Martina Krajčovičova
20.07.16,20:02
Dobrý deň..Chcem sa opýtať, ako to je, keď mám na zmluve nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a manažér robí pracovný plán........Aký je pracovný fond podla zákona ,keď mám nerovnomerne rozvrhnutú pracovnú dobu a cez sviatok nemám naplánovanú zmenu....koľko mam vtedy odpracovať hodín ?....napr teraz mesiac jul....A koľko mam odpracovať, keď mám naplánovanú zmenu na sviatok?........Pretože nám teraz v robote povedali,že si musíme nadrábať sviatok ,keď nebudem mať naplánovanú zmenu na sviatok, tak mi bude chýbať 8 hodín.....je to možne???doteraz sme robili klasicky od pondelka do piatku 8 hodín (cez sviatky voľno )aj keď zmluvu máme postavenú tak že robíme 12ky a máme nerovnomerne rozvrhnutý čas..
pr: teraz v júli bol sviatok v utorok....nemala som naplánovanú zmenu na ten deň,takže podla nášho vedenia si musím nadrobiť 8 hodín ktoré mi za sviatok chýbajú aby som mala 168 hodín lebo sviatok že vraj nebudú písať do pásky ....Dúfam že mi poradiťe lebo neviem kam sa mám obrátiť


Martina
ivka70
20.07.16,18:09
Jul ma 21 dni fondu pracovneho casu, ziadny sviatok si nenadrabate, zmeny sa planuju na vsetky dni, aj tie po- pia, na ktore pripadne sviatok. Teda v juli mas pri 40 tyzdnovom tyzdennom pracovnom case odpracovat 168 hodin.
Sviatok, v ktory nepracujes, nemas mat co v paske. Je to to iste ako sviatok pripadajuci na nedelu pri rovnomerne rozlozenim pracovnom case.
Nic si nenadrabas, jednoducho sa ta taky sviatok vobec netyka.
Vedenie to planuje v sulade so zakonom.
Martina Krajčovičova
20.07.16,18:30
dakujem za odpoved....ale aj tak tomu uplne nerozumiem......ten tyzden ked bol sviatok 5.7 som nedostala zmenu na sviatok....takze za ten týždeň mam odrobené iba 32 hodin tak si musim ešte 8 hodin nadrobiť??lebo by som mala odpracovaných iba 160 hodin ked mi do pásky nedaju S ko

tak nam to bolo odprezentovane ,ked budu v mesiaci 2 sviatky a nepadne na ne zmene, musime si to popoobediach nadrabat 16 hodin?dakuejm
ivka70
20.07.16,18:36
Este raz: nic si nenadrabas.
Vzdy sa pocita pocet zmien aj so sviatkami.
Akurat ked mas vo sviatok pracovat a nepracujes, lebo je sviatok, mas narok na nahradu mzdy za sviatok. Ty si zmenu nemala mat, teba sa tento bod netyka.
A je uplne jedno, kolko tych sviatkov v mesiaci je.
Ty pracujes podla planu zmien a zamestnavatel ti zmeny musi naplanovat.
kopretinka
20.07.16,20:18
v tom týždni,keď bol sviatok,si odpracovala iba 4dni?