lenka0407
20.07.16,19:10
Dobry den,rada by som sa informovala na kolko dni dovolenky mam narok.Som zamestnana na plny uväzok,na dobu neurcitu.Tento mesiac som oslavila 33.narodeniny ...a vraj podla toho co som si nasla mala by som mat narok "uz " aj tento rok na 25 dni dovolenky.Zatial vsak mam uznanych len 20 dni....podla majitelky vraj mam narok len na urcitu pomerovu cast,ktoru mi da ale az v dalsiom roku.Na kolko dni mam teda narok?
avalik
20.07.16,17:28
§ 103
Základná výmera dovolenky
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.
(2) Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku, je najmenej päť týždňov.
(3) Dovolenka riaditeľa školy, riaditeľa školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia, riaditeľa špeciálneho výchovného zariadenia a ich zástupcov, učiteľa, pedagogického asistenta, majstra odbornej výchovy, trénera športovej školy, trénera športovej triedy, korepetítora, zahraničného lektora, vychovávateľa a dovolenka odborného zamestnanca podľa osobitného predpisu je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
lenka0407
20.07.16,17:47
Dakujem ,aj ja som to tak nasla na viacerych strankach ...takze malo by mi byt priznanych tych 5 a nie len 4 tyzdne....co s tym,ale mozem spravit ja ak ic nemam zatial stale priznanych?
avalik
20.07.16,18:31
odkaz zamestnavatela na tento § ZP... cerpanie dovolenky urcuje zamestnavatel .... ak ti neurci cerpanie celej tohtorocnej dovolenky do 30.6. buduceho roka, tak mesiac vopred mu mozes pisomne oznamit, kedy ju budes cerpat, stara dovolenka sa cerpa prednostne pred dovolenkou za aktualny rok ... vyckaj na vyplatnu pasku za tento mesiac a ozvi sa, ci tam mas navyseny narok dovolenky o tyzden