prestupu-prijatia.
Takže treba navšíviť študijné oddelenie a urobiť si domácu úlohu. Neboj, to zvládneš, veď už si dospelá.;)
denys_jay
20.07.16,06:34
ja som uz na studijne pisala a ochotne tetusky mi nevedia povedat kedze este nemam ukonceny treti rocnik na truni a nevedia ake predmety porobim/ neporobim :D .....ja som iba chcela vediet od studentov z nitry ci nahodou nepoznaju niekoho kto takto prestupil, aby som si nerobila zbytocne nadeje
monika1991
20.07.16,11:55
šanca je vždy :-D ja som tiež prestúpila po Bc. na inú školu, išlo o podobný odbor, takže príjmačky som nerobila, len odo mňa vyžadovali známky z Bc. štúdia z niektorých predmetov, ktoré boli podmienkou pre prijatie bez príjmačok, avšak mám tam aj spolužiakov, ktorí prestúpili po Bc. úplne z iného odboru a oni už mali klasické príjmacie konanie,ako škola aj uvádzala na svojej internetovej stránke teda museli robiť príjmačky a až potom na škole rozhodovali o ich prijatí/neprijatí....podľa stránky www.portalvs.sk (údaje väčšinou aktualizujú tety so študijného+predpokladam že chces ist denne, ak nie preklikaj sa na to čo hladáš,môže byť zmena) je v podmienkach uvedené že by Ťa mal čakať príjmaci pohovor, príčom podmienkou je že musiš mať absolvovaný program v rovnakom/príbuznom odbore a následne bude zostavený rebríček podla priemeru,avšak ten pohovor je pre študentov z iných škol povinný(viac info na http://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/bezpecnost-a-kontrola-potravin0 a klikni si na podmienky prijatia) čo sa týka toho či je tvoj odbor príbuzný k diplomu som ja dostala,tuším sa to volá dodatok :-D fakt neviem presne ale mala som tam uvedené, v ktorých štúdijných odboroch môžem ďalej pokračovať na 2.stupni....takže ak by si splnila ich podmienky + zmestila sa s priemerom do počtu,kt. príjmajú nádej na prijatie tu je :-D