Žabinka
21.07.16,09:33
Kúpila som sieťovú nabíjačku plus dátový kábel USB. Po zapojení do elektrickej zásuvky a mobilu sa mobil rozsvieti, ukazovateľ nabitia % ukazuje percentá plus objaví sa znak nabíjania mobilu - blesk.. Pokým sa s mobilom počas nabíjania nepracuje, všetko prebieha ako má, % pribúdajú, ale veľmi pomaly.. Keď však počas nabíjania s mobilom vykonávam dáku činnosť, napr. hra, tak % odbúdajú..
Čím by to mohlo byť, mám nabíjačku aj s káblom vrátiť? Aby som si nepokazila kvôli tomu mobil.. Ďakujem.
misoft
21.07.16,07:45
Problém môže byť v tej nabíjačke. Má malú kapacitu (nabíjací prúd) na to, aby zvládala nabíjanie a zároveň prevádzku zariadenia.
Priemerný nabíjací prúd je 400-500mA. Avšak keď sa nabíja a zároveň sa "pracuje" - tak tých 400-500mA nestačí dodávať potrebnú energiu na nabíjanie a zároveň hranie sa na mobile - uvedmo si, že hra potrebuje okrem zobrazovania na displeji i nejaký výpočetný výkon, ktorý je nad možnosťami nabíjačky a tak si berie aj z batérie - a preto ubúda.
Nie je to chyba ani kábla, ani nabíjačky - je to chyba zlého výpočtu výrobcom (on predpokladá, že budeš len nabíjať a nie zároveň sa hrať).
Pomôže často iná nabíjačka ktorá má na svojom štítku uvedené napr. "Output 4,8V 0,5A, alebo 4.8V 0,6A (a vyššie) - potom by to malo zvládnuť.

Mobil si totiž sám zoberie toľko, koľko potrebuje - takže ak sa nebude hrať - zoberie si pri nabíjaní napr. 400mA, ale keď sa bude zároveň hrať a nabíjať, tak si zoberie napr. 600mA..... (z toho pôjde 400mA na nabíjanie a 200mA na chod mobilu....)
Žabinka
21.07.16,07:50
ďakujem duško.. ale nie je normálne, že za pol hodinu nabíjania - počas toho žiadna činnosť s mobilom - pribudnú 2%..
misoft
21.07.16,07:53
Tak je potom tá nabíjačka tzv. slabá..... nedodá potrebný nabíjací prúd. Pozri sa na ten mrňavý štítok - tam by mali byť údaje Input a Output (Vstup - Výstup) - Prvý je údaj pre sieť (klasická elektrina) a druhý, koľko dáva pre nabíjanie. A potom miesto neho vyhľadaj inú nabíjačku, ktorá má toto číslo ( **mA) vyššie - môže byť až do 1A.

Ja ti len uvediem môj príklad: tablet nabitý - teplo, slnko - nastavený ako navigácia. Jas vysoký, GPS zapnuté. Po 6-tich hodinách bol na 20%. Dal som powerbank - a nedobíjalo, ale kapacita klesala oveľa pomalšie. Dôvod: tablet potreboval oveľa viac energie, než bola powerbanka schopná dodávať - tá len vyrovnávala celkovú spotrebu. Jednoducho - pracovalo priveľa súčastí, aby stačila dobíjať (displej, procesor, GPS modul - najväčší žrút). Keď sme zastali na 1 h a vypol som ho - kapacita už bola 60% - powerbanka dodávala všetko do akumulátora a nemusela ešte ostatné doplňovať.
Žabinka
21.07.16,08:10
údaje zo štítku:
Input: AC 220-240V 50-60Hz 0,15A*
Output: 5V 1A DC
misoft
21.07.16,08:18
Výrobca na 100% Čína.
Vyskúšaj v obchode rôzne nabíjačky - s nypoly vybitým choď a so zapojenou nabíjačkou spusť i hry - či bude dobíjať. Ak bude - tak tú potom zober. Pretože podľa štítku by to malo dobíjať (ale ja tomu údaju veľmi neverím).
Žabinka
21.07.16,08:21
teraz robím iný pokus..:) odpojila som nabíjačku, pripojila som priamo USB kábel na pc, a už cca 15 minút svieti stále rovnako 39%.. nemôže byť chyba v kábli? ale ukazovatele nabíjania a pripojenia k pc svietia ako inokedy..
misoft
21.07.16,08:24
teraz robím iný pokus..:) odpojila som nabíjačku, pripojila som priamo USB kábel na pc, a už cca 15 minút svieti stále rovnako 39%.. nemôže byť chyba v kábli? ale ukazovatele nabíjania a pripojenia k pc svietia ako inokedy..
Skús iný USB kábel - teoreticky - i to môže byť chyba (ak je to nejaký USB šmejd kábel - u číňanov by ma to neprekvapilo). USB kábel dostaneš do pár €.
mexico
21.07.16,09:57
teraz robím iný pokus..:) odpojila som nabíjačku, pripojila som priamo USB kábel na pc, a už cca 15 minút svieti stále rovnako 39%.. nemôže byť chyba v kábli? ale ukazovatele nabíjania a pripojenia k pc svietia ako inokedy..
Skús iný USB kábel - teoreticky - i to môže byť chyba (ak je to nejaký USB šmejd kábel - u číňanov by ma to neprekvapilo). USB kábel dostaneš do pár €.

este pozor, kabel moze byt ok, zalezi na tom aky ma usb port, standardne USB 2.0 davaju 0.5A, usb 3.0 dava 0.9A - cize ani to usb na PC nemusi stihat dobijat, pokial to vyslovenie nie je USB 3.0 charging (ma taky blesk pri oznaceni usb portu)
Žabinka
21.07.16,10:54
tromi pokusmi som sa dopracovala k výsledku, že chyba je v kábli usb..
kombinácia nová nabíjačka plus nový usb - za 30 min. 2%
samotný nový usb kábel v pc - za 2 hod. 5%
nová nabíjačka plus starý usb kábel - za 30min. 20%
misoft
21.07.16,14:29
No ten tretí pokus je už akotak prijateľný. Ale i tak - za 30´ = 20% - trochu pomalé. T.z. tá nabíjačka nie je žiadny "svalovec" a nalepené údaje sú len marketingový ťah.
Mne mobil (síce staručký) nabije z 1% na 100% za 2,5 hodiny (síce to tiež záleží i od kapacity batérie) a to dáva 0,4A výstup a skúšal som to z NB a z 3% na 100% za 1h45min (USB3,0)
Žabinka
22.07.16,11:16
včera som dostala druhý usb kábel rovnakej značky, ktorý ale fungoval rovnako, teda zle.. dnes som bola v predajni zase, a dostala som lepší kábel inej značky, ktorý už funguje ako má..:)
misoft
22.07.16,13:54
Dám krk na to, že tie USB káble (pôvodné) boli pomerne tenké. Vtedy je i veľký vnútorný odpor - a výsledkom je to, čo sa ti robilo....