ala bartkova
21.07.16,12:33
dobry den,

sudom to nemaju, dohodnuti su doteraz len medzi sebou.
Manzel plati na syna, ktory je vysokoskolak, vyzivne ( chodil 3 roky, robi len bakalara, skusky neurobil, mal rok opravny, kedy chodil cez den do skoly, znovu neurobil skusky a bude robit o rok opravne skusky s tym, ze nebude chodit do skoly, pride len na skusky, ale musi zaplatit poplatok).

Od decembra pracuje na TPP, cize zarobi viac ako minimalna mzda. On manzela na to neupozornil, ze vraj nevedel. Platili sme do juna, cize 7 mesiacov ked uz pracoval.
Chcem sa spytet ako je to presne, ci sa ma platit vyzivne stale, ked je sam zarobkovo cinna osoba A je nadalej student, ale nebude chodit do skoly. Co vieme, bude musiet len zaplatit poplatok za opravne skusky.
On chce, aby mu platil, lebo Ze zarobi malo, musi splacat PC aj auto, ktore vlastni a ze mu nic neostane, ked bude musiet este davat na domacnost, kde zije s matkou.
Dakujem pekne za odpoved.
dmc
21.07.16,12:03
....fuuuuu nakoniec sa mi to podarilo precitat. !!!!

Pokial nespravil skusky a bude ich o rok opakovat tak uz nieje student.
Okrem toho pokial manzel nema sudom stanovenu povinnost platit vyzivne tak sa riadi podla dohody ktoru uzavreli medzi sebou bývalí manzelia. Pokial nechce viac platit z dovodu - ze sa potomok uz moze sam zivit (a aj tak cini) tak nech zmluvu s tohoto dovodu vypovie (ukonci).
ivka70
21.07.16,12:12
Syn nie je studentom, kedze neurobil skusky.
Vyzivne je rodic povinny platit dovtedy, kym nie je sam schopny sa zivit.
A on zaraba - teda tuto podmienku ma splnenu.
To, ze zaraba malo, nie je problem jeho rodicov. Nech si najde lepsie platenu pracu alebo nech znizi svoj zivotny standard.
Do skeho veku si mlady muz predstavuje, ze ho bude otec podporovat?

Ked maju vyzivne len dohodnute, staci, ked otec prestane platit. Dobre by bolo to synovi aj oznamit.
Ak si syn mysli, ze mu otec ma stale prispievat na zivot, hoci nestuduje a pracuje, tak nech poziada sud o urcenie vyzivneho.
Potom zisti, ze ani sud mu za takychto podmienok vyzivne neurci.
jslancik
21.07.16,13:30
"On chce, aby mu platil, lebo Ze zarobi malo, musi splacat PC aj auto, ktore vlastni a ze mu nic neostane" som sa dobre pobavil :D
buchač
21.07.16,16:47
Niekedy jednému rozum sa zastaví pri čítaní určitých požiadaviek (či ako to nazvať) voči vlastnému rodičovi...a je úplne jedno, či sú alebo nie sú rozvedení.
Veď to nie je vlastné dieťa, vlastná krv...veď to je hyena, hovado, zlatokop v jednom.
ala bartkova
28.07.16,16:13
Dakujem,manzel mu to oznamil,pekne ho pozval na debatu .samozrejme nepaci sa to aj ex tak sa trapime:) a zrejme to dame na sud.:)
ivka70
28.07.16,16:48
Vy nemate co davat na sud, maximalne precerpane vyzivne ziadat spat.
Ziadost na sud o vyzivne by musel dat syn, keby mal tu drzist.