LulaLaundry
21.07.16,06:05
Potrebujem vedieť ako hlboko treba vykopať studňu v chatovej oblasti pri priehrade v Rohožníku okres Malacky. Má niekto skúsenosť?
Chobot
21.07.16,04:29
Ak ti nikto neporadí, tak si obvolaj pár firiem, čo kopú studne v okolí. Povedz, že chceš studňu tam a tam, nech ti spravia cenovú ponuku a oni ti povedia, ako hlboko by trebalo kopať či vŕtať.
buchač
21.07.16,05:24
Potrebujem vedieť ako hlboko treba vykopať studňu

Pokiaľ nenarazíš na vodu ;)...a potom ešte nejaký meter, podľa typu odberu vody.

Ale ako som sa pozrel na Gmapy, tak Rohožník - Vývrať je na rovine...takže predpokladám, že spodné vody zrobili za určitú dobu to svoje a hĺbka bude o pár metroch...osobne dedukujem do tých cca 5 metrov.
------------------------
...len mierne nechápem, že sa neinteresuješ vo svojom okolí.
Ak si len nejaký potencionálny kupec a len sonduješ informácie, predsa sa dá vždy opýtať niekoho, kto už studňu má.
LulaLaundry
21.07.16,06:36
Ďakujem za odpoveď. Ja som sa už informovala u jednej firmy ale ten mi vravel že 50 metrov treba kopať a že chce 80€ za meter. Zdalo sa mi to prehnané, preto som chcela vedieť či niekto v tejto oblasti už nemá skúsenosť s vrtanim studne. Nechcem aby ma niekto oklamal, preto budem pátrať ďalej.
LulaLaundry
21.07.16,06:36
Dakujem
Chobot
21.07.16,20:36
Never hneď všetkému, čo povedia. Dosť možné, že si kontaktovala tú istú firmu, čo ja pred pol rokom. Tiež mi povedali, že 80 EUR/m a bude treba v Stupave kopať do hĺbky 30 - 40 metrov. Trochu som slečne či pani v telefóne oponoval, že veď v okolí je voda hneď pár metrov pod povrchom, ona že aj tak treba takú hĺbku.

Nakoniec mi jeden studniar navŕtal za 600 EUR do hĺbky 10 metrov a bohato stačí. Voda bola 1,6 metrov pod povrchom.

K tej cenovej ponuke povedal, že niektorí si umelo navyšujú výkony (hĺbku), aby mali väčšiu tržbu.