lilly1210
21.07.16,09:39
1. ak prišla faktúra od dodávateľa s prenosom daňovej povinnosti oneskorene (za daný mesiac už DPH aj KVDPH podané boli) - čo teraz?

Mám si ju zaradiť do mesiaca, kam mala patriť, uplatniť si samozdanenie v tom danom mesiaci a podať dodatočné DP DPH a KVDPH?

2. A chcem sa spýta na podobný prípad za kamarátku, ktorá dostala faktúru s prenosom daňovej povinnosti, ale zaúčtovala ju omylom len ako faktúru bez DPH, bez samozdanenia. Môže to teraz napraviť tým, že si ju opraví a podá dodatočné DP DPH a KV DPH?
Tamila
21.07.16,07:55
Určite by som podala dodatočné DP DPH. Aj pri prenose deň vzniku daňovej povinnosti upravuje § 19 zákona o DPH. Daňová povinnosť vzniká dňom
dodania tovaru a pri poskytnutí služby dňom dodania služby. Nárok na odpočet DPH je kedykoľvek do konca kal. roka, ale povinnosť musí byť dňom dodania.

Tak isto aj kamarátka musí podať dodatočné DP aj KV
lilly1210
21.07.16,08:12
Ďakujem za odpoveď.

A iba sa chcem uistiť, že chápem správne: podám dodatočné DP DPH aj KV DPH a nevznikne mi žiadna povinnosť DPH doplatiť, keďže faktúru samozdaním - teda DPH odvediem a hneď si ju aj odpočítam v rovnakom mesiaci (v tom opravovanom).
Tamila
21.07.16,08:16
áno
lilly1210
21.07.16,08:37
Ďakujem.