duecento
20.07.16,17:04
Nejak som nenašiel odpoved. Chcem sa opýtať. Som platca dph. Nakupim celé zariadenia z CZ bez dph na sklad. Musím odviesť dph ak som ich vôbec v tomto roku nepredal?Zariadenia budú ako ležiak slúžiť na sklade pre prípad potreby a ak zákazník bude požadovať príde k predaju čo môže byť až o rok. Prípadne príde k rozpredaju na náhradné diely. Totiž v zmluve so zákazníkom okrem iných služieb a výkonov mám aj držanie 10ks klimatizácie typu podľa zoznamu jednotiek ktoré majú v zavode na mojom sklade. A v prípade ,že dôjde k poruche sa buď vymontuju,pouziju náhradné diely alebo celá jednotka.Ak dobre uvažujem tak dph zaplatím až keď ich predám. Nie?
Dav
20.07.16,15:21
Nákup tovaru na sklad z ČR bez DPH, na Slovensku samozdanenie, dopad na DPH nula. Povinnosť X, odpočet X,- EUR. Pri predaji zariadení na Slovensku, môžu byť na sklade aj 5 rokov (ak sa nezmení zákon o DPH) sa bude predávať s DPH. Alebo aj nie. Ak pôjde o dodávky podľa sekcie F43 s prenosom daňovej povinnosti, tak bude predaj bez DPH a samozdaní sa odberateľ, ak pôjde o platiteľa, alebo s DPH, ak pôjde o spotrebiteľa -neplatiteľa DPH. Ak nemáš režim DPH po úhrade, tak povinnosť platiť DPH bude v období vystavenia faktúry -mesiac, kvartál. Jednoznačná odpoveď nie je, lebo môže nastať viacero situácií s rozličným režimom DPH.