Marfa
21.07.16,13:45
Ahojte, prosim Vas, mam nasledovnu situaciu:

1. Slovenska firma, platitel dph doda tovar ceskej firme, platitelovi DPH.
V tom pripade mi je jasne aky je postup.

2. Ak ceska firma zaplati vopred za tovar, ktory bude realne dodany az o tri mesiace, tak aky je postup potom?

do 15 dni vyhotovit fakturu, danovy doklad k prijatej platbe. Ale co s tou DPH?
dakujem pekne.
Consultix
21.07.16,13:56
1. Nie je jasne kde dojde k dodaniu. Tuzemsko / CR?
2. Ak dodanie bude bez DPH, tak nevznika povinnost odvedenia DPH z prijatej platby:


Daňová povinnosť podľa § 19 ods. 4 zákona o DPH nevzniká ak dodávateľ, platiteľ dane, prijme platbu od osoby z iného členského štátu pred dodaním tovaruz tuzemska do iného členského štátu, ak dodanie spĺňa podmienky na oslobodenie od dane podľa § 43 ods. 1 až 4 zákona o DPH.
V danom prípade sa na určenie dňa vzniku daňovej povinnosti, príp. dňa dodania tovaru z tuzemska do iného členského štátu vzťahujú osobitné pravidlá podľa § 19 ods. 8 príp. § 19 ods. 3 písm. e) zákona o DPH.



https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_pokyny/Nepriame_dane/MP_k_par_19_ZDPH.pdf - strana 16